Економски факултет (reloaded)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.771
Поени од реакции
1.529
Кажете ми повеќе за ФПИ... да земам прашања од либро или не се паѓаат? На што да обрнам внимание, лесно ли е?
ФПИ нема што да учиш од прашањата полесен предмет амин учи од книга и лесно е стварно. Батали набројуванки прашањата се логика.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Трговско право од презентациите само да учам? Купив и учебник, ама некако многу голем е се мислам дали да го читам... :D
Аграрна политика ќе биде на пишување, па најверојатно прашањата од Либро нема да ми помогнат. Некој имал искуство со пишување Аграрна?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Трговско право од презентациите само да учам? Купив и учебник, ама некако многу голем е се мислам дали да го читам... :D
Аграрна политика ќе биде на пишување, па најверојатно прашањата од Либро нема да ми помогнат. Некој имал искуство со пишување Аграрна?
Јас лани извадив 7ца само од скрипта учење. И тоа ноќ пред испит. Трговско е најлесен предмет во прва година.[DOUBLEPOST=1414096262][/DOUBLEPOST]Кажете ми Основи на менаџмент кај Шуклев што да учам? Само набројуванки или и дефиниции? Кажете ми се што знаете пошо морам да го положам првиот колоквиум... Што треба за 6ка... и сл. Фала!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Трговско право од презентациите само да учам? Купив и учебник, ама некако многу голем е се мислам дали да го читам... :D
Аграрна политика ќе биде на пишување, па најверојатно прашањата од Либро нема да ми помогнат. Некој имал искуство со пишување Аграрна?
Трговско за прв колоквиум има некои работи што ги нема во скриптата, ама ако го научиш добро целиот дел од скриптата поминуваш секако. Втор почнав да учам пак од скриптата ама пошто немав време, имаше едни прашања ставено на интернет, ги научив само тие и извадив максимум поени. :D

Така да не се замарај со учење од книгата. Само не знам што си спиел до сега што не си го земал. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Трговско за прв колоквиум има некои работи што ги нема во скриптата, ама ако го научиш добро целиот дел од скриптата поминуваш секако. Втор почнав да учам пак од скриптата ама пошто немав време, имаше едни прашања ставено на интернет, ги научив само тие и извадив максимум поени. :D

Така да не се замарај со учење од книгата. Само не знам што си спиел до сега што не си го земал. :D
Јас пак учебникот го купив наместо скриптата :facepalm::facepalm::facepalm:. Имам и презентации испечатени еден колега што ми ги даде.
Го чував за на крај предметов, претходно си влечев менаџмент и немав право да земам изборни :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Јас пак учебникот го купив наместо скриптата :facepalm::facepalm::facepalm:. Имам и презентации испечатени еден колега што ми ги даде.
Го чував за на крај предметов, претходно си влечев менаџмент и немав право да земам изборни :icon_lol:
Па и од презентациите се положува ваљда. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
A ФПИ колку задачи ќе има иначе може да ми каже некој? :D И дали се заебани... xD
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Финансиско сметководство кај Љубиша може да се положи само со прашањата од либро и збирката????
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.245
Поени од реакции
5.486
Финансиско сметководство кај Љубиша може да се положи само со прашањата од либро и збирката????
Така викаат добри оценки ваделе со прашања и збирки ...
Некој да не има нешто типс енд трикс за економија, некое тестче да сподели во ПП ?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Леле, дечки замарате со ФПИ, полесен и пологичен предмет од овој нема. Значи нема да имате дефиниции и чуда, туку ќе имате логични работи, кои поголемиот дел се познати. Задачи има одвај 1-2 и тие се едноставно, да не речам просто собирање и одземање. Не се плашете ич од ФПИ, освен ако не учите само на памет, е тогаш може да имате проблем.

За финансиско сметководство не знам дека може да се положи само прашања од либро, сепак ова не е обичното сметководство. Во моја генерацијата имаше многу лоши резултати. Треба учење за овој предмет.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.245
Поени од реакции
5.486
Абе а има нешто екипи во ракомет фудбал кошарка .. доста со колоквиуми да се растрчаме малце ... :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Абе а има нешто екипи во ракомет фудбал кошарка .. доста со колоквиуми да се растрчаме малце ... :D
Доста со колоквиуми, а за два дена почнува колоквиумска :pos:Кај го погоди :ROFLMAO:

Инаку пред 2-3 недели имаше турнир во фудбал на економски. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom