Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Ја сум на менаџмент, така да кажи ми кои ти се изборни и ќе ти кажам од прилика што како
Вака: информациони технологии, теорија на одлушување, управување со промени, јавни финансии, сметководство на трошоци и деловен јазик
Јас сум за информатика и деловен јазик (англиски)
Според тебе , ако може подетално малку.
Фала однапред
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Абе за секоја година раличен датум за втора е тој, ти која си?
Јас мислев дека за сите е исто :)) Втора сум, фала што ме оправи :smir:


Прашањата се исти како од книга на колоквиум, се учи предметот не е тежок. Има во првиот колоквиум нешто за закон за опаѓачки приноси (полесно амин), екстерналии, животна средина. лесно е ама треба да си го научиш. И со раскажување не е толку тешко, зашто на испит е со раскажување, треба да ја раскажеш суштината на лекцијата, не мора да филозофираш многу, многу. Не мора ни книга да купуваш, можеш од копија, само он не сака да ги гледа копиите, затоа не пред него. И дава шанса да идеш на следниот колоквиум ако паднеш на еден. Добар е Пеце, само многу е принципиелен и колегијален.
Oooх, сега штом кажа дека има на раскажување ме предомислуваш... Јас слушнав дека е со заокружување и дека имало некои си задачи... И сакам да те прашам, дали е лесно (сега, нели не толку лесно, ама во однос на другите предмети) да се добие 10 (имајќи во предвид дека е во ист семестар со менаџмент)?! Сега малку не скромничко, ама тоа е :kesa:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
А, да отиде beneamata да праша? :pos::pos:

Инаку, јас уште не сум поднел молба, се мислам тоа да го направам некаде после први - затоа што уште не сум се одлучил дали да си останам на сметководство, или пак да фаќам е-бизнис. Совет, некој?
Тука јас не можам да ти помогнам, ти најдобро знаеш што сакаш да студираш и зошто сакаш да се префрлиш... Ама бидејќи си на сметководство, те разбирам :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Вака: информациони технологии, теорија на одлушување, управување со промени, јавни финансии, сметководство на трошоци и деловен јазик
Јас сум за информатика и деловен јазик (англиски)
Според тебе , ако може подетално малку.
Фала однапред
Избери вака, нема да згрешиш ;)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
А да одмориме уште малце што викате - многу сте запнале со предметиве и кредитиве. Што и да одбереме истото не чека :tapp:

И јас да постирам нешто после долго време..........
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
@Сите, изгледа дека некој го потценува значењето на терминот академски граѓанин и го омаловажува со тоа што го доведува на ниво на малограѓанштина. Поимот колега исто така треба да го разберете како посебен ентитет за соработка а не за мерење на неартикулирани мисли кои ви идат од длабочината на неизживеаноста.

Избришав повеќе мислења што навистина не доликуваа на темата. Овој пат, примете само едно предупредување.

Продолжете да дискутирате на новата тема како што доликува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom