Економски факултет (reloaded)

Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
А во претходниот семестар колку кредити запиша?
Немам појма, ако ти е многу битно еве ти најди колку кредити носат - основи на менаџмент, финансиски менаџмент, маркетинг истражување, менаџмент на е-бизнис.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дали некој знае број за контакт од Марика што држи часови по статистика ?? или имате некој друг предлог за проф. кој држи приватни часови статистика оставете број за контакт ... Фала однапред
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Дали некој знае број за контакт од Марика што држи часови по статистика ?? или имате некој друг предлог за проф. кој држи приватни часови статистика оставете број за контакт ... Фала однапред
071 342 990
022 465 496
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
па да, 9ка ја извадив, и тоа не учев се , али почни на време ако решиш да идеш кај неа ..
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Не сретнав ништо што ми е занимливо минатите страни, па доколку сум пропуштила, се извинувам. Сакам да прашам за Економика на внатрешна трговија и Маркетинг на трговски претпријатија. Ме интересира каков е составот на колоквиумите и дали треба да учам само набројуванки и дефиници, или?

Едит: Асистентката Марија(или пак Драган) - статистика каде држи вежби?

МТП околу 90% од прашањата се набројуванк (професорот прави финти или ке смени некој збор од набројуванките, така да мн убаво научи си ги набројуванките) ама не е тешко, професорот е мн фин и сите ги пушта на втор колоквиум, обавезно пави стручен труд со презентација тоа покачува плус 2 оцени и плус 2 оцени ако те има на списоци. Истиот принцип е и ЕВТ само што тука има и дефиниции... Има прашања и голем дел се паѓаат од тие. :)
 
Член од
28 декември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Kolegi sto se sluci so ovaa profesorkata po angliski,ke odi nekoj utre:salut::toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Немам појма, ако ти е многу битно еве ти најди колку кредити носат - основи на менаџмент, финансиски менаџмент, маркетинг истражување, менаџмент на е-бизнис.
32.
И ако сега си запишал/а (извини не знам дали си машко или женско) 36, тоа се 68 што е многу над дозволеното, и се чудам како ти дозволиле :S
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
32.
И ако сега си запишал/а (извини не знам дали си машко или женско) 36, тоа се 68 што е многу над дозволеното, и се чудам како ти дозволиле :S
Мислам дека оние што имаат над 8,5 просек може да пишат повише од 30.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
И јас тоа го знам, ама колегата/колешката uknowuloveme не ни го кажа тоа :)
Океј, се извинувам, не ве пратев од почеток:pipi:

Ај да не биде чет, монетарна оваа недела немаше предавања нели?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Da te prasam nesto. Mora li site onie definicii po ekonomika da se ucat napamet zatoasto jas celata skripta ja ucam napamet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom