Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Па само овие задачи ги имам зашто за вториов колоквиум немавме нешто многу вежби а и доста часови губевме... :toe:
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Епа добро тогаш ке почекаме некој да одговори дали ги знае овие :raz:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Еј а за на Економски потребно е да се полага економија на државна матура???? Мислам дека носи повеќе поени тоа.......јас сакам на економски да одам ама сакам и право да полагам на матура....полесен е....
сите предмети кои се предвидени да се полагаат за на Економски исто се бодираат.
ете ти ги.
за гимназија:

  • географија

  • информатика

  • историја

  • матeматика (ако не е избран како
екстерен испит)

  • социологија

  • странски јазик (ако не е избран
како екстерен испит)

  • филозофија
за средно стручно образование:

  • географија, информатика,
историја, математика (ако не е
избран како екстерен испит) или
бизнис,

  • деловно работење, економија,
Бирај кој сакаш од нив, не ти врши разлика.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Ги има некој прашањата математика за во збирка за втор колоквиум сега и ако ги има го молам да ми ги прати
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Беше некој менаџмент на увид?Кои одговори беа точни на кејзовите ?
И дали знае некој кога ќе има истакнато конечни оценки по менаџмент?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
hahahahah odgovorite na kejsovite bea A i A :) alogicho ama.... inaku vo vtornik kje se znae koj ima polozheno so toa sho kje se sumiraat poenite od seminarska, potpis i od dvata kolkviuma.... Stole reche deka ne se znaat koi kje bidat kriteriumite za polozhuvanje seuhste, se kje se znae vo vtornik...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
znae nekoj dali ke ima zadaci na vtor kolokvium po marketing menagment ? i ima li nesto skrateno od knigata? pozz
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
toa znaci deka ako imas 51 na vtor ne se znae dali ke polozis sigurno ili ako imas 51 sigurno polozuvas??? i znaete li koga ke dava ocenki menadzment?

--- надополнето ---

i uste nesto, ke ima li popraven menadzment na vtoriot??
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
ne be, sigurno kje gleda da imate polozheno tie so 51 od ovoj kol. .... a rano e za ocenki...
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Ерм...случајно на некои „гуштерчиња“ тука, да не им текнало да прашаат кога резултати по економија?

Јас скроз изумив.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
само што се враќам од колоквиум економија едвај додржав дур дојдам до дома за да прашам..пазете сеа: на првиот имав 32 а 35 беа за пролаз али ме пушти Таки пошто беше спуштена границата. Е сеа да прашам кои ми се математиките за вториов ке мора да надополнувам да дојдам до 70 бода или мислите ке може со помалце пак ке ја спушти и за овој колоквиум??? аман за аман помагајте кажете се здивев :vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
Aloo daj kazete anglsiki 2 od kaj pocinja vtor kolokvium i koi vezbi treba neso, bar da znam so se desava haha pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom