Духови, сеништа (сенки)...

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Šokantni snimki na duh koj gleda vo svojot leš


Čileanskata televiziska kukja neodamna pokazala snimka od avtomobilska nesrekja koja se sluchila na avtopatot A-16, poznat pod imeto 'prokolnat avtopat '. Vesta go privlekla vnimanieto na javnosta poradi prilično čuden detalj na snimkata.

Imeno, na edna od fotografiiite se gleda silueta na čovek, a fotografot se kolne deka toa e duhot na eden od zaginatite vo nesrekjata. Ushte pochudno e toa shto so nego se soglasuvaat i rodninite i prijatelite na pokojnikot koi tvrdat deka oblekata koja se gleda na silueteta od duhot e ista so onaa koja pokojnikot ja nosel vo momentot na nesrekjata.

Fotografiite, so ne baš sjaen kvalitet, go pokazuvaat duhot koj go gleda svojot leš, a gi snimil vozač na kamion ovaa godina, samo 20-ina minuti po nesrekjata vo koja na lice mesto piginale 43-godišniot Alberto Galligillos Morardes i 50-godišniot Fernando Guerrero Tapia, čij duh se pojavil na spomenatite fotografii.

 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Вака сеа немам потреба да лажам па кој сака нека верува кој сака нека не верува.Ваш избор.
Си легнувам навечер за да спијам а брат ми беше легнат пред мене ама не беше заспан.И се превртувам во креветот дур да заспијам и туку наеднаш се укочив и како да почна нешто да ме турка надолу и не можев да се мрднам, ни раце ни нозе не можев да помрднам, и испаничив и пробав да викам по брат ми ама не можев да зборувам,2-3 пати пробав и само некои крици испуштав и тогаш брат ми ми се раздери абе ти дан си ненормален ја овде не можам да заспијам а ти ми акаш, ај престани утре сум нашкола сабајле и само што отвори уста тој одма се ослободив и можев и да зборувам и му викам абе ми залетна нешто уживај.И целиот исплашен око не склопив цела вечер.Другиот ден нашкола им кажував на другариве и рекоа дека сенка ме имала фатено и дека и на некој друг така му се имало десено.
Да бе вакви работи ми се дешават.Пробај мрдни барем малце,еден прст и ќе се ослободиш цел.Или не оставај да те зафати,ако можиш да осетиш кога иди.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.627
Поени од реакции
22.444
Šokantni snimki na duh koj gleda vo svojot leš


Čileanskata televiziska kukja neodamna pokazala snimka od avtomobilska nesrekja koja se sluchila na avtopatot A-16, poznat pod imeto 'prokolnat avtopat '. Vesta go privlekla vnimanieto na javnosta poradi prilično čuden detalj na snimkata.

Imeno, na edna od fotografiiite se gleda silueta na čovek, a fotografot se kolne deka toa e duhot na eden od zaginatite vo nesrekjata. Ushte pochudno e toa shto so nego se soglasuvaat i rodninite i prijatelite na pokojnikot koi tvrdat deka oblekata koja se gleda na silueteta od duhot e ista so onaa koja pokojnikot ja nosel vo momentot na nesrekjata.

Fotografiite, so ne baš sjaen kvalitet, go pokazuvaat duhot koj go gleda svojot leš, a gi snimil vozač na kamion ovaa godina, samo 20-ina minuti po nesrekjata vo koja na lice mesto piginale 43-godišniot Alberto Galligillos Morardes i 50-godišniot Fernando Guerrero Tapia, čij duh se pojavil na spomenatite fotografii.



И јас пред 5 минути го читав оваа и не ми се верува...Стварно страшно...
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
ова не знам колку е вистина ама ај да го пишам
имам слушано од повеќе луѓе тука дека пред неколку години кај една фамилија што живее во близина некое време се дешавало сред ручек во дворот на сред бел ден да пролетаат камења, да се истурела рака песок на неколку метра од купо со песокта...

ова им се дешавало подолго време и мислеле дека само од себе ќе си прекине, ама не прекинувало и викнале некој човек(забораив како ги викаа тие луѓе) за да го избрка тоа нешто што било тука, и тој одел таму неколку дена и после тие денови се прекинало и човекот им рекол дека таму било нешто младо...
а кога почнало така да се случува луѓето имале земено човек да им ги сече дрвата, и дури работел човекот кај нив му умрело детето... и велат дека тоа било детето од тој човекот....

од тогаш кога прекинало до сега не се случило ништо слично...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Ми се случило многу пати кога бев мал...кога ке си легнев касно....не можев очи да склопам се мислев дека некој ќе влезе во собата...и срце ми чукаше 200 на саат....
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Мене ми се има десено сенка да ме гази пред околу година дена. Како парализиран бев и слушав детско смеење. Траеше пола минуата некаде. Е сега дали беше лош сон (мада бев полусвесен) или вистина се деси незнам.
Тоа со смеењето ми се случило и мене, пред година дена и дефинитивно не знам како да си го објаснам.
Имав пишано и на друга тема за тоа.
 
?

..........

Гостин
Тоа со смеењето ми се случило и мене, пред година дена и дефинитивно не знам како да си го објаснам.
Имав пишано и на друга тема за тоа.
Страшна работа.....тоа шо ти се десило....
Јас ко помал сонував еден кошмар, многу често, по што беше одамна речиси и го заборавив...
Но летово пак го сонив после толку години...
Вака иде сонот......ако е сон..:vozbud: Си одам накај дома дење, стигнувам до пред порта .....и застанувам, одеднаш небото станува црвено и кафени облаци минат со голема брзина прелетуваат.....го гледам тоа и ја наведнувам главата погледнувам во дворот...и таму има искасапени голи трупови обесени со главата надолу, крвови насекаде....се движам се качувам по скали и разгледувам наоколу, и стигам до вратата ја отварам влегувам дома....и наеднаш исчезнувам .....не сум во собата но ја гледам некако тродимензионално.....и одеднаш се отварат вратите и џамовите и куќата се полни со нешто како песок или поточно оние зрна коа нема слика на тв......ја посипува цела соба и се будам..........
Е сега од коа ке се разбудам погледнувам отварам очи....и наеднаш сенка ја покрива собата.....и ме приклештува на креветот неможам ни да мрдам ни да викам, како да сум заробен језиво чувство.....собата ја губи бојата станува црно бела ....тоа трае неколку секунди или пола минута немам ориентација на време.....се трудам да викам или да станам неможам ....и наеднаш ме опушта.....се будам испотен и истоштен....
и незнам дали тоа последното е дел од кошмарот или сум во полусвесна некоја трип ситуација,...но знам дека секогаш коа го сонувам тој кошмар ми се случува, и се будам во таква состојба.......:toe:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Во ништо не верувам додека не видам со свои очи!!!:toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Пиповски не е трип, вистина се дешава, само не сум стигнал да отворам очи пред да ме блокира, инаку сега, можам да осетам кога иди и да не го оставам да ме блокира.

Сега го осеќам само тероризирачкото чувство и сила шо дејствува врз мене, ама не успеала да ме блокира долго време.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
2
zdr

jas sum nov clen tuka...
sakav samo da vi raskazam sto mi se slucuva...cuvstvuvam deka nesto me sledi sekoj moment-posebno koga si legnuvam-togas cuvstvoto e najloso :S
Sekogas koga ke legnam sama posle nekoe vreme krevetot pocnuvat da se tresit ..nemozam da vi opisam kako se cuvstvuvam tie momenti..toa trae nekolku min pa se smiruvat se...
toa mi se slucuvase podolgo vreme pa edna vecer ostanav da spijam vo dnevnata..samo sto legnav posle nekoe vreme vratata od spalnata na majka mi i tatko mi se otvori i zatvori(jas mislev deka e majkami) pa se slusna cekorenje kon mojata soba ama pak vratata se otvori i zatvori..pa toa cudoto prodolzi po skalite da sleguvat(slusav cekorenje mislev deka e majka mi da proverit dali sum legnala..ama ne bese taja) Vratata od dnevnata bese otvorena i to sto vleze legna do mene i pocuvstvuvav srcebienje na mojata raka..
Ama nemozev da stanam ili da se svrtam ili da viknam po nekoj od moite...umirav od strav...
Drugiot den napravivme poveke adeti demek ke pomognelo-krst na prozorecot...noz nad vratata..ama samo za kratko vreme...Pak se vrati...
Me izmacuvat eve podolgo vreme toa cudoto...I kaj pop bev da me otpejt ama... ne sakat da me ostavit :(
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
jas sum nov clen tuka...
sakav samo da vi raskazam sto mi se slucuva...cuvstvuvam deka nesto me sledi sekoj moment-posebno koga si legnuvam-togas cuvstvoto e najloso :S
Sekogas koga ke legnam sama posle nekoe vreme krevetot pocnuvat da se tresit ..nemozam da vi opisam kako se cuvstvuvam tie momenti..toa trae nekolku min pa se smiruvat se...
toa mi se slucuvase podolgo vreme pa edna vecer ostanav da spijam vo dnevnata..samo sto legnav posle nekoe vreme vratata od spalnata na majka mi i tatko mi se otvori i zatvori(jas mislev deka e majkami) pa se slusna cekorenje kon mojata soba ama pak vratata se otvori i zatvori..pa toa cudoto prodolzi po skalite da sleguvat(slusav cekorenje mislev deka e majka mi da proverit dali sum legnala..ama ne bese taja) Vratata od dnevnata bese otvorena i to sto vleze legna do mene i pocuvstvuvav srcebienje na mojata raka..
Ama nemozev da stanam ili da se svrtam ili da viknam po nekoj od moite...umirav od strav...
Drugiot den napravivme poveke adeti demek ke pomognelo-krst na prozorecot...noz nad vratata..ama samo za kratko vreme...Pak se vrati...
Me izmacuvat eve podolgo vreme toa cudoto...I kaj pop bev da me otpejt ama... ne sakat da me ostavit :(

Najdobro povikaj nekoj koj dobro se razbira vo isteruvawe duhovi i senishta... Toa e definitivno nekoj duh, podfobro bi go narekol seniste cija licnost prethodno ziveela tuka......Ne vela isteruvac na demoni, egzorcist... zboruvam za duhovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom