Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Значи уште некој ако праша за Англиски 1 ќе бришам сериозно :)

Ако сте тапа англиски имате минимум 8ца, текстовите во книга се онака средна тежина, ама тестовите се на рамниште на 4то одделение. Едниот дел е за текстовите и е за малоумни, а граматиката е малце потешка, треба некое познавање, ама лесно се прави препис и полесен предмет секако нема да најдете (освен можеби некој друг јазик).
Ако кршам правила избриши го постот, ама сакав да прашам дали се исплати да одиш на предавања и тие глупости и да го полагаш преку колоквиум, или да не одиш на ништо и на крај на испит да си го земеш? Зборувам за некој кој што разбира прилично доста англиски.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Некој што знае да објасни Основи на сметководство оценки, Зорица ќе дава само за тие што имаат потпис земено од неа или на сите што имаат положено преку колоквиуми?
Значи вака , се зависи кој професор си го пишала во пријавата ! ако си ја пишала Зорица како професор , кај нејзе ќе земеш оценка .Инаку Зорица официјално вчера имаше термин кога даваше оценки, па сеа кога ке ја начекаш во кабинет тогаш и ќе земеш оценка.
Се надевам дека ти помогнав :)
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Значи вака , се зависи кој професор си го пишала во пријавата ! ако си ја пишала Зорица како професор , кај нејзе ќе земеш оценка .Инаку Зорица официјално вчера имаше термин кога даваше оценки, па сеа кога ке ја начекаш во кабинет тогаш и ќе земеш оценка.
Се надевам дека ти помогнав :)
Аха, фала многу. Иако не сум кај Зорица, ќе го чекам Љубиша кога ќе биде расположен да дава оценки :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolegi,bi sakal da ve prasam vo vrska so slednive predmeti:Javni finansii,Primeneta ekonomija i Upravuvanje so sistemi.Dali im e obemen materijalot,kolku se teski,kakvi se profesorite,baraat li prisustvo i sli4no i ako moze da gi rangirate pocnuvajki od najlesniot.Blagodarime na pomosta:):):):):pipi:
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
ako moze da prasam ako uste se nema zemeno potpis od nekoj profoser ke ti dade li sega ako mu odis vo kabinet ili ne
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
ako moze da prasam ako uste se nema zemeno potpis od nekoj profoser ke ti dade li sega ako mu odis vo kabinet ili ne
да, кога им е приемно време, во спротивно може и да не ти даде за инает.

п.с. грешка, наместо потпис прочитав оценка. не знам за потпис, ако е при добра волја би требало да ти даде (исто така во приемно време).
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако кршам правила избриши го постот, ама сакав да прашам дали се исплати да одиш на предавања и тие глупости и да го полагаш преку колоквиум, или да не одиш на ништо и на крај на испит да си го земеш? Зборувам за некој кој што разбира прилично доста англиски.
На колоквиум ги пушти тие што биле барем 3 пати на список запишани. Значи можеш неколку пати да отидеш да се пишеш за да си го полагаш на колоквиуми и ако имаш над 90 бода ќе ти пише 10ка, ако збори цело време дека 10ка ќ еимаат само редовните и активните.

Kolegi,bi sakal da ve prasam vo vrska so slednive predmeti:Javni finansii,Primeneta ekonomija i Upravuvanje so sistemi.Dali im e obemen materijalot,kolku se teski,kakvi se profesorite,baraat li prisustvo i sli4no i ako moze da gi rangirate pocnuvajki od najlesniot.Blagodarime na pomosta:):):):):pipi:
Јавни финансии е меѓу најобемните предмети, околу 620 страни, ама не знам колку кратат од тоа.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
На колоквиум ги пушти тие што биле барем 3 пати на список запишани. Значи можеш неколку пати да отидеш да се пишеш за да си го полагаш на колоквиуми и ако имаш над 90 бода ќе ти пише 10ка, ако збори цело време дека 10ка ќ еимаат само редовните и активните.


Јавни финансии е меѓу најобемните предмети, околу 620 страни, ама не знам колку кратат од тоа.
A be bar lesen da e:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
А сметководство оценки ќе земаме годинава?

--- надополнето ---

И трговско кога ќе има резултати да не знаете?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aj ve molam nekoj ako polagal vcera upravuvanje so sistemi kaj zlatka popovska neka kaze prasanja,pls
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
Во прв семестар имам 3 редовни по 9 кредити + 1 изборен 6 кредити тоа се 33 кредити ... сега ако 2та редовни предмети се со оп 9 кредити за да дојдам до 60 кредити ќе треба да изберам изборен со 9 кредити ... да не ја има некој листата или нешто да предложи?
 
Z

ziko bt

Гостин
Во прв семестар имам 3 редовни по 9 кредити + 1 изборен 6 кредити тоа се 33 кредити ... сега ако 2та редовни предмети се со оп 9 кредити за да дојдам до 60 кредити ќе треба да изберам изборен со 9 кредити ... да не ја има некој листата или нешто да предложи?
значи како шо објаснија погоре ако не се лажам можиш да земиш и со помалце кредити предмет па во другите семестри ке надополниш,се надевам дека е така дека во план ми е англиски да си земам
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.243
Поени од реакции
8.313
значи како шо објаснија погоре ако не се лажам можиш да земиш и со помалце кредити предмет па во другите семестри ке надополниш,се надевам дека е така дека во план ми е англиски да си земам
Се е тоа ок ама и така е семестаров со 3 предмети ако не се лажам економика многумина го оценија како лесен .. зошто да не ги имам сега точно тие 60 кредити... ако е можно ако не иде таа опција...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom