Економски факултет (reloaded)

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Според некоја си моја “логика“, јас во професија ставив што е по функција едниот родител (пр. доктор/банкар/полицаец), а во занимање што има завршено пример правник/економист или било што друго, или па доколку нема високо образование, само средно образование, што знам :confused:
Аха ок фала ти средив тоа.

А во Група студиски програми што избра ?
Тетово, Велес ( Дисперзирани ) или тоа четири годишни ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Аха ок фала ти средив тоа.

А во Група студиски програми што избра ?
Тетово, Велес ( Дисперзирани ) или тоа четири годишни ?
Четиригодишни, претпоставувам тоа беше за Скопје. :) Исто под 1. Надворешна тровија а под 2. Финансиски менаџмент. Пологично би било финансиски да го ставев прв (бидејќи појака е конкуренцијата и може да ме префрлат на друг), ама бидејќи со 93 поени сигурен сум дека ќе влезан во смерот кој што го сакам, а и ништо друго не изгледаше привлечно за тоа го бапнав тоа.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Четиригодишни, претпоставувам тоа беше за Скопје. :) Исто под 1. Надворешна тровија а под 2. Финансиски менаџмент. Пологично би било финансиски да го ставев прв (бидејќи појака е конкуренцијата и може да ме префрлат на друг), ама бидејќи со 93 поени сигурен сум дека ќе влезан во смерот кој што го сакам, а и ништо друго не изгледаше привлечно за тоа го бапнав тоа.
Пополнив се и го испратив. Е сега треба нешто да добијам, некој број или слично или не ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Пополнив се и го испратив. Е сега треба нешто да добијам, некој број или слично или не ?
Кај што ти е полето преглед горе најдесно во ќош го имаш бројот на апликација. Е сега на 16ти што точно ќе треба од оваа апликација не знам, мислам дека само бројката, но тоа подоцна ќе соопштат. Иначе и да ти е пратена пријавата, само назад оди и ќе ја видиш таа бројка. :)
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Мора сите предмети да ги наведеме во пријавата или може и три-четири?
Зборувам за бруцошите кои сега ќе се запишуваат, слушнав дека доколку не влезеш на смерот кој ти бил прв избор може да те стават во било кој од следните независно од редоследот како си ги напишал. Со 89 поени верувам дека ќе влезам на менаџмент во државна квота.
И уште нешто, ако може некој накратко да ме информира за смерот?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Мора сите предмети да ги наведеме во пријавата или може и три-четири?
Зборувам за бруцошите кои сега ќе се запишуваат, слушнав дека доколку не влезеш на смерот кој ти бил прв избор може да те стават во било кој од следните независно од редоследот како си ги напишал. Со 89 поени верувам дека ќе влезам на менаџмент во државна квота.
И уште нешто, ако може некој накратко да ме информира за смерот?
Јас наведов 4 смерови.
Финансиски менаџмент ми е приоритет потоа Менаџмент, Е- Бизнис. По тој редослед.
Збориш за тоа од лево кон десно така ?
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Јас наведов 4 смерови.
Финансиски менаџмент ми е приоритет потоа Менаџмент, Е- Бизнис. По тој редослед.
Збориш за тоа од лево кон десно така ?
Да, за тоа. Значи не мора сите, фала.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
27
Поени од реакции
0
Kolegi ima nekoj so go polagal Nauka za menadzment na ispit,da spodeli iskustvo shto kako da se uci? :confused:
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги го има слушано некој Меѓународно финансиско известување да ми кажете што предмет е, кој го предава и се што знаете за него///
--- надополнето: 27 јули 2012 во 18:54 ---
Колеги го има слушано некој Меѓународно финансиско известување да ми кажете што предмет е, кој го предава и се што знаете за него///
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Некој совет за финансиски менаџмент и меѓународна економија августска сесија? Фала:vozbud:
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
зошто на е учење ги нема курсевите за прва година?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Да не знаете дали вонредните студенти можат да полагаат на колоквиум или одат само на цели испити??
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Се наоѓа некој студен на маркетинг или економија? Ако го имааа нека ми се јави побрзо! :icon_lol:
И друго мислите дека конкуренцијата оваа година на е бизнис ќе се намали?
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Планирам да се запишам на Економски факултет - Сметководство и ревизија. Ме интересира што точно се учи на почетокот на првиот семестар. Има некој линк до некоја скрипта можеби?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom