Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
moze nekoj od 2ra 3ta odprilika da kaze kako mu ide skalata na taki fiti ?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Врати се назад некоја страна. Виктор пиша.
одговоров за мене беше или за ѕвер? :D лелее ке пукнаааам :S:S извинете али уште еднаш да ве замолам ако некој знае било што околу тоа нека ми каже
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
одговоров за мене беше или за ѕвер? :D лелее ке пукнаааам :S:S извинете али уште еднаш да ве замолам ако некој знае било што околу тоа нека ми каже
Од каде тоа дека мора да имаш 70 вк на крај...?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Од каде тоа дека мора да имаш 70 вк на крај...?
па 35 за пролаз на првиот и 35 за пролаз на вториот 70 вкупно. е сеа он може да те пушти и со 32 и со 33 ама ке ти фалат бодови кои ке мора да ги надополниш во вториот колоквиум...е сеа според логика треба да е така ама пуста студентска надеж, затоа и пишав да видам може некој знае за друга приказна :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
И мене ме интересира економија како иде скалата, 70 од прв и 70 од втор заедно 140, плус семинарска(колку поени?!)... Е сега до кај е границата за десетка, и дали ако нема никој 70 на втор колоквиум како што немаше на прв ќе ја спушти границата?

--- надополнето ---

па 35 за пролаз на првиот и 35 за пролаз на вториот 70 вкупно. е сеа он може да те пушти и со 32 и со 33 ама ке ти фалат бодови кои ке мора да ги надополниш во вториот колоквиум...е сеа според логика треба да е така ама пуста студентска надеж, затоа и пишав да видам може некој знае за друга приказна :D
30 беше границата на прв. :/
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
одговоров за мене беше или за ѕвер? :D лелее ке пукнаааам :S:S извинете али уште еднаш да ве замолам ако некој знае било што околу тоа нека ми каже
str 41 vezba 3 ,
str 46 vezbi 3 i 5 ,
str 51 vezbi 2,3,4 strana 56 vezba 2 strana
60 vezba 2
61 vezba 3
62 vezba 4 strana
66 vezba 2 i 3
str 71 vezbi 2 i 3 str
79 vezba 2
str 85 vezbi 2,3,4 plus od toa doplnitelnot tie defincite ko za prv pr up-market
Повелете господине.

Уште нешто да ви се преџвака, може?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Луѓе дај читајте се меѓусебе. Пред да постирате читнете неколку страни наназад, може прашањето е веќе одговорено.
Ради ваквите работи многу колеги више не ни пишуваат на темава, а тоа не ни иде во прилог.:smir:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Повелете господине.

Уште нешто да ви се преџвака, може?
фала многу госпогице...мегутоа како што и сите викаат на форумов читајте што е напишано.....пред да изреагираш така арогантно можеше да видиш дека тоа не беше она што јас го барав. и патем видов наназад за моето прашање назад нема така да тоа е. еве уште еднаш ке ти пишам тука ке ти ИЗЏВАКАМ за да не се враќаш назад да читаш: јас барав за границата за таки фити колку ке биде така да наредниот риплај поладен нека ти биде и прочитано нека ти биде наназад. секое добро :pos2:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Eeeee,kolegi,jas koa se pustiv prviot pat na forumov,za malku ke me istepaa radi toa :nesvest:,pisav neso i odma,zoso ne gleas u predhodnite strani,ova,ona,ali dobro e preziveav nekako:pipi:

--- надополнето ---

само што се враќам од колоквиум економија едвај додржав дур дојдам до дома за да прашам..пазете сеа: на првиот имав 32 а 35 беа за пролаз али ме пушти Таки пошто беше спуштена границата. Е сеа да прашам кои ми се математиките за вториов ке мора да надополнувам да дојдам до 70 бода или мислите ке може со помалце пак ке ја спушти и за овој колоквиум??? аман за аман помагајте кажете се здивев :vozbud:
Slusaj sea vaka,ako profesorot ja spustil granicata,togas znaci deka prviot kolokvium ti e polozen bezuslovno,i na vtoriot nemoras da vrajkas nikakvi bodovi,tuku samo da si go polozis,e sea,ako profesorot naglasi deka treba da vrajkate bodovi,togas ke vrajkate,znaci ke vi kaze,tie sto se od 30-35 boda mozat da idat na vtor,no da gi vratat bodovite,a ako ja spustil granicata na 30,toa znaci deka ste polozile i tolku:):):):)
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Колеги знае ли некој нешто да каже во врска со задачите по микроекономија и општо за целиот колоквиум за утре??
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Znae nekoj od kolku otvara studentski , za podnesuvanje prijavi za ispit?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Пријавувањето за Јануарската испитна сесија во учебната 2010/2011 за студентите на Првиот и Вториот циклус на студии ке се врши од 20-25.12.2010, во Службата за студентски прашања од 10,30-14,00 ч.
Сесијата ќе трае од 10-31.01.2011година.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom