Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Од сигурни извори, МЕНАЏМЕНТ треба да се учи и петта глава. :(:toe: :helou::pusk::tapp:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Decki, aj nekoj ako moze neka prasa i da mi kaze koga izleguva konkursot za postdilomski studii kaj vas na ekonomski.

Fala odnapred.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Може некој накратко да ми каже околу математиката на Економски, знам дека ја има само во прва ама ме интересира дали е нешто комплицирано, и дали полагањето е тешко, сериозно размислувам да се запишам на Економски ама само математиката ме колеба, ептен сум тапа :icon_neut
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Од сигурни извори, МЕНАЏМЕНТ треба да се учи и петта глава. :(:toe: :helou::pusk::tapp:
епа нека ни е на здравје.. го папавме... и тоа дебело...

ffs не знам какви прашања би поставил... дај некој од постарите нека отвори учебник и нека се сети што прашања паѓаја на повеќекратниот и нека ги напиши тука... да знаеме од прилика што трикови има ...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
епа нека ни е на здравје.. го папавме... и тоа дебело...

ffs не знам какви прашања би поставил... дај некој од постарите нека отвори учебник и нека се сети што прашања паѓаја на повеќекратниот и нека ги напиши тука... да знаеме од прилика што трикови има ...
Па еден од триковите му е исто прашање да го има во еден тест од два до четири пати :) Па ако го знаеш добро ќе поминеш, ама ако не го знаеш, е тогаш ќе го окркаш добро. Инаку сигурен сум дека ги има некаде прашањата што ги поставува, ги имаа едни другари, ама не можам да ги најдам сеа :(
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ни ги кажаа датумите за колоквиумов, ме фати страв. особено сметководство. може некој од поискусниве да каже што дава, што треба да се учи итн... вика требало да се учат 100икусур страни, а има предадено 30инешо. најтрагично е што не сфаќам баш (прв пат слушам за 99% од работине). ама ме теши што иам чуено дека не било нешо којзнае колку тешко, или се лажам ?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
ни ги кажаа датумите за колоквиумов, ме фати страв. особено сметководство. може некој од поискусниве да каже што дава, што треба да се учи итн... вика требало да се учат 100икусур страни, а има предадено 30инешо. најтрагично е што не сфаќам баш (прв пат слушам за 99% од работине). ама ме теши што иам чуено дека не било нешо којзнае колку тешко, или се лажам ?!
Прва година си?
Обично за прв колоквиум ги даваше прашањата од збирката, 90%, ама може да се премисли. Инаку не е тешко, бар мене не ми беше на времето :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Се запишав вонредно.
Дали ке може да присуствувам (кога ке бидам слободен) на предавањата?
Денес бев и се запишав на листот како присутен.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Се запишав вонредно.
Дали ке може да присуствувам (кога ке бидам слободен) на предавањата?
Денес бев и се запишав на листот како присутен.
Може бе брат, зашто да не може, само што нема да ти водат редовност (ако некој ја глеа, ама никој не ја глеа) :)
Само како што знам некои професори не дозволуваат на вонредните да полагаат колоквиуми, ама тоа не е во прва година.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Може бе брат, зашто да не може, само што нема да ти водат редовност (ако некој ја глеа, ама никој не ја глеа) :)
Само како што знам некои професори не дозволуваат на вонредните да полагаат колоквиуми, ама тоа не е во прва година.
Еве денес професорот рече дека ќе ни дадел можност и ние - ВОНРЕДНИТЕ да полагаме преку колоквиуми.
Инаку ти во ск студираш?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Да, во Скопје студирам. И денес ме боли главата од многу што студирав :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Луѓе, јас ќе побудалам

Кажа ли маркетинг нешто за тие што се условно 3-та година, а им останал маркетинг од втора (за колоквиуми)? Ми се совпаѓаат други предавања со него и не можам да одам да разберам што и како. Денеска разбрав дека ќе им дозволела на тие што се квадрати, кубови etc но што е со тие што им е условно? Дали треба да се купи учебникот?

 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Luge HELP!!!!! Matematika sum trup niso ne svakam! Go pominav cel materijal sto ni e za kolokvium od knigata i niso ne razbiram!!! Kako e na kolokvium?Dava li zeznati zadaci ili dava samo od zbirka sto se???? Aj neka mi pomogne nekoj so informacija nekakva, zosto mnogu se nerviram!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom