Економски факултет (reloaded)

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
aha, znaci ako mi ostanat ekonomija i matematika, u tret semestar mesto 3 predmeti koi gi iimam , ke slusam 5? samo toa? bez razlika od predmetite od 2 semsetar?

isto taka dali mozam ako sakam, da ne gi prezapisam tuku da gi polagam direkt na ispit vo januarska sesija?

fala mnogu! :)
Неможеш да не ги презапишеш, значи мора да се презапишат.
Нема да можеш да запишеш 5 предмети, ќе ги запишеш задолжителните, па после тоа задолжителни од 2ра година, и ќе гледаш да не поминеш 35 кредити.
Ако ти останат пример 2 од 1ва, тие имаат 9 кредити = 18 + 2 задолжителни од 2ра по 8 кредити = 34 кредити :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Неможеш да не ги презапишеш, значи мора да се презапишат.
Нема да можеш да запишеш 5 предмети, ќе ги запишеш задолжителните, па после тоа задолжителни од 2ра година, и ќе гледаш да не поминеш 35 кредити.
Ако ти останат пример 2 од 1ва, тие имаат 9 кредити = 18 + 2 задолжителни од 2ра по 8 кредити = 34 кредити :)
aha okej, fala mnogu , you made my day, posto me plasea nekoj muabeti deka nemozelo prva da se upisuva and shit :)
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 02:30 ---
Неможеш да не ги презапишеш, значи мора да се презапишат.
Нема да можеш да запишеш 5 предмети, ќе ги запишеш задолжителните, па после тоа задолжителни од 2ра година, и ќе гледаш да не поминеш 35 кредити.
Ако ти останат пример 2 од 1ва, тие имаат 9 кредити = 18 + 2 задолжителни од 2ра по 8 кредити = 34 кредити :)
izvini , samo uste ovaa ke te pognavam
da receme gi upisam mat, i ekonomija 18 krediti, i 2 predmeta od 3 semestar po 8 krediti, sto se slucuva so predmetot tret od vtor semestar? :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Епа тој ќе го слушаш наредниот зимски семестар, значи во 3та година да речеме ќе слушаш 1 предмет од 2ра зимски и плус 2-3 нови од 3та.
Така е со презапишувањето :)
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Каде може да се најде готова дипломска по МЧР?
 
Член од
30 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
купувам книга основи на менаџмент, може и менаџмент на мал бизнис
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
da ne znae nekoj kade se naoga kancelarijata na Irena Kikerkova i koga i se priemni denovi??fala
помеѓу амфитеатар 1 и 2 горе по скалите.Приемни и се понеделник и среда од 12 до 2:)
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 16:57 ---
da ne znae nekoj kade se naoga kancelarijata na Irena Kikerkova i koga i se priemni denovi??fala
помеѓу амфитеатар 1 и 2 горе по скалите.Приемни и се понеделник и среда од 12 до 2:)
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
^
Истово прашање.
Ако имате добро познавање на англиски јазик слободно одете на овој смер, малку повеќе имате проекти за правење на овој смер во однос на другите смерови, но земено во глобала не е толку тежок, ваша е одлуката :)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Колеги дали е доволно за испит МИС да учам од тие прашањата од Либро? Се паѓа нешто од тоа? Споделете некое прашање од последнов испит.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Кај Шуклев мора ли оцената да се земе лично или можам да го дадам индексот на некој друг да ми земе ?
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Да не знае некој лани со колку отприлика поени од средно се примаше на Е-бизнис? Листиве неможам да ги најдам никаде.
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ви се молам може ли некој да ми пише кој е клучот за логирање на е учење по информатика економски струмица 2012
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги го има ли некој овде полагано Управувачко сметководство или Сметководство на трошоци на испит, да ми каже дали може да се полага одделно, на пр. оваа сесија да положиш задачи а другата да полагаш само теорија???Ако може , дали треба да бараме одобрување од проф. или асистентката за да ни дозволи така да полагаме?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Колеги го има ли некој овде полагано Управувачко сметководство или Сметководство на трошоци на испит, да ми каже дали може да се полага одделно, на пр. оваа сесија да положиш задачи а другата да полагаш само теорија???Ако може , дали треба да бараме одобрување од проф. или асистентката за да ни дозволи така да полагаме?
Јас имам слушнато дека може, ама почекај потврда од „постручни“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom