Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Ај кој беше на предавање економија во четвртокот, оваа асистенткава кажа дека на 447 стр. за фискално-монетарен микс не треба да се учи :):):), или пак јас грешка слушнав? :nesvest:
И ако знае некој дали има уште нешто скратено од економијава, нека пише.
Целиот тој дел не треба да се учи, така? До крајот на 21 глава?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ај некој нека биде фин од постарите колеги/шки па да каже дали ги има преведено тестовите по макроекономија што беа достапни на страната на Оксфорд.
Фала:smir:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеи, дали некој ги има прашањата од 8ма тема по макроекономија што ги даваше професорот, да биде фин да ги прикачи, ама не само одговорите, туку и прашањата :))
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеи, дали некој ги има прашањата од 8ма тема по макроекономија што ги даваше професорот, да биде фин да ги прикачи, ама не само одговорите, туку и прашањата :))
Дали ке биде некој толку љубезен да го направи ова?

Кога ке се даваат потписи по финансиско и вежбите да не знае некој со сигурност??
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.143
Поени од реакции
861
Абе колеги на самиот сајт стои дека потписи се даваат од 15-ти декември.
Одете на предавања тие денови и ќе ви дадат.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Целиот тој дел не треба да се учи, така? До крајот на 21 глава?

Па не би рекла дека е дел, само 4 ипол страни се скратени :):), бидејќи деловите во сиво и така не ги читам. Али поарно нешто отколку ништо :toe:. И некој ако знае уште нешто што е скратено освен овие мизерни 4 ипол страни, нека не се срами да не извести :pipi:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Колеи, дали некој ги има прашањата од 8ма тема по макроекономија што ги даваше професорот, да биде фин да ги прикачи, ама не само одговорите, туку и прашањата :))
Mail u poraka i ke Vi bidat dostaveni vednas:):):))))
Ps:Gi slikav so telefon i gi napisav u word,ako sakate gi imam i od 9 glava :):):)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Абе колеги на самиот сајт стои дека потписи се даваат од 15-ти декември.
Одете на предавања тие денови и ќе ви дадат.
Па сакам да знам дали има професорот нешто кажано, на кое предавање точно ке дава потписи, да го дадам на некој да ми земе. За да планирам како и по другите предмети да земам потписи.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,odgovorite od 8 i 9 glava po makroekonomija,ako gi ima nekoj,neka gi pise!Blagodarija:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.143
Поени од реакции
861
Па сакам да знам дали има професорот нешто кажано, на кое предавање точно ке дава потписи, да го дадам на некој да ми земе. За да планирам како и по другите предмети да земам потписи.
Не верувам да сме иста година така да не можам да ти кажам со точност :)
Но во секој случај тоа се секогаш првите предавања, ќе ве види сите со индексите во рака и ќе ви даде. Евентуално тие што не зеле тогаш ќе земаат на следно предавање или во кабинет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom