ЕП (U-21) 2017 - Група Б

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.486
Noer ti li si? Abe ne zezajte vtoriot gol ne ja vide

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Јас сум, јас. Да, ама голот на Асенсио беше од доста далеку и иако беше многу прецизен немаше многу сила/брзина.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.977
Поени од реакции
84.486
Леле каква игра прикажуваме, али немаме ронка ебана среќа, ова шпанциве со мочка во газ се правени племето нивно
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Noer ti li si? Abe ne zezajte vtoriot gol ne ja vide

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не ја виде дека беше лошо поставен, премногу напред излезен беше поради имбецилното истрчување до линија на шеснаесетник 15 секунди порано
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.495
Не играме многу лошо, особено против ваква врвна репрезентација. Само голманот како можеше вакви голови да прими... Подобро мене да ме ставеа да бранам, првиот и вториот гол ги бранев во секој случај.
секако дека вториот ќе го одбранеше, ебење од гол на асенсио, кај неаме ние среќа, па овие ваков гол даваат ... тоа е, универзумот денес не ни е наклонет, бар не у прво, а и огромното неискуство.

Барди играчиште у пичку матер, јак е.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А зошто на минатото првенство можеше Шведска да освои со играчи од Малме и Гетеборг а играчи од Шкендија и Вардар да не можат да се носат во меч од група?
Бидејќи Македонското првенство е дно,како што гледаш тие истите играчи од Малме и Гетерборг вчера се носеа и со Англичаните од Премиер лигата и за малце ќе ги победеа и покрај тоа што Шведското првенство е катастрофално сепак Македонија е дното на фудбалот во секој сегмент
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не ја виде дека беше лошо поставен, премногу напред излезен беше поради имбецилното истрчување до линија на шеснаесетник 15 секунди порано
Moe mislenje deka pak nemase da ja fati

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Dzoni daj be ne go dudlaj nepotrebno so dnopertizite..Francuzite od kaj imaa igraci daj prosvetli me..
Французите да играа со Дембеле,Марсијал,Бакајоко,Менди,Лемар,Лукас Хернандез,Лапорте,Толисо сите во полн состав ќе видеше дали ќе бевме на ЕП..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.250
За вториот и да беше добро поставен Алексоски тешко дека би ја одбранал.

Како и да е. Милески одлучи да се надигрува и тука ги оставивме да не надиграат на контри и брзи напади. Сепак сум задоволен како играме и верувам дека со ваква игра можеме барем со Србија да имаме позитивен исход.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Греота со ваква игра 3-0..
И читам неколку коментари се бранел вториот гол? Ова Ноер не го фаќаше.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.110
Поени од реакции
3.964
Малце на страна од муабетов за тоа како играме, али ја мислам и овој Бабунот треба еден шамар да му се залепи што и на едно Европско он одбива химната да ја пее. Па капитен си на крај краева, ако толку нема респект за земјата ондак он ли е за капитен на тимов.

Што се однесува до Алексовски: точно дека денес не одигра како што вообичаено играше во квалификациите ама вториот гол немаше шанса било кој голман да го одбрани.

Мене лично поеќе ми смета овој Бејтулаи него Игор, и ова не го викам ради пеналот (искрено не го ни кривам толку за тоа оти не играше намерно со рака), ама едноставно слаб ми е, Мурати е далеку подобар од него.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Е ова ти е ставрно нефер ваква игра а резултатов како комплетно да не надиграле.

Иако имавме шанси, во одредени ситуации во напад треба побрзо да подаваат и да се ослободат од топка. Неколку пати баш поради тоа мислење некои шанси беа пропуштени. Како и да е храбра и одлична игра, комотно можеше и ние да водиме на полувреме. Али тоа е тоа имаат многу поголемо искуство Шпанциве. Се гледа како е кога играш во врвни екипи.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Не беше она рака на Хаја кога Ангелов шутна млако по одбивањето од Радески?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom