Евролига 22/23

Кој ќе ја освои Евролигата?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .
B

BigMac

Гостин
Сношти Никс одиграа 260+, јаки акции, куцања, тројки од 8 метра, подобра атмосфера се ствара. Евролига четвртина завршува 11-12, подобро ракомет да пуштиш.
Прочитај играчите што играле во Еуролига и НВА што ќе ти кажат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.690
Сношти Никс одиграа 260+, јаки акции, куцања, тројки од 8 метра, подобра атмосфера се ствара. Евролига четвртина завршува 11-12, подобро ракомет да пуштиш.
Значи според тебе холандско првенство е подобро од Премиер Лига зашо паѓаат по 5 гола у просек по меч?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Значи според тебе холандско првенство е подобро од Премиер Лига зашо паѓаат по 5 гола у просек по меч?
Добра споредба нема шо, нба ја рамнеш со холандиско првенство.

Најслабата петорка од нба ќе го измети теренот со најјаката петорка од Европа.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Oд четирите натпревари што останаа во Арена, само мислам дека за Панатинаикос останале карти. Неверојатно колку навивачите на Партизан чекаа да се врати клубот во Евролигата + секако Бог отацот на европската кошарка на клупата. Се на се рушат рекорди оваа сезона.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Чиста глупост е денешната НБА, убавината е во цврстината на одбраната. Во НБА несмејш раката да ја крениш одма свират фал, се игра за забава на публиката.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Па за забава на публиката де, ние сме публика не аналитичари на играта. За одбраната се согласувам, особено некои играчи како Дончич воопшто не играат одбрана, отидени се само да билдат офанзивна статистика али тоа се индивидуалци. Други ствари како брзина, прецизност, изработени акции, атракција во играта, се е на страна на НБА.

Кај НБА само сецкањето на играта за реклами ме нервира. Еден куп непотребни тајмаути со цел да се исполни некоја квота за маркетинг.
 
B

BigMac

Гостин
Најголем џек пот ќе има екипата која ќе го добие Фенер во 1/4 финале.Дефинитивно ќе испаднат со кој и да играат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Moжеби и Монако ке биде на крај четврти, мада ни фаворитиве не се баш нај, нај. Посебно Барселона со Јасикевичиус се тешки чоукери.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.129
Поени од реакции
8.944
Најголем џек пот ќе има екипата која ќе го добие Фенер во 1/4 финале.Дефинитивно ќе испаднат со кој и да играат.
Fener posle Zoc e toplo-ladno, moze da pobedi sekoj, ama i da izgubi od sekoj. imaat soliden tim, ne pratam dali ima nekoi povredi, ne bi gi otpisuval rano
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Efes ako ja izgubat ovaa utakmica maltene ostanuvaat bez Playoff.
Vredi da se natovari vo zivo 2.10 koef.
Автоматски споено мислење:

:pos:
 
Последно уредено:
B

BigMac

Гостин
ATAMAN OUT:facepalm:
Автоматски споено мислење:

Каква утакмица,браво за Алба.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.024
Поени од реакции
11.223
@Harald Како идеше онаа??? И каже ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom