Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Може да има, ако успее да не подлегне на искричките кои се јавуваат во одреден период. Јас имам другар, цел живот се знаеме. Еден период се појави нешто меѓу нас, меѓутоа не сакавме да си го уништиме другарството за некоја си привлечност, па тогаш се оддалечивме малку. Но сега пријателството ни е најцврсто. Такво пријателство немам со личност од женскиот пол, знам дека на него можам да се потпрам секогаш, за се, било кога да ми требало не ме изневерил. А знаеме дека пријателите во неволја се познаваат:)
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
има има секако де има другарство ..
се дешавало да сум многу голем макро на прв поглед ..
со 6 со 7 девојки на искачање и немале мака ама сепак шала на страна треба да си наоружан ако не се ружни госпоѓите.. има другарство сепак ..може да се разграничи ..
ама се функционира на принципот

ако запнам,ќе ти го бапнам:cool:горе доле има вистина во ова! пробајте
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
tesko deka moze da ima drugarstvo pomegju masko i zensko
i da ima kratko ke trae :)
Баш така.Ретко дека некогаш останува другарство меѓу машко и женско.
Оти многу често кај некој од двајцата ќе се јави симпатија,па така отишло другарството засекогаш.Назад нема.
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Другарство меѓу машко и женски тешка работа
За да има другарство меѓу нив мора да постои симпатии од еден кон другиот посебно машките се другари кога сакаат да постигнат несто или да добија ама прево другарство тешко
--- надополнето: Oct 2, 2011 6:53 PM ---
Другарство меѓу машко и женски тешка работа
За да има другарство меѓу нив мора да постои симпатии од еден кон другиот посебно машките се другари кога сакаат да постигнат несто или да добија ама прево другарство тешко
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
2
Успеав да прочитам барем половина од сите коментари и веќе не можев да издржам да го кажам мојот проблем.Значи ке бидам искрен.Усте од почетокот на прва година имам другарка со која што го поминував најголемиот дел од времето бевме ептен блиски знаевме се еден за друг си помагавме имаше и мали минливи караници но после една година веќе не ја гледав како другарка туку како нешто повеке само што немав никогаш смелост да и кажам а секогаш бев до неа во добро и лошо,постојано ја гледав со дечкото,та мене со моите бивши што за мене беше веке неиздржливо ....помина некое време ние се одалечивме на 3 месеци и еве сега прва година на факултет пак се зближивме исто како порано но јас коа ке ја видам збудалувам мислам дека би се убил за неа само што пак истиот проблем доага сега не знам како да и го признаам тоа а не сакам да ја изгубам по никоја цена ...(таа има нешто наслушнато во вие 5 години дружење као демек ја свиѓам али никогаш не ја дозна вистината) па ако некој од вас се понуди за совет :)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Успеав да прочитам барем половина од сите коментари и веќе не можев да издржам да го кажам мојот проблем.Значи ке бидам искрен.Усте од почетокот на прва година имам другарка со која што го поминував најголемиот дел од времето бевме ептен блиски знаевме се еден за друг си помагавме имаше и мали минливи караници но после една година веќе не ја гледав како другарка туку како нешто повеке само што немав никогаш смелост да и кажам а секогаш бев до неа во добро и лошо,постојано ја гледав со дечкото,та мене со моите бивши што за мене беше веке неиздржливо ....помина некое време ние се одалечивме на 3 месеци и еве сега прва година на факултет пак се зближивме исто како порано но јас коа ке ја видам збудалувам мислам дека би се убил за неа само што пак истиот проблем доага сега не знам како да и го признаам тоа а не сакам да ја изгубам по никоја цена ...(таа има нешто наслушнато во вие 5 години дружење као демек ја свиѓам али никогаш не ја дозна вистината) па ако некој од вас се понуди за совет :)
Би се убил за неа, а сепак не би и кажал дека ја сакаш?
Па кажи и!

Тешка е ова психологијава...
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
По мое ..и мое искуство со дружење со машки НЕ ПОСТОИ:) ..Секогаш некој сака повеќе..али овде зборувам за она ПраВо пријателство дека не постои ....а за зезање ..искачање ..површно постои и те како!:P ...Мене ми се многу позабавни и пофер од девојките..и многууу поискрени и генерално у животот јас повеке имам машко друштво околу отколку девојки....али тоа не е Она ДлабоКО Пријателство .....него дружење;)
А правото пријателтво кога ќе се уозбили онда е ризично да се изгуби поради посесивноста и љубомората која се јавува од љубовта и симпатиите која некој од двајцата ја има а се крие;)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.618
Поени од реакции
7.250
Има има другарство помеќу машко и женско :)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Другарството помеѓу машко и женско е тешко да опстои, кога тогаш ќе се урни како кула од карти.Има другарство онака лефтерно, чисто како познанство.Тоа или преминува во стабилна врска или тотална омраза, хемија постои е сеа каква....
Сум имал ваква другарка, е сеа неќиме да се видиме, пошо чувствата излегоа на виделина
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Ај баш да видиме
Gego според твоево видео јас значи сум жена:pos:. Имам другарки секако, од факултет имам доста добри другарки што скоро секој ден контактирам и барем еднаш неделно излегуваме. Интимата не ја споделуваме ме имаат прашувано детали околу врските , ама не ги откривам многу ми е женски муабетот. Единствено што знаат за мене се basic информациите што скоро секој ги знае што ме познава.Постои другарство ,само никогаш нема да биде како другарството машко со машко. Како што можам да ги ценам другарите, другарките не можам.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Постои, ретко е ама кога ќе се пронајде - СКАПОЦЕНО!
А обично се случува некој да се заљуби или едноставно посака да проба нешто повеќе и да се сруши за секунда нешто добро.. Ми се случило многу пати да ми се пушти некој што сум го сметала за другар и само за другар али ја ипак верувам во другарство меѓу машко и женско. Барем јас знам дека можам СТВАРНО да гледам некого САМО како другар.
 
С

Само Човек

Гостин
ПОСТОИ. мене најдоба другарка ми е женско, ги имав две најдобри али едната ја изгубив од проста причина што ги слушав луѓето околу себе, у принцип леле брат види колку сте блиски, колку често ти се јавува и ете сакав д апробам нешто и го изгубив нејзиното пријателство, а со другарка имам спиено во ист кревет и не сум помислил ни пробал ништо(послем ми викааа ти си улаф и слично). Али дефинитивно постои пријателство,и јас мислам дек а најдобрите пријателства се помеѓу машко и женско :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom