Духови, сеништа (сенки)...

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
ja iam oseteno na moja koza, i jezda ne bese nisto epten strasno ali epten e jezivo. Zatoa ne sakam niso od toa da mi se potori. Ne sakam poso epten se isplasiv i eve so se desi: bev u edna kukja bas na petok 13 i use koga idevme nataka celo vreme slusav kako nekoj ide pozadi mene ali epten kako skoro do mene da e a jas i drugarka mi bevme na poise od 2 metri oddaleceni od drugite. Posle toa koga stignavme u kukjata ne se desavase niso posebno strasno edno vreme, posle toana skalite za nagore so bea odma do terasata kaj so bevme nie gledam edna noga i se cudam site nie dole a gleam noga. Posle toa koga iskocivme od kukjata da si ideme doma neznam so me natera da gleam u prozorite site se iskrseni, a ja gi gleam prednite dva kako da se celi i gleam edna crna tocka na stakloto. Kako so idam ja gleam tockava preminuva na drugiot prozor i tuka se izvadiv od pamet nenormalno i spravta da me nema
 
B

BrunoFresh

Гостин
postojat!!! ako za Atlantida nema dokazi, za ova sigurno ima barem povrsni. imalo mnogu emisii na tv (na diskaveri pred se) so ocevidsi i se drugo
како тоа си сигурен дека постојат..еве да речиме дека атлантида е земја која порано била како остров-град и дека сето сега тоа е потонато во еден океан. Да тука има докази...во окенаот има стварно голем број докази и голем број остатоци од тој "Град". А додека сме кај духовите..велиш дека има мн документарни емисии за духови? Е ајде кажи ми како можеш бааш да снимиш дух во тој момент кога си го отворил телефонот да снимаш или камерата или слично...како знаеле дека баш тука има дух..доказ за дух не постои, тоа се само претпоставки...
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
како тоа си сигурен дека постојат..еве да речиме дека атлантида е земја која порано била како остров-град и дека сето сега тоа е потонато во еден океан. Да тука има докази...во окенаот има стварно голем број докази и голем број остатоци од тој "Град". А додека сме кај духовите..велиш дека има мн документарни емисии за духови? Е ајде кажи ми како можеш бааш да снимиш дух во тој момент кога си го отворил телефонот да снимаш или камерата или слично...како знаеле дека баш тука има дух..доказ за дух не постои, тоа се само претпоставки...
За Атлантида не се согласуваме дека е потоната во еден од окените што ги знаеме денес.Доколку сакате да го кажеме нашето мислење ви стоиме на располагање.За духовите нормално дека постојат е не треба да им се мешаме во нивниот свет доколку не побараат од нас помош.
за некоја мистерија на кој му се слуцило додека бил и тој дух како нас.
дали убиство нерасчистено...................знаци живеат како каспери додека не им се ослободи духот.
 
B

BrunoFresh

Гостин
јас не би рекол така..а зошто да постојат духови ако веќе велите дека има реинкернација...значи овие духови би дошло како да не се за повторна реинкернација и пуштени по светот да талкаат?...за оваа тема може да се зборува со години затоа што е поврзана со секоја мистериозна тема ...али сепак размисли подобро...не постојат духови...а за реинкернација ВЕРУВАМ!
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
јас не би рекол така..а зошто да постојат духови ако веќе велите дека има реинкернација...значи овие духови би дошло како да не се за повторна реинкернација и пуштени по светот да талкаат?...за оваа тема може да се зборува со години затоа што е поврзана со секоја мистериозна тема ...али сепак размисли подобро...не постојат духови...а за реинкернација ВЕРУВАМ!
Da ednostavno se vo megu prostor,kade se zarobeni.
zarem slucajno vo zapadot se nadavaat golemi sumi na pari da se rascisti ubistvoto,na pr.kade do detali se istrazuva sekoj sekund pred da se desi,
znaci so dokazuvanjeto go osloboduvaat duhot.
potocno vo megu prostor se se do toj moment dodeka ne se dokaza vistinata,
vistinata e taa sto ne odrzuva site nas na zemjata vo zivot,
 
B

BrunoFresh

Гостин
Гледаш дека секој има свое мислење и дека има мн мн мн мн разчлични мислења...да не се зафаќаме за ова...ти реков согодини може да се зборува за ова =]
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Dodeka reikranacijata zarem ne preminuvanje na duhot od edno telo vo drugo.
eve na pr pred sedam godini mi se desila sluccka kade vo spanje se budam,svesen deka sum razbuden,a teloto ne mozam da go pomrdnam.
ziv a mrtov.
poslem nekoja minuta poleka moeto telo pocna da funkcionira,i osetiv golema treska.
da ne veruvam samiot koga ovie sedum godini se osekam kako druga licnost,zamislite se bavam so raboti koj prethodno ne me interesirale..
pr.rabotime so edna ekipa od istocna Makedonija za pronaoganje na teloto na Aleksandar Makedonski.
prethodno sim go cenel,a denes sum fanatik.Na ovaa tematika ima eden decko od Kocani koj me vovede celosno vo ovoj svet.
najbitno od sve e toa sto vo ovoj nov zivot poveke ne pijam,celi sedam godini.
za deckoto od Kocani nemam zborovi toj e car,nema sto ne znai za mistikata.
od pocetokot do den denes,osobeno za Aleksandar koj veruva deka e cekor do negoviot grob koj go imaa locirano vo istocna Makedonija.
 

bijonse

Madonna
Член од
25 декември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
pa nisto strasno...cim ne si videl nisto.....
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Гледаш дека секој има свое мислење и дека има мн мн мн мн разчлични мислења...да не се зафаќаме за ова...ти реков согодини може да се зборува за ова =]
vie taka mislite bidejki ne ste osetile,a covek treba da vidi so oci za da veruva.
tuka i se pravi najgolemata greska.
rabotive se gledaat vnatresno so nasiot duh i negovite intiuciji.

pa nisto strasno...cim ne si videl nisto.....
sekoj vo svoja bransa.mozebi ne sum gi videl,no koga se vo blizina gi primetuvam.
me lazat molnici na zadniot bdel od glavata.

pa nisto strasno...cim ne si videl nisto.....
dodeka nekoj drugi moi prijateli gi gledaat kako senki,a izgleda i vie imate nekoj takov dozivjaj
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
HEHEHEHEHE:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Se zamarate so ove raboti???? jas vi preporacuvam da gi ostajte na mira
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Мене на пример не ми е страв од смртта зашо си имам зацртано во глава дека ако умрам (пу пу не дај боже) после пак ке живеам во некој друг свет и ке си шетам кај сакам ко дух само никој нема да ме гледа.....незнам зашто ама така ја си мислам.....а во духови незнам дали верувам......некогш да некогаш не, кога како=)
 

Jet

Член од
17 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
6
Крвава невеста

Незнам точно како е легендата. Крвавата невеста бил некој дух (веројатно на некоја невеста).
Луѓето велат поминувајќи низ Ѓавато, колата им се гасела и некоја невеста се доближувала до нив и ги прашувала дали ќе можи да оди со нив до Битола. (изгледала мн. реална). И се додека луѓето не се согласувале да ја земат со себе и да ја донесат до градо не можеле да ја запалат колата. Секогаш седела на задното седиште и ништо не зборувала. Во моментот кога ќе влезеле во градо таа исчезнувала од колата.



Значи ако има некој шо ја знај легендата која е ова невеста или знај нешто во врска со ова нека напиши.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас знам едно... дупла е темава, а од Ресен до Битола што значи и ѓавато освем мечка која 2-3 пати има скокнато пред коли и по некој забеган пес накај манастирот или кај кафанчето на Коле.... ништо друго нема.

Едит... споена е темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom