Евролига 22/23

Кој ќе ја освои Евролигата?


  • Вкупно гласачи
    13
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.303
Поени од реакции
8.101
Каква катастрофа од екипа е панатинајкос :place::tapp:
Бааѓи изгубиле од најголемиот ривал, инаку од Панатинаикос ли викаа дека газдата си заминал? Или за друг клуб од Грција стануваше збор?
 
B

BigMac

Гостин
Бааѓи изгубиле од најголемиот ривал, инаку од Панатинаикос ли викаа дека газдата си заминал? Или за друг клуб од Грција стануваше збор?
Газдата нивни имаше конфликт со челниците на еуролига долго време, знам се тужеа по судови и ред други работи,може да си има отидено.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Колку е глуп оној Јасикевичиус. Два фрлања им подари на Ѕвезда во продолжението, а да беа фер судиите требаше на 10 сек до крај да му свират техничкa и тука да се реши натпреварот.

Инаку Евролигата оваа година е прејака. Не знам кога последно сум гледал толку изедначено и квалитетно натпреварување во било кој спорт.
 
B

BigMac

Гостин
Еуролига сезонава е многу добра, фалат многу и екипите од Русија место Алба и Панатинаикос и ќе биде уште појака.Зенит лани беше прејак ама војната во Украина ги сјеба ептен добија дисфалификација од Еуролига.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
Газдата нивни имаше конфликт со челниците на еуролига долго време, знам се тужеа по судови и ред други работи,може да си има отидено.
tatko i sin mislam bea gazdi vo Pao, ne se znae koj od koj e polud.
imaa problemi so evroliga, ama imaat i eden ton nivni klasicni problemi za juzna evropa,
imaat skandali so sve i svasta, droga, ispadi kon igraci treneri i se po red.
zalno so edna od ekipite so najmnogu tituli e dojdena na toa nivo.
mislam deka radonjic vadi maksimum, zemajki vo obzir pod koi uslovi raboti tamu.

inaku vo pravo bea gazdite na pao - najgolemiot del od klubovite rabotat so zaguba i se vo dolgovi,
del od klubovite se sponzorirani od drzavite. toa ne e funkcionalen ekonomski model.

Еуролига сезонава е многу добра, фалат многу и екипите од Русија место Алба и Панатинаикос и ќе биде уште појака.Зенит лани беше прејак ама војната во Украина ги сјеба ептен добија дисфалификација од Еуролига.
site 3 ruski tima lani bea vo plejof zona - cska, zenit i kazan. site imaa odlicna sezona i timovi pred prekinot.
alba i pao se so A licenci, ako se posledni skoro sekoja sezona, imaat zagarantirani mesta.

ima odlicni natprevari i ogromen potencijal, ama evroliga sistemot ne e funkcionalen so godini,
mora nesto drasticno da se menja, a ne gledam junak da go isturka toa.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Партизан се добри дома, ама сепак не ги гледам во топ 8.
Барселона, Реал Мадрид, Олимпијакос, Монако, Фенербахче и Ефес би требало да се сигурни. Значи остануваат две места а тука се Басконија, Макаби, Жалгирис, Ѕвезда и Партизан.

Жалгирис денес ги потопија Фенер (кои имаат серија од пет порази) ама останаа без Еванс кој се повреди до крај на сезона. Макаби скоро никогаш не губи дома, ќе биде интересно во следното коло против Партизан.
 
B

BigMac

Гостин
Партизан се добри дома, ама сепак не ги гледам во топ 8.
Барселона, Реал Мадрид, Олимпијакос, Монако, Фенербахче и Ефес би требало да се сигурни. Значи остануваат две места а тука се Басконија, Макаби, Жалгирис, Ѕвезда и Партизан.

Жалгирис денес ги потопија Фенер (кои имаат серија од пет порази) ама останаа без Еванс кој се повреди до крај на сезона. Макаби скоро никогаш не губи дома, ќе биде интересно во следното коло против Партизан.
Фенер не се топ 8 екипа.Сезонава Баскоиа е каде каде појака од Фенер.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Фенер не се топ 8 екипа.Сезонава Баскоиа е каде каде појака од Фенер.
Басконија до сега се подобри од Фенер ама ќе видиме дали ќе го издржат ова темпо до крај. Фенербахче колку и да се лоши во моментот, мислам дека ќе ја прекинат лошата серија и ќе се изборат за топ 8.

Милан ги заборавив, лошо почнаа но сега врзаа три победи. Имаат солиден тим.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.539
Поени од реакции
3.752
Не знам за Партизан ама ова што го прави Ѕвезда без Вилдоза и Кампацо е феноменално. Плус и носењето на Ивановиќ им е може дури и побитен фактор него ли Аргентинците, како само успеа да му ја најде правата улога на Петрушев во тимот кој пред него беше скоро само сметало на терен...
Ме потсетуваат во моментов во многу работи на РК Вардар од шампионските денови, има уште многу да се игра и многу фактори ќе бидат во игра, посебно повредите, со комплетен тим ништо не изгледа невозможно за нив во моментов.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.160
Поени од реакции
9.001
Не знам за Партизан ама ова што го прави Ѕвезда без Вилдоза и Кампацо е феноменално. Плус и носењето на Ивановиќ им е може дури и побитен фактор него ли Аргентинците, како само успеа да му ја најде правата улога на Петрушев во тимот кој пред него беше скоро само сметало на терен...
Ме потсетуваат во моментов во многу работи на РК Вардар од шампионските денови, има уште многу да се игра и многу фактори ќе бидат во игра, посебно повредите, со комплетен тим ништо не изгледа невозможно за нив во моментов.
zvezda igra kvalitetna kosarka godini unazad pod radonjic, ima prizano odlicni partii protiv top ekipi.
od x pricini letovo radonjic zamina i del od igracite, uste togas probuvaa da go dovedat Ivanovic, ama pak od x pricini ne mozea da zemat pokvaliteten trener.

od koga dojde Ivanovic se vo odlicna forma. ako benefitiraat od problemite so rusite, aba/srbija da ima dva pretstavnika vo evroliga, kje bide super i za partizan i za zvezda. ako uspee edna ekipa da zavrsi vo top 8, so e tesko no ne e nevozmozno, kje bide ogromen uspeh, i uste edna potvrda deka treba 2 mesta vo evroliga.

kje bide zestoko isto i zavrsnica na aba megju partizan i zvezda.
 
B

BigMac

Гостин
Голема хемија има во екипата на Звезда 80%од моменталниот тим им се играчи од Србија ,кога ќе може да играат и Капацо,Вилдоза,Ивановиќ и Мартин тоа е веќе тим за топ 8 ,со малку повеќе среќа може и Ф4.Мислам дека Звезда е поквалитетен тим сезонава од Партизан во секој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom