ЕУРО 2020 - Група Б (Данска, Финска, Белгија, Русија)

Кои репрезентации ќе се пласираат во нокаут фазата?


  • Вкупно гласачи
    54
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.710
Поени од реакции
11.412
Значи ако тепа данска со 2 разлика и победи и белгија, данска оди понатака. Подобро нив да ги гледам во 1/8 од колку русија со никаквата игра, и финска со еден шут и еден гол.
Neli se gleda megjuseben duel? Zatoa i nie nemavme shansi vo poslednovo kolo.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.334
Каде бе ова пенал.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.646
Поени од реакции
40.872
Neli se gleda megjuseben duel? Zatoa i nie nemavme shansi vo poslednovo kolo.
Да ама они прават круг од 3 екипи по 3 поени. Ние и да тепавме ќе имавме исто поени со Украина и полош меѓусебен.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.040
Поени од реакции
980
Neli se gleda megjuseben duel? Zatoa i nie nemavme shansi vo poslednovo kolo.
Така читав на интернет дека е, и плус коментаторите што кажаа.
Автоматски споено мислење:

Ај нема валда пак да го поништат на белгија голот
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.334
Мора Данска да даде еден гол и да не чека на Белгија. Така би била подобра од Украина и ќе може да чека да Полска не ги тепа Шведска или Хрватска - Шкотска заврши нерешено.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.824
Поени од реакции
5.869
Лош моментален круг за Финска. Вака го јаде, и толку од нив.

Различни табели у моментов на резултати и лајвскор, ама вторава ќе е точна. :cautious:


Ау Кристенсен...... :cuc: :cuc:


Е сеа Русија го јаде :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.898
Поени од реакции
5.390
Оваа само Столе ја фаќаше.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.301
Поени од реакции
11.334
Тешко Финска како третопласирана, се отвори пат за Украина сега. Они сега ќе треба да ги чекаат Полска - Шведска и Хрватска - Шкотска.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
569
Поени од реакции
1.584
Ај што одат понатаму, ама во осминафинале данците играат со Велс :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom