Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Нема шанси! Кажувам од лично искуство. Најмногу можете да останете во добри односи. Да имате едно „Здраво“ и два три реда неврзан муабет. За сегашните ваши врски не се зборува зошто буди неубави чувства кај другиот (мала љубомора, тага, желба повторно да се проба иако и двајцата знаете дека ќе биде тотално промашен експеримент). За крај: НЕ!:star:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Многу нормално дека зависи од тоа како раскинале, ако е се ок, ако немало многу препуцавања, мислам дека би можело....Зависи од двајцата, каков им бил односот...Мислам дека не би било фер, толку време дружење и убави моменти како другари се да падне во вода...
И да се надоврзам со едно потпрашање...а што ако сте другари и од едната страна постојат искрички. После некое време му признаеш дека чувствуваш нешто, а тој затрескан во друга. Тогаш се заладуваат односите, мислам дека многу другарства се распаѓаат така и мислам дека е многу глупаво.....Јас никогаш не би сакала да го изгубам другарот, па сеа ако не му се свиѓам можеби со тек на време ке му се засвиѓам...јебеш га...живот(поздрав до Контејнерчето:))
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Znam od iskustvo deka ne moze posto jas odev so edno dete sto mnogu go sakav a pred toa mi bese drugar.Otkako raskinav (toa bese pred pola godina) si pomisliv deka mi e drugar no pak go zasakav i seuste go sakam i mislam deka ako mnogu si go/ja sakal/a ne moze a ako bilo onaka samo ste idele togas bi mozel da ti bide drugar. Megutoa bas vistinski DRUGARSTVO-LJUBOV-DRUGARSTVO NEMOZE
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Од мое искуство, тоа не успеало...
Бевме другари, па бевме и нешо повеќе, и на крај тоа заврши со тоа шо по пат, едвај и едно ЗДРАВО ке си речиме...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Posle vrska da se ostane drugar so toj sto ti bil partner e tesko recisi nevozmozno.Kolku i da se trudime i dvajcata da ostaneme drugari sepak ke ima nesto sto ke ne koci i sto nema da ni dozvoli da imame nesto poveke od edno zdravo,kako si?Taka e za mene barem duri i vo slucaj da sme raskinale na najdobar mozen nacin i dvajcata da sme go sakale toa sepak povtorno nema da mozeme da bideme drugari ke ne koci ljubovta i blizinata sto sme ja cuvstvuvale kon nea/nego
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Од другар, дечко можи, ама од дечко па другар, нема шанси !
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
Јас имам вакво искуство,бевме другари па ми стана дечко раскинавме и останавме другари.Јас имам друг тој има друга и понатаму се дружевме и кога тој реши да се ожени јас му бев кума на свадба.Нашето пријателство и ден денес не е променето, фамилијарно си се дружиме и нашите партнери знаат за нашата поранешна врска меѓутоа нашето минато остана во минатото.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Може у мојот случај си останавме другари уште ептен сме блиски (не беше дечко официјално али доста мување падна, исто како да одевме). Сеа ми е како најдобар другар се си кажуваме. Само некогаш како да сака да ми докаже дека може без мене и ми кажува ствари што праел со женски што јас не сакам баш да ги знам...али јебига
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Нема шанси тоа да се случи освен она да ти мафни на нејќење. Се што било меѓу вас нема повторно никогаш да се случи. Се заминато некаде во твоите мисли те потсеќа на старите мигови поминати во нејзините прегратки, убавите нешта направени само за една личност што ти значеше премногу и секое гледање во нејзината убава насмевка остануваш на продолжетокот за љубовта што ти ги совлада мислите. Престануваш да мислиш на неа, но никогаш не ја губиш љубовта што ја чуствуваш во твоите гради, само надежта последна изгаснува !
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Interesni odgovori..ali ljudi..pa sto e ustavari zenska..taa prvo treba da postane dobar poznanik..pa ljubavnica i krajna faza ti e drugarka..znaci zenskata ne treba da mi bide samo za praznenje madinja..nego sve ostalo..drugarka i poznanicka!!! Od toj pogled ne gledam zasto e taka tesko da ostenes prijatel. Tocno e deka sekogas edniot ostanuva i ponatamu vljuben a drugiot se ladi..no so tek na vreme...ako e razumna osoba ke mu tekne kolku e saatot! Moeto moto e..ako veke si ja izgubil devojkata..ne go gubi prijatelot vo nego!
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Mozno e,zasto:mi bil drugar,bevme vo vrska i sea sme najdobri drugari...jas sepak mislam deka ima zaso toa mi se desilo na mene :)
Moze na nekoi ne im uspeva zasto imaam mnogu razlicni karakteri no ako sakaat da ostanat bliski treba se da si rascistat i malku da se potrudat...
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Da se soglasuvam i jas so toa deka se zavisi od samite licnosti a pred se od nivnite karakteri..No smetam deka mala e verojatnosta za povtorno da bide se kako sto treba ili da bide se kako sto bilo nekogas!Od moja gledna tocka i od moeto dosegasno mozebi ne golemo no sepak nekakvo iskustvo smetam deka recisi e nevozmozno da se ostvari povtornoto drugarstvo pomegu nekogasnite drugari i segasni bivsi zaljubeni:)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Neznam jas so toj sto idev pred 2 godini mnogu se sakavme,raskinavme i sea on ima zenska ali pak sme mnogu bliski,epten....
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
hmm..iskreno mislam deka e nevozmozno..ustvari se zavisi od toa kako ste si go definirale poimot drugarstvo,kako ste ja definirale vrskata pomegu vas i sto ocekuvate od vaseto povvtorno drugarstvo!Megutoa,ako nekoj mi e decko,normalno deka ke mi i najdobar drugar.Ako so nekoj idam samo za muvanje ili sl,mala e verojatnosta deka ke mi bide najdobar drugar vo tie momenti.Megutoa,posle zavrsuvanjeto na vrskata,sepak se slucuva nesto drugo:vo prviot slucaj,ako deckoto mi bil voedno i najdobar drugar,tesko deka po raskinuvanjeto ke mi ostane isto taka najblizok.Sosema sprotivno,ako deckoto ne mi bil nisto seriozno,po raskinuvanjeto pogolema e verojatnosta deka ke ostaneme bliski,duri i mnogu pobliski drugari otkolku sto sme bile prethodno!Ova mi e od sopstveno iskustvo!
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Ja mislam deka e nevozmozno ali i nisto cudno...Nevozmozno zaso ako ste mn dobri drugari zborite temi na drugarska linija a ako ti stane decko guskanje umilkuvanje pa posle se po red i ako mislite deka posle toa iskustvo ke mozete da se poglednete vo oci bez sram bez vozbudi deka si go videla nema sansi na dobri drugari i da zborite za istoto sto ste go zborele koa ste bile drugari ne za drugo nego ste iskusile neso so ne trebalo...A dur sme kaj ova nema sansi da se ima drugarstvo megu devojce i masko bidejki maskite gi privlekuvaat devojcinjata so se taka po otkaceni so niv i otvoreni...Ja imav drugari i iskreno da kazam ni najmalku ne mi padnalo na kraj na pamet da go sakam ili da iam so nego neso...Drugarkite mi vikaat nema drugarstvo megu devojce i masko ama ja veruvam ne mnogu ali poise od 50% da.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom