Економски факултет (reloaded)

Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Сите прашуваат за почеток, а јас да прашам за крај:icon_lol: Ме интересира дали тие што ке дипломираат сега во септември или кога е , мора сите да присуствуваат на свеченото доделување на дипломи за да можат да земат диплома?
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Kolegi SKS da ne ima nekoj reseni zadaci? Ve molam pratete nekoj primer
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Што беше различно кога уплаќавме за адм. такса и партиципација? Сметката или тие 3 бројчиња долу? :)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
ВАЖНО: on-line пријавувањето е задолжително. Само пријавата со статус „пријавен on-line" е комплетна. Документите кои може да се испечатат во последниот чекор на апликацијата се задолжителни (согласно претходно пополнетите полиња)

Ова е она што го има на економски факултет страната. Пријавата со статус пријавен-онлајн, што му значи тоа? Како да знам дали пријавата ми го има тој статус? :/ Се мисли на дали е пратена или?

И.. административната такса како ја пополнивте? Има ли некој пример некаде?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
^^ Да, се мисли ако ја имаш пратено целосно пополната онлајн...тогаш има таков статус.
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
62
ИТНО !!!
Бескрајно благодарен ќе бидам ако има некој што бил на пракса во посттерминали да ми прати барем дел од дневникот
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Колеги ај некој да ми каже што да учам Макорекономија за испит, на што да обрнам повеќе внимание. Учебников е многу лош за учење или така ми се чини?:)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
ВАЖНО: on-line пријавувањето е задолжително. Само пријавата со статус „пријавен on-line" е комплетна. Документите кои може да се испечатат во последниот чекор на апликацијата се задолжителни (согласно претходно пополнетите полиња)

Ова е она што го има на економски факултет страната. Пријавата со статус пријавен-онлајн, што му значи тоа? Како да знам дали пријавата ми го има тој статус? :/ Се мисли на дали е пратена или?

И.. административната такса како ја пополнивте? Има ли некој пример некаде?
Ако си ја пополнил целосно и ако ти е пратена, значи имаш аплицирано и онлајн.
А инаку за административна такса, тоа ти е обична уплатница ПП50 на која во делот цел на дознака ќе имаш на напишано "За административна такса" , другото веројатно го знаеш. Впрочем во книжарницата на факултет имаш и целосно испечатени уплатници за административна такса, ако не се снајдеш најдобро земи си од таму.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Мене ми дојде ред да ве прашам нешто драги мои пријатели :D

Имено ми треба помош околу Универзитетската пријава.
Се ми е пополнето но доле лево пишува прилози... Сведителства бр.
Извод од Мат. Кн. на Род.
Државјанство

Кои броеви требаат ?


Потоа горе откако ќе го напишете факултетот Студиска програма, тука што треба да се пише ?
Тоа ми е околу пријавата.

Сега уште неколку прашања околу тие изјавите што се печатат во последниот чекор од процесот на електронско пријавување.

Дали изјавата за кофинансирање треба да се пополни ? И дали треба да се стави студиската програма која што е прва наброена ?

И што е Конкурсен број ?
Бројот од Елек. пријава или не ?

Би ви бил благодарен доколку можете да ми помогнете.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Едно прашање......таман бев сигурен,сеа нешо почнаја некој филмој да ми прает студентиве на економски,као не било доволно....на маркетинг,87.779 поени државна,се доволни ? :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Едно прашање......таман бев сигурен,сеа нешо почнаја некој филмој да ми прает студентиве на економски,као не било доволно....на маркетинг,87.779 поени државна,се доволни ? :)
Лани заклучно со 81 беа државна, сега зависи и од конкуренцијата оваа година, иако мислам дека имаш шанси :)
 
Член од
16 август 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги кои се условите за презапишување на предмет? Бидејќи во зимскиов семестар сите 4 предмети ми се задолжителни и по 8 кредити, дали треба задолжителен предмет да отфрлам за да презапишам друг или...?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.976
Поени од реакции
5.568
Колеги кои се условите за презапишување на предмет? Бидејќи во зимскиов семестар сите 4 предмети ми се задолжителни и по 8 кредити, дали треба задолжителен предмет да отфрлам за да презапишам друг или...?
Ќе си запишиш предмети до 35 кредити... ако треба ќе отфрлаш и задолжителни ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom