Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
A obemen e materijalot ? :) Ako e kako Javni finansii 620 strani,tesko nas ..... :)
Мислам дека може да се положи и со учење од презентации, добар професор, добра книга, добар предмет, не е страшно :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
Мислам дека може да се положи и со учење од презентации, добар професор, добра книга, добар предмет, не е страшно :)
Tnx :))) Ako istiot ni predava i Javni finansii se nadevam deka super ke pomineme :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Никако да се снајдам на сајтот... заверка на семестарот за втора година до кој датум е?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Никако да се снајдам на сајтот... заверка на семестарот за втора година до кој датум е?
Од 1 до 18 февруари. Поделени сме по години не знам да ти кажам точно кој година кога е. Има и на огласна табла на факултетот па ке си видаш.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Никако да се снајдам на сајтот... заверка на семестарот за втора година до кој датум е?
Ако не се лажам, од 3ти до 8ми сме ние (рачунај дека и викенд не фаќа, то гужва што ќе е :toe:)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
1
Се извинувам доколку овие прашања се некаде поставени, но не бев во можност да го читам форумов одредено време, но сепак ми треба помош од сите кои пишуваат тука.

Моето прво прашање: дали има некој информации, дали догодина ќе се менуваат семестрите во кои ќе се слушаат предметите (мината година трговско и основи на е-бизнис беа во летен, годинава беа во зимски)? поконкретно ме интересира дали ќе се менуваат јазиците??

и второто прашање се однeсува на организациско однесување (дали е тежок, лесен преметов, некој да сподели искуство) и за управување со ризик - дали има некој повеќе инфо за овој нов предмет?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колегиии, да не знае некој од вас колку трае испитот финансиско сметководство, колку прашања има, книжења, било што нешто да каже за испитот ?!?!?!
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
Kolegi dali nekoj ima informacija za slednive predmeti :
1.analiza na vremenski serii
2.Germanski
3.Devizna politika
4.Ekonomija na rabotna sila
5.Industriska politika
6.Odnosi so javnost
7.Teorija na odlucuvanje
8.Upravuvanje so promeni
9.upravivanje so rezultati
10.Upravuvanje so rizik

Site se so 6 krediti ako na nekoj mu treba i se izborni od smerot Smetkovodstvo i revizija :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги кој изборен предмет го избравте??? Што ќе кажете за Стратегиски маркетинг и Управување со човечки ресурси???
И може ли некој да ја пише трансакционата сметка на која треба да се уплати вториот дел од партиципацијата ве молаам ???
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
колеги менаџмент утре увидот од колку саат е? и случајно да не ја спуштил границата под 40 ,а ја да не сум информирана?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Добро бе дајте некој нека искочи во пресрет на темава од поискусниве за изборот на изборни предмети ... Значи некој да ми каже што е најпристапно од понудениве предмети а да има барем 7 кредити ... лоши колеги :)
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Nekoj da mi kaze sto mi fali za zaveruvanje i zapisuvanje na semestar?
Imam:

Obrazec za zaveruvanje semestar , obrazec za zapisuvanje semestar , Уплатница за партиципација , Уплатница за книжен фонд, наставна програма , Uplatnica za studentska karticka .
Neznam dali mi treba
Уплатница за Студентски парламент i Уплатница за обврски кон Ректоратот , posto mislam deka tie trebaat samo na pocetok na godina.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Nekoj da mi kaze sto mi fali za zaveruvanje i zapisuvanje na semestar?
Imam:

Obrazec za zaveruvanje semestar , obrazec za zapisuvanje semestar , Уплатница за партиципација , Уплатница за книжен фонд, наставна програма , Uplatnica za studentska karticka .
Neznam dali mi treba
Уплатница за Студентски парламент i Уплатница за обврски кон Ректоратот , posto mislam deka tie trebaat samo na pocetok na godina.
Ова се може на факултет да се најде, така?

И ме интересира дали тетките на студентски отвараат во 08:00, сега кога се уписите?

Кај Калина (Статистика) вреди да се оди на предавања?

И да се надоврзам на Димче, ако знаете некој полесен предмет освен јазициве, препорачајте ни... уште малку време имаме. :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ова се може на факултет да се најде, така?

И ме интересира дали тетките на студентски отвараат во 08:00, сега кога се уписите?

Кај Калина (Статистика) вреди да се оди на предавања?

И да се надоврзам на Димче, ако знаете некој полесен предмет освен јазициве, препорачајте ни... уште малку време имаме. :)
Од 10 работат. Изгледа.
Вреди да се иде и на предавања и на вежби. Другарка ми одеше и добро помина. Лошо е што имате отворени прашања на колоквиум и што од 2 книги ке учите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom