Евтини авионски карти

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
може ли линк да ми пратиш, или нешто слично, да ме упатиш каде да се обратам, бројче..од што јас гледав ми излезе 400 е..
Фала ти многу
Еве ти до Венеција со Wizzair најефтини се
http://wizzair.com/flights/Skopje/Venice-Treviso/

А Belleair лета кон Анкона и Рим.Разгледај и одбери што ти треба
http://www.belleair.eu/belleair-en/index.htm?lang=en
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Mi treba evtina karta za juli Krakow-Bologa ili do Piza.E sega mi kazaa i toa od sigurni izvori i znam deka e taka,deka imalo na ovaa relacija Krakow-Bologna za nekoj si 20 evra povratna so Ryanair.Jas najdov za 50 evra,megutoa me interesira,dali nekoj znae koj denovi RYANAIR ima tie diskont ceni i promocii????
Пробај ако сакаш да направиш комбинации со Ryaniar.com преку Солун. Од Солун има летови до Roma Chiampino, Milan Bergamo и Bologna. А од тие три места имаш летови за Krakow.
Оди на страната на Ryanair и провери си ги комбинациите
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
edno orasanje mi treba pomos ao mozd nekoj da kj najse efrina karta do mmanila filipini zas mene mi ispadna brojce 1200€ nekade..
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
edno orasanje mi treba pomos ao mozd nekoj da kj najse efrina karta do mmanila filipini zas mene mi ispadna brojce 1200€ nekade..
Нема дирекно од Скопје.За најправилна цена земи оди во туристичка агенција и таму да ти кажат колку би ти излегла.Сепак тие имаат систем за букирање со сите интернационални авио компании(поефтини и поскапи).
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
bi skal da znam dalj neoj koze da mi pomogne... sakam da idam filipini ama mi e problem da najdam prikladen ticket... a i nekoj znae nesto dalj treba ili ne viza...?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
Незнам зошто нашиот глупав аеродром не го објави ова(обично секој нормален аеродром објавува вест кога некоја нова авиокомпанија влегува на пазарот) но од сега и Borojet лета на релација Скопје Истанбул и обратно.Летаат секоја сабота и цената е 90евра во еден правец.Според мене цената е висока(повратна карта со Туркиш е 170евра а со Пегасус уште помалку) но ваљда ќе поефтинат.

http://www.borajet.com.tr/
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Незнам зошто нашиот глупав аеродром не го објави ова(обично секој нормален аеродром објавува вест кога некоја нова авиокомпанија влегува на пазарот) но од сега и Borojet лета на релација Скопје Истанбул и обратно.Летаат секоја сабота и цената е 90евра во еден правец.Според мене цената е висока(повратна карта со Туркиш е 170евра а со Пегасус уште помалку) но ваљда ќе поефтинат.

http://www.borajet.com.tr/
Интересно.
Имаат опција за англиски јазик, а немаат превод од Ушкуп во Скопје.
Последниот закажан лет е на втори Јуни, според нивниот распоред.

Кажи ми, доколку одредена авио компанија нема летови по стандарден распоред, туку само чартер, дали би очекувал од аеродромот да ги објави и тие летови? Низ Европа не е обичај.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.801
Поени од реакции
1.109
Интересно.
Имаат опција за англиски јазик, а немаат превод од Ушкуп во Скопје.
Последниот закажан лет е на втори Јуни, според нивниот распоред.

Кажи ми, доколку одредена авио компанија нема летови по стандарден распоред, туку само чартер, дали би очекувал од аеродромот да ги објави и тие летови? Низ Европа не е обичај.
Пример BelleAir е редовен авиопревозник кон Дизелдорф,Виена,Рим a никаде немаа објавено ништо.И да не објавуваат за чартери,сепак не објавуваат ни за редовни
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Пример BelleAir е редовен авиопревозник кон Дизелдорф,Виена,Рим a никаде немаа објавено ништо.И да не објавуваат за чартери,сепак не објавуваат ни за редовни
Провери на Рим Фиумичино (http://www.adr.it), ги нема ни таму.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
znae li nekoj eftin let za sofija minhen povraten ??? into mi treba
--- надополнето: 4 мај 2012 во 09:51 ---
znae li nekoj eftin let za sofija minhen povraten ??? into mi treba
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Луѓе дај некој доколку може да ми помогне да најдам некоја поефтина карта со нискобуџетниве авиони за Тенерифе без разлика дали полетува од Софија, Солун, Белград и со префрлување бидејки од овие градови директни линии со вакви авиони нека...помош???
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Ај и јас да си прашам, Њу Јорк - Денвер ми треба лет некој и дали ќе може да си платам од тука, или мора да барам луѓе од таму да ми го чекираат и платат летот?
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
99
Поени од реакции
58
За Тенерифе летаат Ryanair и Easy Jet, ама колку што гледав во сезона се доста скапи картите, а и секој ден цената е различна па затоа провери сама за кој период ти треба
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Да ве прашам нешто.
Си најдов ефтин лет до Малме и назад со Wizz Air. Колку багаж е дозволено да носам по таа цена на билетите и ако знаете колку се доплаќа за дополнителен багаж
 

Kajgana Shop

На врв Bottom