Економски факултет (reloaded)

Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Луѓе , ми тербаат свидетелствата од средно кои што моментално се на факс. Е сеа, дали работи некој од службиве за да одам да ги земам и дали се плаќа за тоа (ми кажаа 500 ден. дека требало) ?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Луѓе , ми тербаат свидетелствата од средно кои што моментално се на факс. Е сеа, дали работи некој од службиве за да одам да ги земам и дали се плаќа за тоа (ми кажаа 500 ден. дека требало) ?
http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/studentski-prashanja/podignuvanje-na-lichni-dokumenti
Се плаќа 500денари..
А студентски моментално не работи, од 08.08 ќе почнат со работа.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Колеги, завршив со праксата и добив потврда за истата. Сега потврдата треба да ја искористам кога ќе запишувам наредна година така? Исто ме интересира дали ќе има потреба од дневник за запишувањето на следната година зошто мене мојот ментор ништо не ми спомна за тоа, а на некои други колеги менторите им бараа и водење дневник.
 
Член од
8 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, сакав да прашам дали вонредните студенти имаат право на колоквиуми?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Од кога ќе бидат уписите после колку дена би требало да ги има прелиминарните резултати отприлика?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Од кога ќе бидат уписите после колку дена би требало да ги има прелиминарните резултати отприлика?
Околу 1 недела, може и помалку сега со електронсково пријавување.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ај вака сеа оти ја сум ептен новак кога е факултетот во прашање, а од септември ќе тргнам на економски, така да ме интересира во текот на еден семестар колку пати се полага, т.е на колку колоквиуми се дели, и како оди тоа цела постапка, дали секој предмет на два пати или како оде тоа? И изборните дали се полагат во таа една цела колоквиумска недела? И колку изборни имаш во текот на цела година, по еден во семестар или како?
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
prasanjevo mozi ne e ekonomski povrzano no gledam vo obrazovanie ova e edna od poaktivnite temi . Se upisav za na fakultet na toa elektronsko prijavuvanje i na stranata od fakultetot mi pisuva deka mi e potreben ID brojot kade mozam da go najdam ja toj broj?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
prasanjevo mozi ne e ekonomski povrzano no gledam vo obrazovanie ova e edna od poaktivnite temi . Se upisav za na fakultet na toa elektronsko prijavuvanje i na stranata od fakultetot mi pisuva deka mi e potreben ID brojot kade mozam da go najdam ja toj broj?
Се пријавуваш на страната и пред да ја испратиш пријавата имаш горе десно еден број.
На тој ли мислиш ?
--- надополнето: 11 август 2012 во 12:03 ---
А иначе мене ми дава можност повторно да ја испратам пријавата.
Еднаш веќе ја пратив, и сега пак ми дава можност.
Што ќе се случи ако ја испратам повторно ?
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Се пријавуваш на страната и пред да ја испратиш пријавата имаш горе десно еден број.
На тој ли мислиш ?
--- надополнето: 11 август 2012 во 12:03 ---
А иначе мене ми дава можност повторно да ја испратам пријавата.
Еднаш веќе ја пратив, и сега пак ми дава можност.
Што ќе се случи ако ја испратам повторно ?
istoto i mene a sega da vidam dali e toj broj so mi kazuvas ti
--- надополнето: 11 август 2012 во 16:26 ---
Се пријавуваш на страната и пред да ја испратиш пријавата имаш горе десно еден број.
На тој ли мислиш ?
--- надополнето: 11 август 2012 во 12:03 ---
А иначе мене ми дава можност повторно да ја испратам пријавата.
Еднаш веќе ја пратив, и сега пак ми дава можност.
Што ќе се случи ако ја испратам повторно ?
sam eden broj vidov gore desno i toj broj bese broj na prijava primer 1034 za nego valda se raboti.
Inaku nisto nema da se desi ako ja pratis pak ja nekolku pati ja imam prateno za sekoj slucaj :D
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Здраво!
Сакам да се запишам на економски- надворешна трговија па ќе ве молам да ми споделите искуства, за тоа околу предметите кој се полесни на кој потешко се поминува и кој од изборните е најлесен....
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Ај вака сеа оти ја сум ептен новак кога е факултетот во прашање, а од септември ќе тргнам на економски, така да ме интересира во текот на еден семестар колку пати се полага, т.е на колку колоквиуми се дели, и како оди тоа цела постапка, дали секој предмет на два пати или како оде тоа? И изборните дали се полагат во таа една цела колоквиумска недела? И колку изборни имаш во текот на цела година, по еден во семестар или како?
Не се замарајте еден месец пред да почне годината со вакви прашања, имате време за тоа :). Секој предмет се полага на два колоквиуми , освен мал ден на изборни предмети кои се полагаат одеднаш на испит. И изборни и редовни се полагаат во колоквиумската недела. За тоа колку изборни имаш во текот на годината ,зависи колку редовни имаш во таа година, и колку кредити ти се потребни. Пример ако сеа во зимски имаш 3 редовни , 4тиот предмет ке го земеш изборен, а понекогаш во некој семестар ке имаш 4 редовни така да тогаш нема да имаш изборен.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Ај би замолил некој да пренесе искуство од финансиски менаџмент на што да обранам највеќе внимание, како полесно да го поминам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom