Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Retko mashko da saka da ima drugarka samo za drugarka, oti ko ke bide slobodna ili ako mu se podaj shansa, pak ke saka da ja legni :) Znam posho imam drugari i mi ja kazhvat vistinata barem. I sho jadat korpa na sekoe ich ne mue gajle, ke probat pak :) ama ja pak si gi sakam kako drugari :P Oni mi davat soveti za budali mashki i kakvi se i kako da se spasam od nif :) hahah
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Мислам дека има ама многу се ретки ... Имав јас еден период така ... Се добро , само чиста другарска љубов имав спрема нејзе ама почнаа да играат хормони и да ми поминуваат секакви будалештини низ глава ... Сепак морам да кажам дека уште сме си другари и дека немам спомнато ништо такво сеуште ја сакам како другарка ама па и не можам да се правам толку поштен дека никогаш ништо не сум помислил ...
 
T

Tetro

Гостин
Има, ама зависи од карактерите нивни.
Или од способноста на возачот, колку искуство има во возење.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
На почетокот пемеѓу машкото и женското има другарство но потоа се ствараат симпатии и ете ти нова врска :) јас искрено не верувам во добро машко женско другарство. Тоа постои да но потоа прераснува во нешто поголемо поради тоа што ако тие се добри другари постојано се заедно, се забавуваат, се дружат extra им е, се навикнуваат еден на друг и тоа решаваат да го крунисаат со врска :) Ми се има десено нешто вакво така да од искуство си знам :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Машко-Женско другарство......од мое искуство....ств незнам...кај мене е у зависност од расположение (некад ме привлекува многу,а некад гледам на тоа да имамe само "деловен" однос..најнормално..другарски) Колку што сум (не)другар изминативе 3 години имаше најразлични периоди..неколку пати ми се случи и да сакам повеќе од другарство со неа ама го потиснував тоа у себе зашо нејќев да заебам другарство :cautious:....имаше повќе период така..варираше..ваљда зависи од хормони:D ШТО доведува до заклучок дека Машко-Женско другарство (не)постои !!! :D
 
Член од
1 јули 2011
Мислења
51
Поени од реакции
8
Јас поверни ги имам машки другари одколку женски другарки.Машките се поискрени.Не осудуваат кога посакуваш да ти дадат совет.
А да.Ми се случувало да дознаат дека на некој другар сум му се допаѓала.
Со еден и пробав да бидеме нешто повеќе,но резултатот беше -само си го расипавме другарството.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Моето најсилно пријателство во моментов е со машко. Нема врска дека неможе да опстои другарската љубов без да се претвори во нешто повеќе. Се додека сте искрени еден кон друг и не оставате простор за некакви мешани сигнали или флертувате за забава, исто е како да ви е брат/сестра.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Моето најсилно пријателство во моментов е со машко. Нема врска дека неможе да опстои другарската љубов без да се претвори во нешто повеќе. Се додека сте искрени еден кон друг и не оставате простор за некакви мешани сигнали или флертувате за забава, исто е како да ви е брат/сестра.
Ќе ми бидеш ли другарка?:P
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Имам најдобар другар али уште од мојата 3та година од мали нозе сме и во него не гледам нешто повеке од брат. Он е мојот поголем брат језда само година сме разлика...

А и се согласувам дека помеѓу чисто другарство може да прсне некое искриче али и двајцата ке си размислат дали има резон да се прејде на друго ниво...

И нормално дека пореално и вистинско е пријателството меѓу маж и жена, затоа и се зимаат , наместо две жени. Полицемерно створење од жена нема. Што она може никој неможе да ти го смисли. ...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.242
Поени од реакции
30.319
najjakite prijatelstva se pomegju drugar i drugarka ., no problemite se sozdavaat koga eden od niv ., ili obajcata ke stapat vo ozbilna vrska so druga osoba., i na dvete strani nikoj nema da im poveruva deka se samo ednostavno odlichni drugari:(
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Може да постои другарство зашто да не..Имам другарка која и јас за неа и она за мене сме 24/7 тука било за совет било за подршка некоја и тоа што го споделувам со неа сериозно останува тајна.Е сега дали ќе прсне искриче и ќе дојде до пламен тоа неможе да се знае ,времето ќе си покаже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom