Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Има некој од постариве колеги да каже Сметководство на трошоци како е колоквиумот, прашања , задачи , колку ова она ???
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
ima li nekoj SOCIOLOGIJA aj neka kazhe sho, kako, zoshto :) deka nemam otideno ni na edno predavanje, ne ni znam duri ni kako izgleda profesorot :D i nekoj mi spona ESEJ?!?!?! :uvo: kazhete mi deka nema da ima PLSSSS!!!!!!!
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi kje sakate li da mi kazete dali ima uste nesto skrateno Makroekonomija osven 7.3.2 do 7.4? Suklev pomina ide MAKRO :toe:
Pa 8 i 9 glava se skrateni,malce e?:):):):):)))))

--- надополнето ---

Kolegi,nekoj sto go ima osnovi na e-biznis kako izboren,da kaze do koja strana treba da se uci za prv kolokvium i nesto vo vrska so predmetot sto bi mi koristelo,deka nemam otideno na niedno predavanje:):):):)))))))
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Колеги ме интересира дали на тестот по менаџмент имаше некои замки со зборовите???Мислам, поделбата што се бара во прашањето е таа, само зборче има некое различно што фактички излегува дека не е точна... Чудно ми стана бидејки знам дека напишав а имам многу малку бодови:vozbud:Се случувало ли досега често да се прават грешки при прегледувањето па да си најдете повеке бодови на увид? Ве молам некој од постарите студенти да одговори:smir:
Ако мислиш дека би можел да имаш повеќе од она што стои на таблата оди обавезно на увид.Ама не надевај се премногу!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
ima li nekoj SOCIOLOGIJA aj neka kazhe sho, kako, zoshto :) deka nemam otideno ni na edno predavanje, ne ni znam duri ni kako izgleda profesorot :D i nekoj mi spona ESEJ?!?!?! :uvo: kazhete mi deka nema da ima PLSSSS!!!!!!!
за жал ќе има есеј , темата ќе биде поврзана со материјалот до кај што сме стигнати . друго шо да ти кажам :) , до 160 стр. треба да учиш ке има исто така и неколку на заокружувања и неколку да надополниш дефиниции , :toe:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
kakvi definicii, de upati me malce :D a mi rekoa deka do 170 strana trebalo?! sigurno e do 160?!
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
ITNOO :)) MARKETING TREBA SE OPSIRNO DA SE UCI ILI KO MENADZMENT SAMO NABROJUVANJA? AJDE POMOS :) I SEKOJA CEST SO POMINAVTE VIE MENADZMENT NZ SAMO STO MOZOK IMATE :))
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
marketing, treba se, i nabrujuvanjata, i definicii.... mozhe da dade i nekoja rechenica od srede text sho ti ne bi mislel deka e bitna.... no takvi prashanja se malce, znachi nabrojuvanki i def. :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,dajte pomos vo vrska so zadacite makroekonomija,kakvi ke bidat,dali ke bidat nesto vo vrska so presmetuvanje realen,nominalen GDP,GDP deflator,kolku iznesuva procentualniot porast na cenite od 2010 do 2011.....uste nesto plus,ili nisto nema da ima vo vrska so ova:):):):):)))))))))))
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Кога ќе имаме резултати математика??? :icon_ques
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ајдееее поминавме менаџмент :vozbud::vozbud: сега да се фрлиме на маркетинг :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom