Евтини авионски карти

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Малце оф-топик, ама веројатно тука знае некој: опцијата web check-in на страната на ТАВ Скопје, функционира? Можам од таму да си извадам boarding pass и само да одам да оставам багажот кога ќе одам на аеродром?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Малце оф-топик, ама веројатно тука знае некој: опцијата web check-in на страната на ТАВ Скопје, функционира? Можам од таму да си извадам boarding pass и само да одам да оставам багажот кога ќе одам на аеродром?
Работи, а имаш и автомати за чекирање на самиот аеродром.Како сакаш така
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Работи, а имаш и автомати за чекирање на самиот аеродром.Како сакаш така
Баш ме интересира дали и како би работело за Wizz Air. Колку што ми е мене познато, не би требало, бидејќи системот за резервации е од затворен тип.

Гледам дека може да се избере од листата. Интересно. Можно е да грешам. Ќе проверам практично за неколку дена, пред заминување од Скопје.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Баш ме интересира дали и како би работело за Wizz Air. Колку што ми е мене познато, не би требало, бидејќи системот за резервации е од затворен тип.

Гледам дека може да се избере од листата. Интересно. Можно е да грешам. Ќе проверам практично за неколку дена, пред заминување од Скопје.
Тој систем работи за Turkish Airlines,Austrain,Adria,Croatia,JAT итн. Мислам дека не работи за Визер не сум сигурен, баш како што кажа бидејќи системот е затворен.Системот работи со Turkish пошто имам пробано а за другите не сум сигурен.

sea ova web cekiranjeto preku wizz e na 14 ili 7 dena ?
14 дена
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Ај ве молам за помош , на сестрами во пасошот пишува име Danche , а на картата е Dance без h ... дали е ке прават проблеми за тоа ? :/
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.645
Поени од реакции
2.833
ИТНА Е РАБОТАВА!
Платив карти за во февруари, но морам да ги откажам ради одредени околности. Дали и како се враќаат парите и во кој износ? Полн или минусиран за трошоците за резервирање?
--- надополнето: 29 декември 2012 во 00:08 ---
Со Wizzair :)
--- надополнето: 29 декември 2012 во 00:18 ---
Ova kje da e toa
6.5. ОТКАЖУВАЊЕ РЕЗЕРВАЦИЈА ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ
Декрет 22.§ (3), 25.§ и 26.§
6.5.1. Можете да ја откажете резервацијата до четиринаесеттиот (14.) ден пред
закажаното време на поаѓање на летот. Ќе имате право на надоместок за вкупната цена
на картата, по одбивање на таксата за откажување. Ако ја откажете резервацијата за
четиринаесет (14) дена пред закажаното време на поаѓање на летот, ќе ви биде
надоместена вкупната цена, откако ќе се одземе износот за таксата за други услуги и
таксата за заштита на седиште.

E sea druga rabota. Mene kartite me kostaa zaedno 120 evra, a na stranata pisue Taksa za otkazuvanje po let i patnik 60 evra. Pa nie sme dvajca, toa se 120 evra za taksi, so kje mi ostane mene, 0 ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Ај ве молам за помош , на сестрами во пасошот пишува име Danche , а на картата е Dance без h ... дали е ке прават проблеми за тоа ? :/
За еден карактер што си го испуштил нема да имаш проблем меѓутоа во иднина гледај да не пропушташ бидејќи сепак...Дури и да ти каже некој нешто кажи дека тој карактер го немаш на тастурарата или слично меѓутоа немаш гајле...Секако на карата си има број од пасош се тоа така да немаш гајле
 
B

babsyy

Гостин
Скопје- Истанбул преку Пегасус има најсолидни цени? Ми треба повратна карта инаку. :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Скопје- Истанбул преку Пегасус има најсолидни цени? Ми треба повратна карта инаку. :)
Зависи од датумот што го сакаш, варираат цените. Во секој случај Туркиш има редовна линија Скопје - Истанбул, па информирај се и кај нив за споредба.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Скопје- Истанбул преку Пегасус има најсолидни цени? Ми треба повратна карта инаку. :)
Туркиш Ерлајнс стандард цена за повратна на релација Скопје-Истанбул е околу 170 евра некаде секогаш е толку.Е сега некогаш имаат промоции 99 евра повратна карта ама тоа треба да се начека и обично важи за фиксни дати и до 10 дена престој.Пегасус се у глобала поефтини ама некогаш знаат да бидат исто колку и Туркиш така да ако ти излезе пример со Пегасус 150 евра а со Туркиш 170 тогаш дај +20 евра.Услугата на Туркиш е господска.
 
B

babsyy

Гостин
Туркиш Ерлајнс стандард цена за повратна на релација Скопје-Истанбул е околу 170 евра некаде секогаш е толку.Е сега некогаш имаат промоции 99 евра повратна карта ама тоа треба да се начека и обично важи за фиксни дати и до 10 дена престој.Пегасус се у глобала поефтини ама некогаш знаат да бидат исто колку и Туркиш така да ако ти излезе пример со Пегасус 150 евра а со Туркиш 170 тогаш дај +20 евра.Услугата на Туркиш е господска.
Ќе проверам во текот на утрешниот ден. Мене летото Скопје-Истанбул преку Пегасус ме чинеше 115 евра (повратна), па штом Туркиш Ерлајнс имаат фиксна цена, разликата и не е баш мала. Фала инаку :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Ќе проверам во текот на утрешниот ден. Мене летото Скопје-Истанбул ме чинеше 115 евра, па штом Туркиш Ерлајнс имаат фиксна цена, разликата и не е баш мала. Фала инаку :)
Тоа за разликата мислев доколку ти се случи пример за датите кога сакаш да одиш да ти излезе цената повисока и е блиску до таа на Туркиш тогаш тие повеќе се исплатат.Инаку Пегасус се секако поефтини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom