ЕУРО 2020 - Група Б (Данска, Финска, Белгија, Русија)

Кои репрезентации ќе се пласираат во нокаут фазата?


  • Вкупно гласачи
    54
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.331
Поени од реакции
42.453
И Швајцарија официјално во 1/8 финале со резултативе :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.838
Поени од реакции
11.474
Абе Данци, rezultati ви е побрзо од Livescore.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.507
Поени од реакции
7.912
Ебате ЕП, колку репрезентации си имаа подршка на домашен терен. Кој го смисли ова ептен тапа. Иначе брао за Данска, покажаа карактер кога најмногу треба, драго ми е пред се за Ериксен. Од друга страна со една победа идат у осминафинале. Сеа сигурно ќе сањаат реприза од 92 кога влегоа како резерва место Југославија.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Русија разочара, имаа супер квалификации и послем такво СП очекував барем групи да поминат. Ја немаа таа цврста игра од СП.

Ма да реално и групава беше тешка со Белгија и Данска која е во подем последниве години.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.564
Поени од реакции
12.969
И Швајцарија официјално во 1/8 финале со резултативе :D
И тоа се поради катастрофалните Турци. Греота е што од таа група помина третиот.


Нека се јават пак оние вицкастите од вчера, но од таа група освен Италија сите други ми делуваа многу лошо.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Данска може со 3 бода да заврши втора во групата ако ја тепа Русија со два гола разлика а Белгија ја победи Финска. Сосема можно сценарио. А поради ова што им се деси со Ериксен баш би сакал да поминат.
И така бидна... Драго ми е за Данска, сега лесно можат да се најдат и во 1/4 финале.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.201
Поени од реакции
57.137
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom