ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.777
Поени од реакции
63.317
Зашо Ван Дер Варт? :D
Aj, сигурно имаш видено некаде, но ке пишам. Зашто не пропушта да ги фати играчите на Јунајтед на пик, и да пројаде гомна. И таму кај што треба, и таму кај што не треба. Мегваер, Погба, Рашфорд.


 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.168
Поени од реакции
56.587
Aj, сигурно имаш видено некаде, но ке пишам. Зашто не пропушта да ги фати играчите на Јунајтед на пик, и да пројаде гомна. И таму кај што треба, и таму кај што не треба. Мегваер, Погба, Рашфорд.


Не знаев за ова со Ван Дер Варт.
Иначе Кики јас го знам ко фан на Манчестер. После нешто изгледа се пореметил, сега ваљда е за никој, ама не пропушта прилика да се искара и исконтра со сите. Буквално сам ратува низ форумов, нема сојузници, ама напаѓа со отворени груди без штит.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.351
Поени од реакции
7.564
Едина позитивна работа е што дава шанса на млади играчи, кои верувам за година две ќе станат квалитетни и стандардни првотимци.. Боље вака млади да играат отколку да ги гледам со една нога во гроб влезени Кедира Матуиди Киелини па и Бонучи.. Секое добро за носоњата али мора веќе да се пензионира, а и би го зациментирал на клупа Бонинаторот и би му ја дал сместа капитенската лента на Кики..
Поздрав до Сладоледот од Носоња Гаргамелиус и Бонинаторот Елмо...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Елмо прави чист пеналГаргамелиус прави чист црвенСладоледот и Рики слават како Јувентус да освоил титула, со Бастони ќе си беше чисто...
појма немаш дека у Италија вакви контакти има нон стоп и не се судат плус цел свет ќути за судењето и као бонус местена беше инцесите да освојат…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Не знаев за ова со Ван Дер Варт.
Иначе Кики јас го знам ко фан на Манчестер. После нешто изгледа се пореметил, сега ваљда е за никој, ама не пропушта прилика да се искара и исконтра со сите. Буквално сам ратува низ форумов, нема сојузници, ама напаѓа со отворени груди без штит.
За кокошките е, стана побегуља у Мурињово време неможел више да се нервира и со цел памет за кокошките земал навива и како капак му го донесоа Мурињо ххх
иначе упте си е за Јунајтед покажува нервоза одвреме на време, да освоиме титула ке се врати ко попче

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.436
Поени од реакции
7.889

Еуро 2012та, откако Англија губи од Италија на пенали.
Кин, Карагер и Саутгејт ја анализираат утакмицата.

Многу интересен и по-малце парадоксален момент некаде кај 2:04, Саутгејт ги прашува дечкиве... "Don't you think we over-hype the Premier League?"... Кин експресно одговара со да.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Иии почнаа во дискусии да ме вметнуваат на форумов, најголем успех ми е ова тука за сега. :D


За Шо признавам згрешив, ептен напреднал сезонава. На европсково можеби најдобар играч беше на Англија.

За Рашфорд и Погба стојам дека не се толку добри играчи како што се прикажува.
Рашфорд ова му е најголемата линија што може да ја достигне, нема дечкото квалитет за повеќе. Нема реализација за напаѓач, а за крило секогаш одбира погрешни потези.
Погба има во нозете ама џабе кога нема во главата.

Мегваер го фаќам увек кога ќе направи тешка глупост па затоа серам за него, знаеш да го направиме форумов поинтересен. На пример кога и да игра со Тотенхем он прави некоја глупост.

Сакате уште?
Марсијал е теле, само фаќа место на други.
Ван Бисака колку и да напредне напред никогаш нема да биде како другиве англиски бекови, а во модерно време се бара бек да знае да игра офанзивно колку и дефанзивно.
По Линделоф се плука многу а дечкото има само една мана, не знае со глава. На пример во екипа што не ја напаѓаат како Сити би бил многу подобар оти знае со топка.
Де Геа е мех голман. Голман што пробува со нозе да одбрани не е добар голман.
Бруно е супер играч ама добри тренери знаат да го затворат.
Мектоминеј е онаа стара САф школа играч, би умрел за тимот, злато играч.
Фред е небитен.

Испратете го извештајов на Оле и поздравете го.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.736
Поени од реакции
6.669
Краток осврт за првенстово. Премило ми е што им го начукаја на империјалистиве сред Лондон. Иако секогаш сум ја следел Англија со симпатии, заради играчите од Јунајтед, ама на ова ЕП поштено го примија. Италија е институција за фудбал и кој се обидува да зборува поинкау, појма нема од фудбал. 4 титули светски и 2 европски првак доволно зборува за тоа. Англија со Саутгејт и онаа одвратна медиумска машинерија не може да се надева на поголем успех. Нека сменат селектор за СП в година. Еве Мрме да им го местиме :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.054
Поени од реакции
1.524
Не знаев за ова со Ван Дер Варт.
Иначе Кики јас го знам ко фан на Манчестер. После нешто изгледа се пореметил, сега ваљда е за никој, ама не пропушта прилика да се искара и исконтра со сите. Буквално сам ратува низ форумов, нема сојузници, ама напаѓа со отворени груди без штит.
И без земја под нозете,да напоменеме.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Абе Кики си е само револтиран фан на Јунајтед, што сте го земале на нишан? Он сега ти е ко торбеш, збори Јунајтедовски, навива за Јунајтед, ама не смее да признае во општеството :D
Реално овде 2-3 кои се есапиме за закоравени Јунајтедовци имаме дупло повеќе контра постови, отколку Пребеганиот(кобајаги;))!
Е сега за Линделоф врска нема тоа што пишал, ама не е грев да не знаеш!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.054
Поени од реакции
1.524
Абе Кики си е само револтиран фан на Јунајтед, што сте го земале на нишан? Он сега ти е ко торбеш, збори Јунајтедовски, навива за Јунајтед, ама не смее да признае во општеството :D
Реално овде 2-3 кои се есапиме за закоравени Јунајтедовци имаме дупло повеќе контра постови, отколку Пребеганиот(кобајаги;))!
Е сега за Линделоф врска нема тоа што пишал, ама не е грев да не знаеш!
Забранети се удари под половината.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.043
Поени од реакции
8.261
Abe podobro Italija da izgubese, vaka epten se preradvaa I ne znaat sto pravat eden kup mrtvi, samoubistva, ebati titulata. Edinstveno dobra rabota bese sto italijankine slavea so goli cicki i gazovi
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom