Економски факултет (reloaded)

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги го има ли некој овде полагано Управувачко сметководство или Сметководство на трошоци на испит, да ми каже дали може да се полага одделно, на пр. оваа сесија да положиш задачи а другата да полагаш само теорија???Ако може , дали треба да бараме одобрување од проф. или асистентката за да ни дозволи така да полагаме?
Ќе треба да го прашаш професорот, и ќе те пише на список, дека наредна сесија полагаш само еден дел, кај асистентката ако одиш ништо не правиш, може да ти вика неможе, мора се заедно.
Појди кај професорот, би требало да те пушти наредна сесија да го полагаш делот што не ти е положен :)
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
купувам книга основи на менаџмент, може и менаџмент на мал бизнис
Мислам дека еден колега на Collegues на FB пиша дека продава книга по менаџмент ако не си во групава тогаш пиши ПП ке те адднам
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Дали има некој пишувано за "право на трговските друштва во европската унија" ако има некој би ве замолил да ми прати !
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Колеги има резултати Ревизија и Анализа на фин.извештаи?
Поздрав
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Да не знае некој кога ќе земаме оцени МЧР?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Може ли некој да ми каже каде е центарот за кариера на економски факултет. И дали бил некој на интервју таму? Ако некој случајно бил да ми каже искуство
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Може ли некој да ми каже каде е центарот за кариера на економски факултет. И дали бил некој на интервју таму? Ако некој случајно бил да ми каже искуство
Центар за кариера е лево од читална, имам одено ама само за некои документи онака .....
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Колеги за пријавувањето на испитите онлине мене во листата за пријавување ми ги дава сите предмети од II семестaр а јас ги имам положено 3те, а само еден немам. За едниот е ок, ке си го пријавам ама за другите кои ги имам положено а ги има на листата за пријавување дали тоа да значи не ми се признати како положени???
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Колеги за пријавувањето на испитите онлине мене во листата за пријавување ми ги дава сите предмети од II семестaр а јас ги имам положено 3те, а само еден немам. За едниот е ок, ке си го пријавам ама за другите кои ги имам положено а ги има на листата за пријавување дали тоа да значи не ми се признати како положени???
Признати ти се, таман работа уште тоа фали :D. И кај мене ги пишува предметите од летниов семестар за пријавување, а ги имам положено.
Чекај додека ги внесат, па процедури ова она... Пријави си го само неположениот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Од ваше искуство од претходните години, би сакал да знам дали конкуренцијата за надворешна трговија е голема секоја година? Гледав само ранг листа од минатата година, и мислам дека според тие бодови би имал шанса да влезам, 57 бодови имам од сите четири години, плус 4 од проектната, и сега ќе видиме како ќе биде со екстерните и интерните, ама очекувам интерните барем да ми бидат двете петки. Поздрав.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Си го избришав постот јас дека го најдов.

А пред некој ден не го отвараше истото.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Продавам Основи на менџмент книга ако сака некој нека пише поздрав :D
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Колеги значи положив јас испит еден во јуни али не бев во Скопје досега...дали можам да си ја земам оценката кај професорката во кабинет ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom