ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136
....За Бернадески завчерашниот дочек и парадата низ Рим не беше единствена забава, зашто ден потоа, вчера, се ожени и свадбата дури одеше во преност на локална телевизија. Да е урнебесот поголем, цел град излезе да го поздрави својот херој.
Жителите пееа постојано „ние сме европски шампиони“, а дури и свештеникот за време на церемонијата на склопувањето на брак не можеше, а да не го спомене фудбалот.

„Сега ти е повеќе страв или кога шутираше пенал?“, му рече свештеникот на Бернадески.
:pos::pos::pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Може го пишал некој ама ај не е наодмет:
Влага италијанец после финалето утредента во паб во Англија и барменот одма го сече:
-За фудбал во понеделник овде не правиме муабет!
-А може за секс?
-Може!
-Ама ви го начукавме вчера бреееј!
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.880
Поени од реакции
7.814
Може го пишал некој ама ај не е наодмет:
Влага италијанец после финалето утредента во паб во Англија и барменот одма го сече:
-За фудбал во понеделник овде не правиме муабет!
-А може за секс?
-Може!
-Ама ви го начукавме вчера бреееј!
Не, јас за Англија бев, не би пишал вакво нешто.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.497
Поени од реакции
42.881
Може го пишал некој ама ај не е наодмет:
Влага италијанец после финалето утредента во паб во Англија и барменот одма го сече:
-За фудбал во понеделник овде не правиме муабет!
-А може за секс?
-Може!
-Ама ви го начукавме вчера бреееј!
Шегава е исто стара како таа на @RickyLFC9 ама пошто е против Енглезите на сите им е смешна и интересна. xD
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Шегава е исто стара како таа на @RickyLFC9 ама пошто е против Енглезите на сите им е смешна и интересна. xD
Види не е штосот во шегата, во моментот е!
Инску од кај Трендо е.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Може го пишал некој ама ај не е наодмет:
Влага италијанец после финалето утредента во паб во Англија и барменот одма го сече:
-За фудбал во понеделник овде не правиме муабет!
-А може за секс?
-Може!
-Ама ви го начукавме вчера бреееј!
Го пишав вчера во вицови овде на кајгана ама слабо читате.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Го пишав вчера во вицови овде на кајгана ама слабо читате.
Епа бачко пишав јас дека може го има некој пишано. Ти само на грешно место си го пишал :ROFLMAO:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.260
Поени од реакции
29.238
Епа бачко пишав јас дека може го има некој пишано. Ти само на грешно место си го пишал :ROFLMAO:
Јбг тоа е тема за вицови, јас се чудам шо тие монолози од мене таму
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
На сликата е дедо Франческо кој е сведок на сите освоени титули на Италијанците на светски и европски првенства, во моментот тренд во Италија е споделување на слики од луѓе кои биле сведоци на освојувањето на сите титули на Италија во фудбал на првенствата.
218128755_4441708215859410_631927090126644531_n.jpg
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Шегава е исто стара како таа на @RickyLFC9 ама пошто е против Енглезите на сите им е смешна и интересна. xD
Ако некој сака да знае како е да се чувствуваш дискриминиран. Вака е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom