Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Член од
15 декември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
1
A SO KOLKU STE BILE PRVO DRUGARI, PA POSLE NESTO DRUGO RAZBIRAS ?
KOI SE POVECE, TIE STO BILE PRVO DRUGAR/KI PA POSLE LJUBOV, ILI STE ODELE PRAVO NA LJUBOV ?
KAKO VI BILE POGOLEMI SANSITE :), DIREKTNO ILI OD OKOLU, PA POSLE KAZETE DALI TREBA DA IMA DRUGARSTVO, PA LJUBOV I OBRATNO AKO BIDNE OBRATNOTO
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ај те молам исклучи го капс лок.
Инаку, повеќе се одело директ на љубов. Љубовта од другарството може да се роди спонтано и во ретки случаи, а ако тргнуваш прво да створиш другарство па да преминеш на љубов - гадно си се заебал, во 90% од случаите само ќе го разочараш другиот кој мислел дека си другар/ка со него.
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Мојата најдобра другарка се фати со нашиот најдобар другар со кого се дружевме некои 10 год. Врската траеше едвај 4 месеци. И после тоа раскинаа. А сега со другарот имаме само здраво, кај си што правиш? Наеднаш како да исчезна целата близина. Се трудиме да одржуваме контакт ама не е исто како порано, а и не може да биде. Многу зезната ситуација.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Мене искрено ова не ми се верува.Другарство па врска па после пак другарство.Прво ако биле добри другари и после тоа да бидат во врска ај некако може,ама после врската да бидат друга нема шанси мислам може онака на „здраво што праиш како си?” мислам дека може некако така да остане.А ако биле добри другари па после тоа да бидат во врска и по раскинувањето да бидат па добри другари не ми се верува дека може тоа.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
не знам кој од вас имал такво искуство...па да зборува на оваа тема...од мислење глава боли...можеби сум јас редок случај, ама знам дека постои и може да функционира...е сега најочигледно многу зависи на што се должело другарството претходно...само немора да значи дека ако функционирало се одлично како другари дека ке функционира и додека сте и во врска...е веке после тоа или другарството и врската се распагаат во случај ако другарството уствари не било тоа туку некое си провидно другарство во кое еден од нив претендирал врска... или ке останете другари ако сте биле цврсто врзани во искрено другарство во кое сте си знаеле се ама баш се и немало шанса да се разделите или да си наштетите еден на друг во било кој случај...е сега има многу на кои им успеала врската и сега се и брачни парови...а на тие кои не им успеала искрено им советувам да не расипуваат другарство заради тоа што поминале неколку месеци во врска со тој човек...со тоа само може според мене да го зацврстите другарството и да научите работи за тој човек што не сте ги знаеле...ако искрено го сакате тој човек за другар...можеби ке доживеете такво нешто никогаш не се знае...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Може да прашам колку време поминало оттогаш?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Prvo, конфузен текст, второ, конфузен текст, трето, конфузен текст.

@Bobo, колку годинки имаш чедо, 13 и черек?

жИскрено другарство, е на курофф, врската межу двајца вљубени, кои понатаму се сакаат, ако веќе цепидлачиме.
Значи, сакаш некоја, идеш со неа, другари сте, делите се, се рецкате, на крај па другари...

Еден пример.

Понатаму, ако тапиме остри колчишта за да ги накривиме.

Ако кај вас немало пзотовен пример, не генрализирајте.
Логика употребете.

Ако биле другари, со цврсто другарство, не она, ја и ти заедно куроффф, ами вистинско другарство, нормално и логично е дека ако имале/ат врска и понатаму дека ќе останат другари, било дали продолжува сексуалниот однос било да не.

Или јас имам работа со недоквакани или намерно се постираат глупости.
Which is it?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
spooky напиша:
Може да прашам колку време поминало оттогаш?
od koga zavrsi vrskata pomegu nas???? na toa mislish?
ova e moj prethoden post ako mislish na toa:
ne beshe toa ljubov-ljubov...poveke beshe strast ne si go procital prethodniot post...bevme vo vrska dva meseci... raskinavme pred 5,5 godini i seushte sme drugari...i nemame namera da se karame...vo neshtata ima neshta ne e se taka prozirno i naivno...a drugarska ljubov postoeshe i pred toa i sega...
__________________
Potpis .... so golemo P

Garfield напиша:
Ако биле другари, со цврсто другарство, не она, ја и ти заедно куроффф, ами вистинско другарство, нормално и логично е дека ако имале/ат врска и понатаму дека ќе останат другари, било дали продолжува сексуалниот однос било да не.
Taka e! JAs toa celo vreme im go kazuvam...ama koj da razbere:icon_lol: taka vikni malku:icon_lol:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Da na mene mi se sluci nesto slicno samo ne bas kako sto e temata tuku afera-drugarstvo- i epten drugarstvo so (nekogas malce izlivi na kiss ama bez seks),i so da vi raspravam nogo jako.sekogas koga da ja viknam bese so mene se mi kazuvase vo vrska so nea,obostrano castenje i pienje bez obvrski,cool
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Нема шанси да е можно барем според мене. Ако напочетокот биле другари па после иделе па после пак да бидат другари? Тоа малку потешко. Сигурно кога едниот раскинал, раскинал според некоја причина. Можеби да, ке бидат на некое здраво. Но како што биле претходно, никогаш.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Zasto da ne e mozno,mene mi uspealo do sega vo 2 slucaja (kako i da e sega ne sme tolku bliski drugari kako porano,no pak si go imame moabetot),probav i 3ta sreka no se izgorev
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
зависи од контекстот ( колку се сакале колку била долга врската дали биле интимни и секако како завршиле (ако се испокарале на крај нема шанси да се смират))
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не е возможно. Со некој со кој си делел многу поише од тајни не можеш пак да се вратиш на другарство. И што? Ќе му раскажувам за новите типци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom