Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
ima i poveke od dvaeset dena .. Sega znaci edinstveno ostanuva da cekam do najmalku cetirinaeset dena , po so letot mi e na sedmi jan. I da ja ispecatam kartata za vo edniot pravec, i posle toa ostanuva uste povratnata da ispecatam od it. Kaj so ke sum?
Да мораш да чекаш најмалку 14 дена за да чекираш.Ако можеш пред да тргнеш ако не седиш повеќе од 2 недели во Италија тогаш можеш да ја испечатиш повратната карта и тука а ако не онда таму ќе ја печатиш некаде.Значи лимитот е 14 дена минимум.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Барем кај нас.. ;)

Едни од ретките кои веќе нe' примија во Европа. :cuc:

П.С. Чек да се случи некој откажан лет поради лошо време па ќе полетаат дрва и камења навака..
Поради лошото време во Скопје на 3 декември авионот од Визаир што леташе од Мемингем остана во воздух едно половина час. Бидејќи немавме појма што се случува завладеа паника во авионот, меѓутоа сепак безбедни сме на земја сите ;)
Инаку искрено многу сум задоволна и од авионите и од услугата за тие пари ...перфектно, навистина супер авион и супер услуга.
Со Рајан не сум летала сеуште, имам во план годинава за Тенерифе ако излезат плановите и колку што знам само Рајан лета натака, па ќе видиме што ќе биде.
Сега за сега Визз се No.1, барем што се однесува за кај нас.

П.С А за Парис постои ли шанса да се воведе лет??
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Добро. Порано оти беше 7, и ми стана чудно за 14те дена. Баш ќе видам, коа ќе дојде нареднио пат да летам, как ќе биде.
Па поарно вака, бар тие што идат на 1 недела до 2 некаде можат одма да ги извадат картите немора да се мачат дупло.Ја баш пред да кренам го направија така и супер ми излезе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
На аеродром да, али веб чек ин е 7 дена, зборевме за веб нели?
Стварно сум ќорав заборавив да напишам доле дека кај мене со вебчекин беше 14 дена. Немам објаснување зошто кај некои е така а зошто кај некои не но ете кај мене во Ноември беше со 14 дена за веб чекин. Добро се сеќавам имаа и на фејсбук објавено еве ја сликата и линк до истата.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=379283798815712&set=pb.115274301883331.-2207520000.1355612791&type=3&theater

 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Дали може да се уплоудираат средства од картица во сметката на визаир и така да се избегнат 500 денари трошоци од картица? Гледам имам опција плати од сметката од визаир со 0 денари трошок само не ми е јасно како е можно да се уплоудираат средства на сметката пред да букираш?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Дали може да се уплоудираат средства од картица во сметката на визаир и така да се избегнат 500 денари трошоци од картица? Гледам имам опција плати од сметката од визаир со 0 денари трошок само не ми е јасно како е можно да се уплоудираат средства на сметката пред да букираш?
Треба да ставиш 300 евра за да можеш така да зимаш карти без тој трошок.Се исплати само ако патуваш често.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom