Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
54
Поени од реакции
0
Да не му се наоѓа на некој прашања по Меѓународни организации и интеграции ?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Вака сеа. Кој слушал Однесување на потрошувачите, нека повели да ми помогне. На прв колоквиум имав 19 од 30, на втор колоквиум закаснив, што значи идам сеа за неколку дена на поправен. Границата за 6ка е 46, а професорката дава 10 поени од присуство, што му доаѓа 18 од прв, 18 од втор + тие 10 и таман 6ка. Ама коа се иде на поправен, дали ги дава тие 10 поени? Зашто ако не ги дава ќе треба да извадам 27 од 30, а тоа некако не ми изглеа изводливо. Ако знае некој нека каже да знам дали да го спремам или да го баталам
Благодарам.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Dobro tolku li nema nekoj ljubezen da kaze bilo sto za ispitot Makroekonomija,5 pati pisam i nikoj nisto ne kazuva,nikoj li ne bil na ispit,site na kolokvium go zemavte? :) :) :)
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Може ли некој што го спрема Финансиски менаџмент да ми каже како се добива дистрибуцијата на веројатностите на стр.232 во табелата ??? Фала однапред :salut:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Може ли некој што го спрема Финансиски менаџмент да ми каже како се добива дистрибуцијата на веројатностите на стр.232 во табелата ??? Фала однапред :salut:
Се добива од претходната табела Број на појавувања. Секој број се дели со вкуониот број на појавувања. Пример: 1 се дели со 26, 2 о 26, 3 со 26 пак имаш 3 со 26, па 5 со 26 и така натаму. Појасно?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Каде можиме да видиме кој професор кога ке ни дај оценки?:vozbud::toe:
 
V

Viktor g

Гостин
Dobro tolku li nema nekoj ljubezen da kaze bilo sto za ispitot Makroekonomija,5 pati pisam i nikoj nisto ne kazuva,nikoj li ne bil na ispit,site na kolokvium go zemavte? :) :) :)
Па сега јас еднаш веќе кажав изгледа не си прочитал еве ти пак : Макро се можни две комбинаци само на раскажување и паѓат онака поопшти работи ( на пр лани падна дедфинирај м0,м1 ингеренции на монетарната политика и една задача таа со сапуните од колквум) втората комбинација е заокрузување и 2 на пишување
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги ПОМОШ!Нека сподели некој искуство како е математика на испит?Што обично се паѓа?...ми рекоа да не учам интеграли и изводи?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Колеги ПОМОШ!Нека сподели некој искуство како е математика на испит?Што обично се паѓа?...ми рекоа да не учам интеграли и изводи?

Интеграли можеби не, но изводи на секоја испитна се паѓаат.
Спремај:
Аритметичка/геометриска прогресија и потрошувачки кредити
матрични равенки
изводи
влогови
ренти
амортизација

со 3ипол накај 4 точни решени, положуваш.
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
има резултати математика на факултет
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Да не знае некој дали има резултати Финансиско Сметководство на факс или Сметководство на трошоци??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom