Економски факултет (reloaded)

Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Колку чини скриптата во Либро по Економика на претпријатие?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Abe nez kolku mozete skroz na skirptite da se oslonite sega so noviot profesor, vo razgovor so nego pred nekoj den neso kazuvse deka nemalo tuku taka da bide lesno ko do sea, moze i onaka go kazal ko bez veze, ova e samo preduprduvanje edno da ne ucite samo od skirpta tuku prvo ucebnikot posle skriptata kako povtoruvanje
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Па и не е баш толку лесен Економика од 200/300 души по 40-тина поминаа на последниов испит, многу го презапишаа, полесно ќе биде да се зема на колоквиум, учите од книга после скриптите само за бубање набројувања и лесно ќе поминете.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Денес бев на студентски прашања и ми рекоа дека молбата што ја поднесов за да запишам предмет над дозволените кредити ми е одбиена.
Од каде слушнавте дека тие што се 4-та ќе можат да запишат се?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Дали ЛОГИСТИКА книгата се носи на полагање? Односно дали треба да ја купувам оргинал???
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Може некој да сумира кај кој од овие треба да се иде на предавања и вежби значи треба како може да те заебе за оценка треба ......... Драган Тевдовски статистика и економика на финансиски менаџмент незнам кој е ? прават проблем овие нешто за редовност имаат спомнато?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
Може некој да сумира кај кој од овие треба да се иде на предавања и вежби значи треба како може да те заебе за оценка треба ......... Драган Тевдовски статистика и економика на финансиски менаџмент незнам кој е ? прават проблем овие нешто за редовност имаат спомнато?
Ekonomika na finansiski menadzmnet???! Sttistika ne ti se prvi problem ali ako Dragce ti predava odi zs mn ubavo predava i ke razberes mnogu od nego
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
toa karticata za evidencija do koga najkasno moze da se podigne
Уште не се готови, требаше да бидат во Пон ама ете како и секогаш се касни, пишува дека ќе не известат кога ќе треба да се подигнат картичките.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Денес бев на студентски прашања и ми рекоа дека молбата што ја поднесов за да запишам предмет над дозволените кредити ми е одбиена.
Од каде слушнавте дека тие што се 4-та ќе можат да запишат се?
Јас сум трета запишав 36 кредити, не ми правеа никаков проблем, без молба.
Дали ЛОГИСТИКА книгата се носи на полагање? Односно дали треба да ја купувам оргинал???
Ај ако дознаеш и на мене пиши ми те молам, јас прашав еднаш, прашувам и постари генерации и ми викаат дека можеби ќе ни дава да ја користиме на полагање..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Јас сум трета запишав 36 кредити, не ми правеа никаков проблем, без молба.

Ај ако дознаеш и на мене пиши ми те молам, јас прашав еднаш, прашувам и постари генерации и ми викаат дека можеби ќе ни дава да ја користиме на полагање..
Мене во првиот семестар ми правеа проблем со 36 кредити :pos: Ама да не имаш просек над 8.5?
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Мене во првиот семестар ми правеа проблем со 36 кредити :pos: Ама да не имаш просек над 8.5?
Немам просек над 8.5. Голема улога игра тоа на која нога е станата тетката на студентски тој ден. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom