Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Gego според твоево видео јас значи сум жена:pos:. Имам другарки секако, од факултет имам доста добри другарки што скоро секој ден контактирам и барем еднаш неделно излегуваме. Интимата не ја споделуваме ме имаат прашувано детали околу врските , ама не ги откривам многу ми е женски муабетот. Единствено што знаат за мене се basic информациите што скоро секој ги знае што ме познава.Постои другарство ,само никогаш нема да биде како другарството машко со машко. Како што можам да ги ценам другарите, другарките не можам.
И јас имам другарки што контактирам секој ден и имам интимни разговори со тие што ми се поблиски ама тоа не го менува фактот дека радо би ја однел в кревет него на кафе .... демек ти не и го имаш фрлено меракот на другарка ти :)?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
И јас имам другарки што контактирам секој ден и имам интимни разговори со тие што ми се поблиски ама тоа не го менува фактот дека радо би ја однел в кревет него на кафе .... демек ти не и го имаш фрлено меракот на другарка ти :)?
Е не го имам фрлено да ти кажам, на тие што го имам фрлено меракот не ми се повеќе другарки.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.273
Поени од реакции
16.744
Едно нешто кое го сватив е дека машко е поверен другар и поискрен другар на женско него женско на женско.

Имам неколку другарки кој ги гледам како сестри и никако поинаку и неможам да помислам на тоа.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Другарство меѓу машко и женско НЕМА.И не верувам во тоа.Може да постои љубов,симпатии,сексуална хемија...омраза,СЕ само другарство меѓу нив не може да постои.
Секогаш ќе дојде момент кога на секунда ќе помислите како тој или таа е симпатичен\на и во тој момент тоа веќе престанува да биде другарство.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Другарство меѓу мене лично и особа од женски род може да има само у два случаи. Доколку особата е девојка на мој другар, или доколку уопште ништо не ме привлекува на девојката и кога сум сигурен дека никад не би имал ништо поише да не речам кога е неубава (грда). А, Калинче ќе се сложев у потполност со тебе да не беше она „кога ќе помислиш дека е симпатичен престанува другарството“, пошто јас за многу мои другари мислам дека се симпатични шмекерчиња со ги топат девојчињата не значи дека сум геј.

А, и да ова горе зборев лично за мене иначе генерализирано трет случај кај што може да има другарство машко-женско е другарство меѓу локален хомич и девојка, кои освен споделување анални совети ништо поише нема да имаат.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Е не го имам фрлено да ти кажам, на тие што го имам фрлено меракот не ми се повеќе другарки.
хахахаха потполно те разбирам :) ... Убо е немаш женски гени све е в ред со тебе xD

 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Постојат другарства меѓу момчиња и девојки кои прераснале во љубов и брак. Тоа се многу цврсти и убави врски. За жал таква врска не можат да остварат сите бидејќи сите не сме исти. Такви врски не се ни во „мода “., бидејќи во мода се романтични врски. Но кој може и има можност да остври таква врска ќе има многу сраќен брак.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
masko zenski drugarstva i ljubov megu niv ima a isto taka megu koleski i kolegi ima ne e vazno mazeni ili zeneti. sum slusala, videla i razgovarala so niv.
:love:
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 18:01 ---
masko zenski drugarstva i ljubov megu niv ima a isto taka megu koleski i kolegi ima ne e vazno mazeni ili zeneti. sum slusala, videla i razgovarala so niv.
:love:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Нема теоретски шанси да имам секси другарка а да не помислам да имам секс со неа.Така да за мене,ова отпаѓа.Другарство помеѓу маж и жена nope ! :pipi:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Нема теоретски шанси да имам секси другарка а да не помислам да имам секс со неа.Така да за мене,ова отпаѓа.Другарство помеѓу маж и жена nope ! :pipi:
Зошто мислиш дека меѓу мажот и жената кои имаат сексуални односи не може да владее другарство? Зошто сексот пречи на другарството?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
Вака сеа , според мене има(нема) пријателство, поради 2 причини:
1.Пријателство од корист - дали тоа било материјална корист или пак преку тебе да дојде до некоја личност и сл.
2.Птенциален партнер - те гледа како иден дечко/девојка и единствениот начин да ти се приближи лежи во пријателството.
Сите можете да се сложите дека е така , ако има онака чисто пријателство тоа би можело да биде во подоцните години 40+ ,otherwise не..
бидејќи после одредено време ЕДНИОТ МОРА ДА СЕ ЗАЉУБИ .ќе рече некој , ја си имам девојка , она си има дечко , најдобри другари сме нема тука привлечност или нешто слично ...не сте најдобри другари туку е една од овие 2 причини најчесто првата или во некој случај втората , те чува за златна резерва.
тоа е тоа
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
сум имала другари...во еден добар период од мојот живот бевме тројцата, јас и уште двајца машки другари=трио, само спиење не делеше. дури и првото утринско кафе го пиевме кај еден од нас, а се разделувавме кога требаше да се спие.мајката на едниот беше и наша мајка, исто како и мојата и да другиот .. не дававме раска да падни врз ни еден...секогаш ќе ми останат како едно од пријатните сеќавања од мојот живот.тие ми беа нај, нај... а имав и други машки другарчиња , што ме доживувале како другар, а и јас нив. штета што ни едно женско не можам да го сврстам во оваа категорија и да ја наречам другарка...нив би ги нарекла повеќе пријателки од дружба. и никогаш не сум се поверила на ни едно женско затоа што знаев дека нема да има добар исход и ке се злоупотреби мојата отвореност, за разлика со машките, од кои сум добила вистинска поддршка и совети и никогаш ни еден не пробал да “ми урне сандак„... вистинската другарска љубов е бескрајно почитување кон френдот и тука нема место за поинаква љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom