Економски факултет (reloaded)

Член од
12 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
11
Aj jas da prasam koi predmeti gi zapisuvame nie sto sme treta finansiski menagment???:rolleyes:

Se izinuvam za latinicava
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Продавам економија за прва година,иста е како нова,мн малку е користена,и учебник и збирка по сметководство исто така во одлична состојба,збирката има решенија на работите што се паѓале на колоквиум
--- надополнето: 12 септември 2012 во 14:19 ---
Колеги кој имал Трговско право минатата год? Што читам по тие групите на ФБ дека било тешко, не било како порано ..

И имал некој Сметководствени информациони системи кај Љубиша да ми каже како е?
Колега воопшто не се мисли да го земеш трговско право,со малку учење секако можеш да положиш,тие потешките прашања беа за 10-ка.Можеш од скрипта да си учиш и секако положуваш
--- надополнето: 12 септември 2012 во 14:22 ---
Дечки ај некој ако имал искуство со промена на изборен предмет нека ми пише што како треба, што треба да пишува во молбата, треба уплатница од 1000 ден и плус од 50 ден (таксена марка т.е. уплатница) или само 1000 ден. ???
Колега оди си на студентски и прашај си како што треба ,знам лани можеше да се смени изборен без да платиш нешто али пред да ги внесат во систем предметите,оди прашај си за сигурно да не даваш пари без потреба
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Некој да каже нешто за банкарски менаџмент и фискален и монетарен систем на ЕУ? :)
Задолжителни ли се предавањата, пуштаат ли списоци, прашања се вртат ли од претходни години, на заокружување ли се итн.
Фала!

едит: Колку се документите што се потребни за упис без уплатниците?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Продавам економија за прва година,иста е како нова,мн малку е користена,и учебник и збирка по сметководство исто така во одлична состојба,збирката има решенија на работите што се паѓале на колоквиум
--- надополнето: 12 септември 2012 во 14:19 ---

Колега воопшто не се мисли да го земеш трговско право,со малку учење секако можеш да положиш,тие потешките прашања беа за 10-ка.Можеш од скрипта да си учиш и секако положуваш
--- надополнето: 12 септември 2012 во 14:22 ---

Колега оди си на студентски и прашај си како што треба ,знам лани можеше да се смени изборен без да платиш нешто али пред да ги внесат во систем предметите,оди прашај си за сигурно да не даваш пари без потреба
da sekako ke cekam na studentski dva saata za da si prasam samo
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
da sekako ke cekam na studentski dva saata za da si prasam samo
Тогаш плати си 1050 ден,мене не ме интересира ти што ќе правиш,не си требало воопшто да се мачиш да пишуваш на форумов.А ЗА ЧЕКАЊЕ НА СТУДЕНТСКИ ИМА ДА СЕ ИЗНАЧЕКАШ И ТОА КАКО,НЕ САМО СЕГА ТУКУ ЦЕЛИ 4 ГОДИНИ
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Продавам економија за прва година,иста е како нова,мн малку е користена,и учебник и збирка по сметководство исто така во одлична состојба,збирката има решенија на работите што се паѓале на колоквиум
Сигурна си дека истите учебници ќе бидат и годинава, да не барат некои нови изданија или нови автори? :/
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Сигурна си дека истите учебници ќе бидат и годинава, да не барат некои нови изданија или нови автори? :/
Нема шанси да се сменети,ако си заинтересиран/а за книгите пиши ми
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги ке може да ми даде некој повеке информации за Управување со производ за изборен предмет
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
37
колеги, знае некој дали има излезено некој оглас за демонстратор за предметиве од прва година?
Дечки ај некој ако имал искуство со промена на изборен предмет нека ми пише што како треба, што треба да пишува во молбата, треба уплатница од 1000 ден и плус од 50 ден (таксена марка т.е. уплатница) или само 1000 ден. ???
досега можело и без пари, само фино да ја замолиш тетката на студентски:P
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Општествено богатство и национални сметки искуство со предметот?

Лесен ли е за изборен, дали бара присутво?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Нема шанси да се сменети,ако си заинтересиран/а за книгите пиши ми
Да видам првен имам познајници лани што беа прва, доколку не се снајдам ќе те контактирам во порака.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Методи на продажба или Аграрна политика за изборен?!? и што ќе им се оргинали од пракса бог да чува!!
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Германски 1, го има ли некој слушано? Или Француски 1?
Колешке, за германски одговорив пред неколку страници, но изгледа си пропуштила, па еве го мислењето :)

Го имав Германски 2 пред две години и ми беше прелесно. Значи предавањата се како да одиш на курс, најмногу до десет студенти, професорката е супер, се договараш како ќе биде тестот и кои задачи ќе бидат составени, се полага тест кој го составува проф. без шифрарник, има читање на час и решавање вежби. Воглавно многу лесно и се добиваат одлични оценки.

Плус, ко божем тоа беше двојка, за единицата очекувам уште полесно.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги дали некој од прилика се сеќава кога ни беше првата колоквиумска недела минатата година во октомври дали на почеток или на крај на месецот , итно ми е , ви благодарам многу ! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom