ЕУРО 2020 - Група Б (Данска, Финска, Белгија, Русија)

Кои репрезентации ќе се пласираат во нокаут фазата?


  • Вкупно гласачи
    54
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
13.938
Поени од реакции
14.900
Во какво играчиште се претвори Лукаку, ништо не го сопира кога ќе тргне со топката, тенк.
Или најдобар стрелец или мвп, не му бега една од овие награди памтете ми зборот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.427
Поени од реакции
51.688
Znam deka ke me citira nekoj interas i ke dobijam tazno smajli od stefan i mario, ama ovoj Lukaku e kamen protiv pojaki ekipi.. znaci znae samo da se kurci i dava golovi protiv niskoligasi.. Zatoa vo Anglija ne uspea, posto tamu imas 7-8 jaki klubovi so snazni defanzivci, vamu u italija 1-2 so pojaki defanzivci, i zatoa ke vidis dava golovi na peskara, vicenza i ostala boranija...
Drugar, de brujne e man of the match.. nz sto ti e so repliciranjevo
Нека ти служи на честа. :kafence:

 
Член од
6 мај 2021
Мислења
695
Поени од реакции
1.285
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.676
Поени од реакции
27.586
Интересен е човечкиот организам и медицинава.
На 12 јуни умираш, те оживуваат, одиш во болница, ти прават испитувања, ти вградуваат жици и апарат во/покрај срце и на 18 јуни те пуштаат дома.
А за некои банални состојби се лежи со недели, месеци...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Данска може со 3 бода да заврши втора во групата ако ја тепа Русија со два гола разлика а Белгија ја победи Финска. Сосема можно сценарио. А поради ова што им се деси со Ериксен баш би сакал да поминат.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.672
Поени од реакции
2.549
Ovoj Mele iskina na lev bek kaj Danska, i toj igrac na Atalanta.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
982
Значи ако тепа данска со 2 разлика и победи и белгија, данска оди понатака. Подобро нив да ги гледам во 1/8 од колку русија со никаквата игра, и финска со еден шут и еден гол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom