Економски факултет (reloaded)

Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Имам и уште едно прашање. Не ми е јасен начинот на плаќање. Еве доколку влезам во државна квота на надворешна трговија, плаќам 200 евра од семестар, или 200 евра ми е цела година?
Плаќаш 200 евра по година. Секако постои опција да уплаќаш по 100 евра во семестар, или пак доколку сакаш да ги уплатиш тие 200 евра еднаш во годината, значи во првиот семестар, а во вториот да не платиш ништо.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Продавам книга Основи на менаџмент 7мо издание добро сочувана , бујрум :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
http://www.upisi.ukim.mk/

Јас се пријавив на ова за 2012/2013 година, и ми вика дека апликацијата е испратена, но откако одам назад повторно ми дава можност да ја пратам, дали таа е веќе пратена и не може да се трпи измени туку само така стои таа опција, или со секое стискање назад апликацијата се поништува?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
http://www.upisi.ukim.mk/

Јас се пријавив на ова за 2012/2013 година, и ми вика дека апликацијата е испратена, но откако одам назад повторно ми дава можност да ја пратам, дали таа е веќе пратена и не може да се трпи измени туку само така стои таа опција, или со секое стискање назад апликацијата се поништува?
А зашто всушност ова го пополнувате ? Мора ? Обврзувачки е ?
Не ми е јасно, бидејќи во документите кои се потребни за упис ова не се бара т.е не мора да се пополни.

Иначе на прашањето да ти одговорам. Си ја поплнил, и таа се пратила. Стискај Back колку сакаш нема врска тоа. Јас знам по проверката на сметка на ОнНет, баш е ваква ситуацијата.
Така да без гајле.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
А зашто всушност ова го пополнувате ? Мора ? Обврзувачки е ?
Не ми е јасно, бидејќи во документите кои се потребни за упис ова не се бара т.е не мора да се пополни.

Иначе на прашањето да ти одговорам. Си ја поплнил, и таа се пратила. Стискај Back колку сакаш нема врска тоа. Јас знам по проверката на сметка на ОнНет, баш е ваква ситуацијата.
Така да без гајле.
Да, добив порака од Економски факултет на Фејсбук баш им пишав и морално било од годинава. Заедно со документите и бројот на оваа пријава се уписите на 16 август. :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Да, добив порака од Економски факултет на Фејсбук баш им пишав и морално било од годинава. Заедно со документите и бројот на оваа пријава се уписите на 16 август. :)
Значи со сите документи ( Пријава, државјанство, диплома, сведителства и итн ) мора и бројот од оваа пријава така ?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Колеги, дали можам сега да си проверам електронски таму кајшто пријавувавме испити дали ми се внесени сите положени испити, и ако може, некој фин да се најде линк да стави.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Колеги, дали можам сега да си проверам електронски таму кајшто пријавувавме испити дали ми се внесени сите положени испити, и ако може, некој фин да се најде линк да стави.
Еве колешке јас ке ти помогнам :P http://www.eccf.ukim.edu.mk/student само не го отвара , изгледа им е надвор од функција.
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Ве молам!

Кој има прашања Стратегиски Менаџмент нека ми ги пушти jas221@live.com .
И какви прашања дава професорот.
БЛАГОДАРАМ
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Еве колешке јас ке ти помогнам :P http://www.eccf.ukim.edu.mk/student само не го отвара , изгледа им е надвор од функција.
Оф леле, не го отвара...:notworthy:

А да не знае некој, ако не ми е земена оценката, а ми е положен испитот дали во електронското досие ми се води за положен??
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Оф леле, не го отвара...:notworthy:

А да не знае некој, ако не ми е земена оценката, а ми е положен испитот дали во електронското досие ми се води за положен??
Се зависи од пријавата, може и да си ја земала оценката а да не ти го води како положен во досието и обратно . Зависи колку биле ажурни теткиците и дали податоците од пријавата ги евидентирале во досието.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Друже да те прашам нешто.
Во таа пријавата стои Професија и Занимање. ( мора двете да се пополнат ) ? Моите дома се чудат, викаат исто е.

Ај те молам ако не ти е проблем и ако се сеќаваш кажи ми како напиша ти.

Фала ти.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Друже да те прашам нешто.
Во таа пријавата стои Професија и Занимање. ( мора двете да се пополнат ) ? Моите дома се чудат, викаат исто е.

Ај те молам ако не ти е проблем и ако се сеќаваш кажи ми како напиша ти.

Фала ти.
Според некоја си моја “логика“, јас во професија ставив што е по функција едниот родител (пр. доктор/банкар/полицаец), а во занимање што има завршено пример правник/економист или било што друго, или па доколку нема високо образование, само средно образование, што знам :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom