Духови, сеништа (сенки)...

O

Orion.

Гостин
Ej alpha. Iskreno ne mora sekoj da zavrsi vo ludnica ako vidi takvo nesto. Pa nemaat site ista jacina na nervi. Jas za malku ke zavrsev vo ludnica no ete kako vozvrat na toa sto se spasiv gi isgubiv site prijateli. I veruvajte ne bese tesko da se najdat novi no sepak e loso da go isgubis staroto drustvo.Nov zivot. Zatoa seega takva rabota na nikogo ne mu spomnuvam bidejki znam oti ke me pomisli nezdrav.I jas dodeka nemav videno gi mislev za nezdravi lugeto koi veruvaat vo toa. I ne ti posakuvam da vidis zasto cuvstvoto e strasno,neopisno koga ke vidis nesto crno koi se krie zad agolot i zavodlivo te pogledniva so ednoto oko..no sepak te plasi...
Заводливо те погледнува со едното око... Е ова е веќе сценарио од холивудски филм:toe:. Ај ако навистина си видел дух кажи како изгледаше? Како реагираше духот, се движеше ли наоколу? Испушташе некој звук? Влезено ти е тоа во глава и затоа гледаш такви работи, не мисли и не се замарај со тоа и нема повеќе да гледаш духови. Човечкиот мозок е многу моќен орган:smir:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
wow duri i zavodlivo li gledat...
abe mnogu ja citas twilight...
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Едно прашање: Дали е вистина дека присуството на духови и сеништа можеме да го почувствуваме со некој мирис како на изгорено месо во просторијата?
Ќе ве замолам без сеир одговори, туку нека напише некој кој е поупатен или кој прочитал нешто во врска со ова?
За ова прв пат слушам, но имам читано дека температурата паѓа под нулата во присуство на духови.

Пред некое време ја читав Паралелен свет на Б.Бенедикт. Има интересни случки.. вистински настани. Добра за оние што се интересираат за ова. Има доста податоци, и лично верувам во овие работи. Доколку ја прочитате книгата ќе сфатите дека не се само приказни, туку дека поголем дел од случките се поткрепени со докази. Наводно авторов долго време ги собирал овие настани и ги истражувал. Има и свои искуства.. Интересно во секој случај.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
За ова прв пат слушам, но имам читано дека температурата паѓа под нулата во присуство на духови.

Пред некое време ја читав Паралелен свет на Б.Бенедикт. Има интересни случки.. вистински настани. Добра за оние што се интересираат за ова. Има доста податоци, и лично верувам во овие работи. Доколку ја прочитате книгата ќе сфатите дека не се само приказни, туку дека поголем дел од случките се поткрепени со докази. Наводно авторов долго време ги собирал овие настани и ги истражувал. Има и свои искуства.. Интересно во секој случај.
Ееееј, уште некој ја читал :). Супер книга, бев тотално фасциниран кога ја читав.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
wow duri i zavodlivo li gledat...
abe mnogu ja citas twilight...

hehe Twilight ne mi e citana voopsto pa ni filmot ne mi e gledan.. Inace ne zboruvav za duhovi zboruvav za senista. Mi s eima sluceno da vidam i iskreno strasno e. Onaka go kazav toa figurativno. Sega da ne opisuvam mnogu se kacuvav po skalite za na tavanot i (bese vecer) gledam vratava se podotvori. Jas si rekov deka e promaja i se kaciv da ja zatvoram. Se zdrviv koga vidov nekoja raka koja izleze od i ja fati vratata. Potoa ne go vidov ubao liceto no mozam da kazam deka vidov celosna faca. Bev vo sok i iskreno ne mozam detalno da go opisam toa. Imase strasni oci i zla nasmevka. Mnogu me isplasi. Celoto seniste bese vo mrak. Sea mislam deka tie se takvi mracni ,crni.Seniste. si velam deka go razbirate toj zbor isto kako i jas.

Заводливо те погледнува со едното око... Е ова е веќе сценарио од холивудски филм:toe:. Ај ако навистина си видел дух кажи како изгледаше? Како реагираше духот, се движеше ли наоколу? Испушташе некој звук? Влезено ти е тоа во глава и затоа гледаш такви работи, не мисли и не се замарај со тоа и нема повеќе да гледаш духови. Човечкиот мозок е многу моќен орган:smir:

Ako sakas da kazes deka izmisluvam ok vo red te razbiram. Ete go vidov i ne baram od nikoj da mi veruva bidejki ni sam ne si veruvam.
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
da ne ja povtorea snimkata nekolku pati nemase ni da primetam deka ima nesto tamu , ali ajde. moze e moze ne duhot :pipi: inace veruvam u duhovi, ko mali povikuvavme non-stop, interesno ni bese ali ne mi e neso mn strav:kajg:

inace sea pak ja gledav, nezz dali e Majkl, ali senkata ne e od kamermanot zoso ocigledno e deka senkata se dvizi a kamermanot stoi vo mesto(ne se dvizi kadarot):kajg:
 

MakaRa

хајперактив
Член од
19 јуни 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
па не е од камерманот зошто сенката се гледа како проаѓа низ собата а нема чуек :helou:
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
нз баш ама... ..дали дека премногу гледам филмови или што но верувам дека постојат :)
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Преименувајте ја темава во, Ретардирани, ментално пореметени...:tapp:фоукс гет а лајф.Али брат ова со месото ме насмеа па како објасна не е таков туку е оваков дух а таков дух обично е оваков :pos2::pos2::pos:...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
22.247
За ова прв пат слушам, но имам читано дека температурата паѓа под нулата во присуство на духови.

Пред некое време ја читав Паралелен свет на Б.Бенедикт. Има интересни случки.. вистински настани. Добра за оние што се интересираат за ова. Има доста податоци, и лично верувам во овие работи. Доколку ја прочитате книгата ќе сфатите дека не се само приказни, туку дека поголем дел од случките се поткрепени со докази. Наводно авторов долго време ги собирал овие настани и ги истражувал. Има и свои искуства.. Интересно во секој случај.


И јас за тоа имам слушнато..А за книгата јас ја немам читано но добра препорака од тебе..
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Јас порано не верував многу многу во духови и други работи ама од кога почнав да ги читам темите овде што се за духови како на пр Куќи опседнати со духови,ПОовикување на духови па имаше усште една почнав да верувам дека постојат ашто неможе од сите тие приказни што ги имате постирано ништо да не е точно и све да е измислено може нешто е ама повечето од напишаното ја се кладам дека е точно и сега сакам да ве замолан да ми препорачатате некоја добра книга со вистински случки со духову.Фала однапред
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Јас имам имано искуство ама не сум сигурен баш дали беа духови. На една плажа во охрид пред 2-3 год отприлика(Лабино таа се наога од другата страна на калето после Канео). Значи плажата е под карпи, има едно мало патче а под него одма е езерото. Јас бев таму со 5-6 другари. И дур си праевме муабет лево од нас почнавме да гледаме плава светлина ама светлинава играше на сите страни(потемно плаво ко полицајско ротационо таква боја нешто слично). И ние помисливме дека има некој човек со електрик. Јас и уште двајца отидовме да провериме. Иначе таму има и едно мало пештерче и понекогаш стварно има луѓе. Јас со електрик одев прв, на местото и околу немаше никој, па влегов и внатре во пештерата. Никој немаше и се вративме назад. непоминаа 15 мин пак го видовме истото светло. Пак проверивме, и пак ништо немаше. Страшно не беше, ама беше малце морничаво зошто таму е црна темница нема никакво осветление.
После то слушнав различни приказни за духови и други паранормални работи за тој дел. Има приказна дека за ова местово шо ви кажвам некогаш се појавувала црква од вода, рибари слушале чекори зад нив во песокот а ко ке се свртеле немало никој итн. :helou::helou::helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Пак случка со појавување на дух на слика.

Хмммм....
Tocka.com.mk напиша:
Имено, експертите за обработки на фотографии утврдиле дека таа не се поиграла со Фотошоп, па неверниците ќе мора за ова да најдат друго објаснување за тоа дека станува збор за измама.
Абе, не е фотошоп, али си е нормална баба позади детето фатена во кадар, па сега татково си зима публицитет и посети на блогот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom