Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Seriozno e ova deka nemas pravo da polagas kolokvium ako gi nemas testovite? Postarite generacii velat deka testovite se samo za da ni dade do znaenje kakvi ke bidat odprilika prasanjata a nemalo vrska niti so ocena niti so kolokvium ....:S
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
дали може да ми каже некој колеги за основи на менаѓмент далитреба да се запишеме на листа за колоквиум фала
 
Член од
12 октомври 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
predmetot stvarno nema nikakva smisla od knigava sto ucime;( zasto ne e kako lani od skripti :D kaj za nas kniga pa uste NAJGLUPAVA na svet...koj ima prasanja ili bilo kakvi informacii vo vrska so predmetov odma neka kazuva posto mislam deka nikogas nema da polozam :S:S:S
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Seriozno e ova deka nemas pravo da polagas kolokvium ako gi nemas testovite? Postarite generacii velat deka testovite se samo za da ni dade do znaenje kakvi ke bidat odprilika prasanjata a nemalo vrska niti so ocena niti so kolokvium ....:S
немаш право да полагаш на колоквиум само ако те нема на тој списокот што го пушташе на почетокот.а овие тестови се за да ни даде 1 поен плус на тие што ги имаат:pos2:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
немаш право да полагаш на колоквиум само ако те нема на тој списокот што го пушташе на почетокот.а овие тестови се за да ни даде 1 поен плус на тие што ги имаат:pos2:
Фала колешке што ме исправи :smir:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Kaj mnogu profesori vezbi i zadaci nosat 10 boda , ama prasaneto bese dali bez niv mozam da izvadam 10-ka (pr. ako imam maksimum bodovi na kolokvimite , ama bez listovite)
Можеш да имаш 10ка листовите се за ако ти фалат бодови, ама сепак е подобро да имаш барем некој лист
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
predmetot stvarno nema nikakva smisla od knigava sto ucime;( zasto ne e kako lani od skripti :D kaj za nas kniga pa uste NAJGLUPAVA na svet...koj ima prasanja ili bilo kakvi informacii vo vrska so predmetov odma neka kazuva posto mislam deka nikogas nema da polozam :S:S:S
Hahahahaha,uf,mi olesna malce sto vidov deka ne sum edinstveniot so vakvo mislenje(ako mislese na makroekonomija):):):):):)))))))

--- надополнето ---

Kolegi,kakvi ke bidat prasanjata makroekonomija dali znaete???(site na zaokruzuvanje,mesani,ili site na pisuvanje i dali ke ima zadaci):):):):):)))))))
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Професорот кажа дека ке има задачи по макроекономија, само незнам колку. А за колоквиумот мислам дека ке бидат со заокружување и со еден точен одговор, но не сум сигурен, ако знае некој од постарите колеги за ова нека сподели со нас.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Професорот кажа дека ке има задачи по макроекономија, само незнам колку. А за колоквиумот мислам дека ке бидат со заокружување и со еден точен одговор, но не сум сигурен, ако знае некој од постарите колеги за ова нека сподели со нас.
Pa jas kako sto razbrav,taa zadacata sto ja resavase na tabla bese od ispit,a mislam spomna deka zadaci na ispit samo daval,ai ne sum siguren ni jas sto razbrav:):):):))))))))
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Професорот кажа дека ке има задачи по макроекономија, само незнам колку. А за колоквиумот мислам дека ке бидат со заокружување и со еден точен одговор, но не сум сигурен, ако знае некој од постарите колеги за ова нека сподели со нас.
ја како што разбрав ќе има само една задача а прашањата ке бидат на заокружување а на испит со пишување така некој пиша тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom