ЕП (U-21) 2017 - Група Б

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Група Б

Untitled1.png
Групата која нас највеќе ќе не интересира ова првенство, групата кај што учествува нашата репрезентација Македонија, но воедно и една од потешките фаворите која ја сочинуваат првиот и третиот фаворит на ова натпреварување, Шпанија и Португалија, и репрезентацијата на Србија.

Португалија

U21EuroChampionshipSquad.jpg
Еден од финалистите на минатото ЕП кој изгуби во финалето, ќе гледа да го повтори успехот на ова ЕП. Португалија е една од првите фаворити на ова натпреварување. Групата ја завршија со скор од 8 победи и 2 нерешени со гол разлика 34:5. Во двата пријателски натпревари кои ги одигра Португалија пред натпреварувањето забележа една победа против Унгарија и еден пораз од репрезентацијата на Германија.

Србија

Untitled2.png
Репрезентацијата на Србија се квалификуваше на ова натпреварување како една од подобрите второ пласирани репрезентации откако групата ја заврши за само еден бод под репрезентацијата на Италија. За разлика од нивната сениоркса селекцијата, младинците на Србија имаат одлична репрезентација и ќе гледаат да направат проблеми на фаворитот во оваа група Македонија :D. Во двете пријателски натпревари што ги изиграа со Израел и Грција имаат скор од едно нерешено и една победа.

Шпанија

DALqMfpUAAAIDQ1.jpg
Репрезентацијата што на хартија го има најдобриот состав во ова натпреварување и според мене фаворит број еден за освојување на истиот. Групата ја завршија како второ пласирана и во бараж мечот успеаа да ја поминат репрезентацијата на Австрија со два нерешени резултати и гол на гости.

Македонија

Untitled3.png
Македонија. Стварно не знам што да напишам, онака баш појма немам што да очекувам од дечкиве. Првенство каде што ќе биде од крајност до крајност, или ќе изиграме тесни резултати со убава игра на коишто на крај несреќно ќе изгубиме и ќе се вадиме со муабетот "штета, а баш добро играа дечките" или па ќе ни се деси дебакл и ќе изедеме по неколку гола од Шпанија и Португалија, а којзнае можеби и ќе бидеме и изненадување на турниров и некако ќе успее да ја поминеме оваа ненормално тешка група, како што го направивме тоа во квалификациите. После првиот натпревар со Шпанија, се ќе биде јасно. Се надевам дека ќе изиграат машки, башка шанса за да се продадат во странство како никоја друга им е ова натпреварување.

Натпревари

Untitled4.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Премногу ги преценувате шпанциве. Тоа што на хартија имаат најпознати имиња не ги прави непобедливи или пак први фаворити.

Распоредов нас ни одговара реално.
Прво коло - Шпанија. Ако можеме нешто против Шпанија тоа е во прво коло. Ќе бидеме потценети, шпанците уште нема да бидат влезени во форма. Тука треба да се бара шансата за некое изненадување под претпоставка дека Шпанците ќе не потценат, а ние ќе ги изненадиме.

Второ коло - Србија. Тука е најдобрата шанса за победа. И ние, а и србите ќе бараме поени што би ни донеле грам надеж за во последно коло. Мали ќе бидат разликите во мечов, поконцентрираниот ќе го добие мечот. Секако србите се фаворити.

Третп коло - Португалија. Португалците се едни од најдобрите во оваа конкуренција, за мене заедно со Германија први фаворити на првенствово. Тука нема да имаме фактор изненадување, а сигурно и би биле изморени нашите играчи. Не исклучувам изненадување али очекувам рутинска победа на Португалија. Единствена причина како би победиле тука е ако Португалците паднат психички поради лош почеток на првенството а ние сме мотивирани после добри резултати и имаме шанса за нешто. Ама не верувам дека нашиве имаат капацитет за 3 меча за 6 дена.

Објективно гледано не треба да се разочаруваме со 0 бодови и -6 гол разлика, иако тимов има потенцијал за многу. Се надевам не се премногу дигнати во воздух нашиве, и ако пристапат како аутсајдери што нема што да изгубат можеби и има шанса за неколку бодови. Штета што нема 1/4 финале на првенствово иначе можеби ќе имавме шанса за тоа ама...то е :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Србија и Шпанија идат даље, ние последни ќе бидеме.:toe:
 

madrock

Bogi
Член од
23 април 2014
Мислења
589
Поени од реакции
1.921
Јаки „фаворити“ Шпанците, ја поминале Австрија со гол на гости. :tvg:
Србите ќе ги преслушаме како по обичај, бидејќи ги „мачкаме“ во сите спортови. :popce:

Можно е само од Португалија да изгубиме, но не верувам, мислам дека ќе освоиме 2. место во група и не сум сигурен дали ќе поминеме.:anco:

УЕФА мафија. :uzi:

:oeoeoe:
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Успехот е постигнат, реално немаме шанси. Топка е и се е можно и ништо не треба да се исклучи ама...
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Spored site prognozi koj bea praveni pred kvalifikaciite za ova EP nie ne trebase ni da ucestvuvame vo kvalifikaciite bidejki nemavme sansi ni togas.

Ako se vratite nazad i ja vidite nasata kvalifikaciona Grupa so Skotska, Ukrajna, S. Irska, Island i Francija ke se zaskluci deka ja imavme edna od najteskite ako ne i nakteskata grupa. Sepak uspeavme.

Jas ne veruvam deka grupata sega na EP e Problem sto e teska tuku povekje natprevaruvanjeto kako takvo. Nasite igraci ne se naviknati da pruzat 3 igri za 6 dena na takvo nivo. Rotacijata istotaka ni e ogranicena. Nie kako reprezentacija nemame iskustvo od golemi turniri i ne znaeme kako ke reagirat nasite igraci na takov naporen ritam.

Zamorot ke stigne brzo i povredi isto ne se izkluceni vo takvi okolnosti. Znaci se nadevam treniraa kondicija.


Na psihicki Plan mislam deka sme spremni kako nikogas do sega i ne bi trebalo da imame problemi da ja prifatime ulogata na autsajderot.

Sepak Previše Faktori ima ovde za da moze da se dade bilo kakva prognoza kako ke projdeme na ova EP.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Вечерва играме со Шпанија така?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Spored site prognozi koj bea praveni pred kvalifikaciite za ova EP nie ne trebase ni da ucestvuvame vo kvalifikaciite bidejki nemavme sansi ni togas.

Ako se vratite nazad i ja vidite nasata kvalifikaciona Grupa so Skotska, Ukrajna, S. Irska, Island i Francija ke se zaskluci deka ja imavme edna od najteskite ako ne i nakteskata grupa. Sepak uspeavme.

Jas ne veruvam deka grupata sega na EP e Problem sto e teska tuku povekje natprevaruvanjeto kako takvo. Nasite igraci ne se naviknati da pruzat 3 igri za 6 dena na takvo nivo. Rotacijata istotaka ni e ogranicena. Nie kako reprezentacija nemame iskustvo od golemi turniri i ne znaeme kako ke reagirat nasite igraci na takov naporen ritam.

Zamorot ke stigne brzo i povredi isto ne se izkluceni vo takvi okolnosti. Znaci se nadevam treniraa kondicija.


Na psihicki Plan mislam deka sme spremni kako nikogas do sega i ne bi trebalo da imame problemi da ja prifatime ulogata na autsajderot.

Sepak Previše Faktori ima ovde za da moze da se dade bilo kakva prognoza kako ke projdeme na ova EP.
Тотално небитно е дали ќе се квалификуваат во 1/2 финале. Ова што го направија веќе е огромен успех, од сега па натаму се ќе биде плус. Знам дека ќе има идиоти што ќе плукаат по нив ако случајно потфрлат, но барем ќе имаат искуство од едно големо натпреварување, и полека дел од нив ќе може да со промовираат во А репрезентацијата, каде што очајно треба свежа крв.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Лаганица ги тепаме Шпанија и Србија, киксаме со Португалците. :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.827
Воопшто не сум импресиониран ни од Србија ни од Португалија, нарочито од првиве.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Стигнаа нашиве
Алексоски, Бејтулаи, Зајков, Велковски, Демири, Барди, Николов, Радески, Бабунски, Маркоски и Ангелов е стартна 11ка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom