Економски факултет (reloaded)

Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Некој да каже што се дешаваше оваа недела на предавања по економија на инвестиции???
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
Некој да каже што се дешаваше оваа недела на предавања по економија на инвестиции???
Нишо, замараше ко и увек и даваше некои листови. Објаснуваше некои табели, нешо интеркаларана камата и така. :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Нишо, замараше ко и увек и даваше некои листови. Објаснуваше некои табели, нешо интеркаларана камата и така. :)
Аха , ок...а асистентот да не држеше нешто вежби или...Какви листови даваше, домашно или нешто друго и да не знаеш до која страна стигна со предавања? :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
Аха , ок...а асистентот да не држеше нешто вежби или...Какви листови даваше, домашно или нешто друго и да не знаеш до која страна стигна со предавања? :)
Веруј од што ми беше досадно не запратив до кај стигна, мислам дека денес нешто од 9та глава предаваше али не го земај за сигурно.
Инаку домашни даваше, а асистентот не држеше вежби. :)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Него се прашувам кој го слуша. Сите се занимаваат со нешто друго, само не со слушање на предавањето. Сите се дојдени за тоа листовите. А кога ќе видиш и ако го слушаш нема голем аир, по пола саат предава за некоја основна работа или нешто без врска, а табелите кои се битни и кои може да се паднат на колоквиум ги нема објаснето. Инаку негде до 290 е, не го пратев многу, ама листот што ни го даде, се однесува на табелите од овој дел.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Знае ли некој банкарски менаџмент што ќе биде скратено за 2 колоквиум?!?! Некој од лани, anybody? :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Колеги од Маркетинг смерот, ве молам да ми помогнете.... Правев анкета на SurveyMonkey, за кај Снежана маркетинг, имам изборен кај неа... Е сега нели во семинарската треба да го ставиме линкот на добиените резултати, Кој линк треба да го ставам кај да го најдам линкот? Ви благодарам однапред
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Луѓе замислете Политика на социјален развој покољ направил.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Основи на дигитална резултати кога ќе има?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Колеги имам едно прашање и многу ми е незгодно да им го поставам на колегите од 4 - та година ( Апсолвентите ) кои држат вежби.

Имено, јас како прва година имам вежби математика, а нив ги држи колега од 4 - та година, е сега ме интересира кои се придобивките што он ги добива ?

Ако може некој да одговори :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.954
Поени од реакции
5.515
Колеги имам едно прашање и многу ми е незгодно да им го поставам на колегите од 4 - та година ( Апсолвентите ) кои држат вежби.

Имено, јас како прва година имам вежби математика, а нив ги држи колега од 4 - та година, е сега ме интересира кои се придобивките што он ги добива ?

Ако може некој да одговори :D
Запознава млади и згодни колешки за луди вечерни, а некогаш и утрински проводи.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Иста како што ќе имате на вежбите, дури полесна беше на колоквиумот...Ќе ви ги испрати асистентот решени во excel
--- надополнето: 12 ноември 2012 во 15:11 ---
Некакви новости за управувачко?!
Колешке, каде ќе ги испрати вежбите асистентот во excel? Јас сум вонредно па затоа прашувам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom