Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
nekoj da mi kaze trgovsko pravo kako e.....teska li e materijava ili nee..... a knigata e epten golema ima 400 stranici....pomos od postarite studenti?????:wink:
Трговско право има скрипта во либро... ама и да учиш од книга требаат само најважните работи... Инаку лесно е како крстозборче да решаваш :pos2::smir:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
нема врска информацијата дека испитот ќе е на 30ти
минатата среда и денес пушташе списоци и рече "кој сака да полага во среда ( 9 декември ) нека се потпише на списокот" , оние коишто се запишаа во средата денес немораше да се потпишуваат, и рече дека оној кој има барем 3 до 5 присуства овој семестар има право да се појави на тестот во среда, под услов да е запишан на еден од овие два списока што ги спомнав погоре. тестот во среда ќе биде 20 прашања, сите од текстовите од учебникот, без текстовите за МК, Британија и Америка. наредниот понеделник ќе биде граматика + писмо комбинирано.
кој нема да ги полага овие тестови ќе си дојде на испит, во јануари во сесијата, рече денес професорката.
и дај не серете по жената без да се информирате ем не ви се иде на предавања ем се буните
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ме интересира,дали можам да се префрлам на семестар од Надворешна трговија на Е-бизнис и дали ако се префлрам ќе останам во државна квота?поз
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Дали денеска Основи на Економија, Филиповски кажа нешто за семинарската работа и што кажа поточно ај ако знае некој нека каже?????:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
хахахахаха што идете на предавања коа ништо не слушате? :vozbud::vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Кога ќе е третиот колоквиум менаџмент? На 21?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Бев денес на економија и проф.Филиповски спомна за стручните трудови.Рече дека рокот на предавање е до 8 или 9 јануари , и дека треба со него да седнеме и да договориме кои теми би ги зеле и да ни помогнел со материјалите.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
По основи на економија семинарска работа треба сите да правиме ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Бев денес на економија и проф.Филиповски спомна за стручните трудови.Рече дека рокот на предавање е до 8 или 9 јануари , и дека треба со него да седнеме и да договориме кои теми би ги зеле и да ни помогнел со материјалите.
Fala:smir:
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
:helou: Некој за однесување кога се полага да кажеше!!? И да не знае некој по маркетинг да не требаат овие пресметкиве што се за цени дали треба да се знаат како се решаваат??? :kesa:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Да де од првите два, ако земеш од 3 малце се тоа поени нема усно тогаш:)
а мене исто ме интересира дали треба да се пријавам кај професориве за усно, или едноставно да се појавам на денот кога ќе биде закажано? пошто Владимир нема ништо спомнато конкретно... ги имам поените, ама втора група сум... да му се бапнам на Таки за информации?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Треба да му кажеш, ќе те запише мислам на лист. Инаку мислам може кај кој сакаш да отидеш, ама мене лани ми предаваше Владимир па викам ај да го испоштувам:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
a може ли некој да ни спомне чисто онака кои теми за 3 кол. економија ни се исфрлени?:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom