Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Добро бе дајте некој нека искочи во пресрет на темава од поискусниве за изборот на изборни предмети ... Значи некој да ми каже што е најпристапно од понудениве предмети а да има барем 7 кредити ... лоши колеги :)
Избери Теорија на одлучување.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Нема отворени прашања статистика кај Калина. Имаш Т/Н и на заокружување. А задачите се решават во тетратка како математика.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Baram pomos od postarite kolegi :) Daj kazete nekoj lesen izboren predmet za 1 god leten semestar samo da ne se jazicive.Aj bidete ljubezni i pomognete :)
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Може наназад негде се праело маубет на оваа тема :)) Ама јас да си прашам .. :) Зимски имав 33 кредити сега летен морам да имам 27?
И др работа .. изборен ми беше Англиски јазик 2.. сега може ли да ми биде Англиски јазик 1? :DDD
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Може наназад негде се праело маубет на оваа тема :)) Ама јас да си прашам .. :) Зимски имав 33 кредити сега летен морам да имам 27?
И др работа .. изборен ми беше Англиски јазик 2.. сега може ли да ми биде Англиски јазик 1? :DDD
За првото не мора.

За второто не знам. :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Може наназад негде се праело маубет на оваа тема :)) Ама јас да си прашам .. :) Зимски имав 33 кредити сега летен морам да имам 27?
И др работа .. изборен ми беше Англиски јазик 2.. сега може ли да ми биде Англиски јазик 1? :DDD
Можит, зашто да не :) А за кредитите пресметај си, не знам колку ти носат задолжителните.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Nema veze toa ako si imal 33 pa sea plus dva vidi tamu so predmeti imas i da ne stiga zbirot nad ogranicuvanjeto, im se dava moznost na tie nad ogrnicuvanjeto samo ako imas jak prosek
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Епа ми носат по 9 .. 9 по 2 = 18 .. значи ќе ми треба изборен од 9 кредити за да иам 60 кредити вкупно ( ако веќе мора да се има толку ). Ама како прво нема летен семестар изборен предмет од 9 .. највеќе е од 8 .. :)
Инаку значи можам да одам Англиски јазик 1 !! ЈЕС ! :))
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
А збор два за финансиска економетрија,индустриска политика и економија на работна сила,и кои професори предаваат?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Озбилно, увидот по менаџмент во колку саат е утре? Знам дека некој имаше пишано, ама have mercy да не листам 10 страни наназад.
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Дали некој знае да ми каже, за вонредните студенти, дали сега при запишување на летен семестар треба пак да се однесе М1/М2 или ми важи истото што е дадено во септември?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
А збор два за финансиска економетрија,индустриска политика и економија на работна сила,и кои професори предаваат?
Finansiska ekonometrija Dragce ke go predava bas imam zboresno so nego za predmetot, ke bide vo vrska so verzi tkvi svari, trnedovi ke se ucat na opagjanje n pokacuvanje, zadaci ke ima isto taka i nema da bide bas mn lesno ko so mi zborese ali posto e nov predmetot na pcoetok uvek e lesno, drugive ne sum informiran
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Некој совет за менаџмент на мал бизнис наспроти осигурување. =)
Изборни ми се и треба да изберам еден од нив. Повеќе ме влечи осигурување, па баш ме интересират ваши мислења и искуства со овие предмети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom