Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Колеги бе , оти не одговарате :vozbud:Ке треба ли да идеме на предавања менаџмент тие што сме на испит, ке гледа ли дали те има на список, ако воопшто пушти ?:icon_lol:
Ако полагаш на испит не гледа ни присуство ни стучен труд, јас лани поминав на испит и ги гледаше само поените од испитот :)
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Епа тогаш значи ке пушти уште 140, бидејки 160 се положени само:vozbud:
Не е сигурно дека се 160, освен ако некој саат ипол не ги броел. Сепак тука негде е сигурно бројката, а замислете пак да беше на 60%, само 100 ќе положеа. :)
И после студентите не учеле, студентите ова студентите она...Абе aајде бре.
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Големи математички грижи во преостанатите 9 часа, може ли некој да каже КОЛКАВА Е ВЕРОЈАТНОСТА ДА СЕ ПАДНАТ БИНОМ И ТРИНОМ на колоквиум ???
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Големи математички грижи во преостанатите 9 часа, може ли некој да каже КОЛКАВА Е ВЕРОЈАТНОСТА ДА СЕ ПАДНАТ БИНОМ И ТРИНОМ на колоквиум ???
Или ке се падне или не, друго нема :) 50-50 е.

Јас на колоквиум имав за бином у стилот да се најде 14ти член од развојот на тој и тој бином, а на испитот имав и за трином :) Па сеа ти глеј си :smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колеги бе , оти не одговарате :vozbud:Ке треба ли да идеме на предавања менаџмент тие што сме на испит, ке гледа ли дали те има на список, ако воопшто пушти ?:icon_lol:
За потпис гледа, а за оцена нема врска.
Лани за прв колоквиум најмногу бодови имаше една колешка - 86,нешто , а границата беше 40,0. )
Јас мислам дека лани имаше 2 колешки со 80 поени на прв и тоа беше врвот. Можеби на втор некоја имала 86, на прв мислам не.

Како и да е, моја прогноза ќе спушти на 4о - 41 пак.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Големи математички грижи во преостанатите 9 часа, може ли некој да каже КОЛКАВА Е ВЕРОЈАТНОСТА ДА СЕ ПАДНАТ БИНОМ И ТРИНОМ на колоквиум ???
ГП, АП, ПК, Пермутации, Варијации, Комбинации, Бином, Трином, Матрици (стави се во едно), Веројатност (стави се во едно).

Вкупно настани = 10

''Поволни'' настани = 2

Рачунај. :)
 
Член од
21 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
ok toa sakav da znam dali ke bide na zaokruzuvanje zosto nekoj mi spomna so pisuvanje ke bilo nesto pa zatoa,inace znam lani kako bese :)
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
ГП, АП, ПК, Пермутации, Варијации, Комбинации, Бином, Трином, Матрици (стави се во едно), Веројатност (стави се во едно).

Вкупно настани = 10

''Поволни'' настани = 2

Рачунај. :)

Хахаха, мозокот ми закочи веќе од рачунања :lut::lut:

Инаку математичка надеж дава? :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
ok toa sakav da znam dali ke bide na zaokruzuvanje zosto nekoj mi spomna so pisuvanje ke bilo nesto pa zatoa,inace znam lani kako bese :)
Пак ќе кажам, има нов професор по деловна етика, веројатно ќе има прашања и на пишување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom