Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
А, мислиш на линијата што треба да започне во Мај, а веќе беше прогласена за отворена бидејќи нашите новинари не прават разлика помеѓу стартување на продажба, реални летови, и објавување на првичен летен распоред на летање од страна на Управата за ЦВП?

Во секој случај, таа линија е планирано да биде отворена од средина на Мај до средина на Септември - далеку од сериозна целогодишна понуда. Не прави разлика за некоја друга авиокомпанија дали ја има линијава отворено или не - важно е дали има пазар помеѓу Белгија или Македонија или не. Моменталната проценка е .. се уште не. За разлика од Холандија и Германија.
Тоа се сложувам дека нема пазар меѓу Македонија и Белгија,па затоа ми се допаѓа моделот на сезонски летови како проба да се види дали се исплати линијата или не.Како што видов на нивната страна најефтините резервации се купени така да како сезонска линија може да постои барем сега за сега а за натаму ќе видиме..
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.151
Ај ве молам ако некој знае колку кошта авионска повратна карта Загреб-Скопје,или кај може да се дознае.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
Ај ве молам ако некој знае колку кошта авионска повратна карта Загреб-Скопје,или кај може да се дознае.
Сега видов на нивната страница повратна карта ти кошта околу 172 евра.
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
40
А од Скопје до Лондон, повратна?!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Може да ми дадете информации за тоа колку чинат картите за патување до Виена? Ви благодарам однапред.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
Може да ми дадете информации за тоа колку чинат картите за патување до Виена? Ви благодарам однапред.
Еве ти со AirPristina најефтини се по 80 евра а ако начекаш има и поефтино од тоа.Ова се цени за мај
http://www.airprishtina.com/mk/FBEngine.UI/Booking.aspx

Ако не ти ја отвори страната дирекно тогаш отвори ја рачно(незнам дали ќе може дирекно затоа што тоа им е како заштита од fraud.Како и да е ќе се снајдеш.Летовите им се спроведени од BelleAir Europe но ги продава Air Pristina.Имаат и канцеларија во Скопје имаш контакт на нивната страна.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Може да ми дадете информации за тоа колку чинат картите за патување до Виена? Ви благодарам однапред.
Момче, ова со аирприштина е најок варијанта од скопје. Моментално, уште еден месец, austrian airlines ,има попусти за летови од софија. Повратна карта може да ја најдеш за 100 еур. Воглавно цените се од 90-120 еур, до крај на април мислам дека важи. Провери
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
Од Скопје за Виена со Austrian е многу скапо.Сега ми покажуваше во 1 правец reditcket 176 евра а обична и до 300 евра во еден правец за Мај.Монопол се и дигаат цени.За од Скопје само Airpristina(која ги користи BelleAir).Ништо друго.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Која е најдобра варијанта за со авион накај Полска, поточно до Познан? Во период од 15 јуни негде...
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Која е најдобра варијанта за со авион накај Полска, поточно до Познан? Во период од 15 јуни негде...
Можеш да направиш комбинација со Ryanair. Имаш лет од Солун за Roma Chiampino, а таму после се прекачуваш исто со Ryanair до Познан. На 16-ти јуни имаш добра комбинација со само 1 саат чекање во Рим. Провери си ги летовите на сајтот на Ryanair. Ако одсега ги купуваш картите мислам нешто над 150-160 евра ке ти дојдат двете повратни.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.554
Можеш да направиш комбинација со Ryanair. Имаш лет од Солун за Roma Chiampino, а таму после се прекачуваш исто со Ryanair до Познан. На 16-ти јуни имаш добра комбинација со само 1 саат чекање во Рим. Провери си ги летовите на сајтот на Ryanair. Ако одсега ги купуваш картите мислам нешто над 150-160 евра ке ти дојдат двете повратни.
Секогаш кога планирате премештај на аеродром ставете барем 4 саати растојание од слетување до полетување. Се случува да закасни со полетување и да го промашиш следниот лет. Иако Chiampino е мал аеродром пресметајте и колку време ви треба од слетување до повторно чекирање. Еден саат е многу ризично време иако не велам дека неможе да се поклопи.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.571
За Нирнберг некое евтино летче кон крајот на Април????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom