Економски факултет (reloaded)

Z

ziko bt

Гостин
Колеги дали некој од прилика се сеќава кога ни беше првата колоквиумска недела минатата година во октомври дали на почеток или на крај на месецот , итно ми е , ви благодарам многу ! :D
Од 1-10 ноември отприлика беше.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
dajte kazite kako e na smetkovodstvo kolku matematiki imat dali e stvarno tolku tesko itn ? :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
Некој колега да ми каже колку вкупно кредити има во трет семестар на Финансиски менаџмент?

Значи ги имам Основи на менаџмент, Макроеконимија, Финансиско сметководство и Финансиски пазари и институции. Фала однапред :)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Продавам учебник економија одлично сочувана и сметководство збирка и учебник исто така во добра состојба
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Некој колега да ми каже колку вкупно кредити има во трет семестар на Финансиски менаџмент?

Значи ги имам Основи на менаџмент, Макроеконимија, Финансиско сметководство и Финансиски пазари и институции. Фала однапред :)
32 кредита. Инаку постои страница на факултетот, па два-три клика и ќе го дознаеш одговорот на повеќето прашања http://www.eccf.ukim.edu.mk/
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
32 кредита. Инаку постои страница на факултетот, па два-три клика и ќе го дознаеш одговорот на повеќето прашања http://www.eccf.ukim.edu.mk/
Фала...Видов сега пред да ми пишиш, само неколку души ми викаа дека од годинава нов систем на кредити бил и затоа прашав.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да ве прашам да не знае некој што се дешава ако не упишеш семестар....или па ако закасниш ? xD
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Да ве прашам да не знае некој што се дешава ако не упишеш семестар....или па ако закасниш ? xD
За каснење не се плаши, само да не биде ден пред колоквиум..знам еден другар каснеше 2-3 недели, и запиша летен семетар, само таа ептен многу му пискаше на студентски, а може и казна да платиш 500денари..сепак прашај си, не е ништо страшно.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
dajte kazite kako e na smetkovodstvo kolku matematiki imat dali e stvarno tolku tesko itn ? :D
site smerovi si imaat edna matematika vo prva godina, tesko zavisi dali ti e interesno smetkovodstvo ili odbivno :)
--- надополнето: 15 септември 2012 во 12:14 ---
Колеги, некој што го имал Методи на продажба да сподели искуство каков е предметот, како поминал? Благодарам
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Некој колега да каже нешто повеќе околу Економија на инвестиции, Меѓународни финансии, Финансиски менаџмент и Англиски 1 , на кој принцип се колоквиумите , каков е материјалот , се бара ли редовност и дали може сите книги да се фотокопирани ? фала многу :D
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Купувам основи на менаџмент 7-мо издание ако има некој добро сочувана и без обележја и потцртано во книгата?Пишете ми во инбокс
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Ќе ми прогледаат низ прсти ако го пропуштам рокот за трета година затоа што е уште понеделник туку се запишам вторник во рокот за 4та? Ќе треба да поглумам невиност или да си платам казна од 500 денари? :D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Ќе ми прогледаат низ прсти ако го пропуштам рокот за трета година затоа што е уште понеделник туку се запишам вторник во рокот за 4та? Ќе треба да поглумам невиност или да си платам казна од 500 денари? :D
зависи од расположението на тетките, со глумење невиност може ке пројдеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom