Економски факултет (reloaded)

Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
ај некој од маркетинг смерот ако има да ми помогне кој предмет да го отфрлам од основи на менадзмент основи на маркетинг однесување на потрошувачи и надворешна трговија да ми кажете по тежина што као е и кој според вас да го отфрлам пошо излеа 2или 1 ке треба да презапишам не се знае за у зимски семестар :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Колеги, ке оди ли некој утре на факултет и ке му биде ли тешко (да му дадам мој бр. на индекс) да ми провери за резултати .... не сум од Скопје, а утре имам други обврски и неможам да идам за Ск. (ако има некој нека ми пише у приватна поста). Однапред благодарам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Луѓе како е со книги за бруцошите, дали се бара од други студенти од лани што биле, или мора сите нови да ги купуваме? :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Луѓе како е со книги за бруцошите, дали се бара од други студенти од лани што биле, или мора сите нови да ги купуваме? :)
Освен математика збирката и таблицата (пошто се носат на колкувиум) кои можеш да ги купиш на старо, по се друго можеш да поминеш со копија. Ако не можеш да учиш од копија, може на старо.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Колеги правеа ли денес проблем за запишување на семестар за тие што немаат пракса?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Јавни финансии која е границата за положување ?? На испит рече дека изгледа ќе биде 25 , а демек прво викаа дека ќе бараат 30 ..
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.374
Вака...1ва година сум на надворешна трговија, е сега мојот смер заедно на предавања е со е-бизнис и маркетинг, и во среда имаме предавање економија од 10-12 часот што се поклопува со мојот изборен предмет(во случајов деловна етика) кој е исто од 10-12 часот...WTF, ме буни ова...некој да разјасни ако знае?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Вака...1ва година сум на надворешна трговија, е сега мојот смер заедно на предавања е со е-бизнис и маркетинг, и во среда имаме предавање економија од 10-12 часот што се поклопува со мојот изборен предмет(во случајов деловна етика) кој е исто од 10-12 часот...WTF, ме буни ова...некој да разјасни ако знае?
Поклопувања почесто се јавуваат , така да ке мораш да ризикуваш ке одиш на предавање само на едниот предмет за кој мислиш дека ке имаш повеке потреба, иако во 1ва год и нема потреба многу од предавања но сепак ке си видиш ти самиот со тек на време..
 
Z

ziko bt

Гостин
Вака...1ва година сум на надворешна трговија, е сега мојот смер заедно на предавања е со е-бизнис и маркетинг, и во среда имаме предавање економија од 10-12 часот што се поклопува со мојот изборен предмет(во случајов деловна етика) кој е исто од 10-12 часот...WTF, ме буни ова...некој да разјасни ако знае?
Не се устручавај бе,од октомври нема ни да одиш на предавања:D
 
G

grande-juve

Гостин
Јавни финансии која е границата за положување ?? На испит рече дека изгледа ќе биде 25 , а демек прво викаа дека ќе бараат 30 ..
И мене ме збуни, рече дека границата е 30 ама да гледаме да стигнеме до 25... Него да не има резултати, на zephyr ко што гледам нема.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги кој имал Трговско право минатата год? Што читам по тие групите на ФБ дека било тешко, не било како порано ..

И имал некој Сметководствени информациони системи кај Љубиша да ми каже како е?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Дечки ај некој ако имал искуство со промена на изборен предмет нека ми пише што како треба, што треба да пишува во молбата, треба уплатница од 1000 ден и плус од 50 ден (таксена марка т.е. уплатница) или само 1000 ден. ???
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Колеги, покрај основи на е-бизнис, што друго би препорачале за изборен, За сметковод. и ревизија смер. и тоа некој полесен. :)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Здраво, сакам да ве прашам дали знаете дали може од филолошки факултет смер англиски јазик и книжевност да продолжи на мастер студии на економски и на кои смерови може да продолжи? Дали е потребно да се полагаат некои додатни приемни тестови? Фала
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
И мене ме збуни, рече дека границата е 30 ама да гледаме да стигнеме до 25... Него да не има резултати, на zephyr ко што гледам нема.
да да има .. и со 28 се мине. тоа е границата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom