Драга Кајгана

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
еве да го поздравам Фири , му ветив на еден друг форум кај што си мелеме и за политика дека ке го поздравам и морав ....да си останам на зборот
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Recorremos kilómetros, superamos obstáculos, solo por ti, DEPORTIVO!! :vozbud:

Тепаше Депортиво, ми се разубави цел ден и сега сум спремен да програмирам подобро :гик:
Сум се дерел како во старите времиња, дури и татко ми го натерав да дреме над лап топ за да ја следи утакмицата со мене :ljubove:
Мора да опстане Депор сезонава :boksix:
Се надевам дека кога ќе соберам доволно пари за да одлетам до Ла Коруња, ќе гледам Депортиво-Селта, меч кој би се играл во Примера :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бејби,
Не ми дадоа да давам крв :place::place::place: Затоа што сум живеела во Македонија повеќе од 5 години, и наводно имам шанса да бидам заболена од „кравјо лудило“ и они немаат начин да го тестираат и да бидат сигурни. Малку иронично ама ај. Сеа ќе можам да давам крв само во Македонија :place: Се осеќам бескорисна.
Утре почнувам сама на работа. Малку сум нервозна. Ама знам се' што можат да ме научат. Се' друго со време ќе си дојде :D 2 недели тренинг јас за недела дена го поминав :D И решив, ќе учам да бидам шанкерка наредно :P Ќе видиме кога ќе ми дадат да почнам.
Вечер идеме на пијачка или 2 негде да се опуштиме малку :pivo2:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ола кеј,

Во животот имаш безброј прилики за да успееш за да направиш нешто.Најлошо е кога сам на себе ќе си речеш пројде тоа нема никогаш да дојде.Се лажеш јас да ти кажам.Секогаш ќе испушташ прилики и секогаш ќе жалиш за нив , ама немој никогаш да си кажеш дека нема да дојде да го наречам едно подобро утре.Се што треба е да бидеш спремен за тоа утре и да не го пропуштиш и тоа, знаеш зошто ? Не заради тоа што пак нема да дојде, него зошто ќе те мавне на психа и ќе си речеш толку од мене човек не бидува.Парите во државава не се проблем, ги нема.Животот на младите исто го нема.Ама дека јас ќе си речам дека еден ден нема да успеам,епа и тоа го нема јас да ти кажам.Жалосно е некои луѓе што преживуваат до нивната 18та година, жалосно е колку луѓе потпаѓаат под тој притисок и не секој е силен да го преброди тоа.Ама еден ден во еден момент ќе си речеш, ЈАС ФАКИНГ МОЖАМ И НЕМА НИКОЈ ДА МЕ УБЕДИ ДЕКА НЕ МОЖАМ.Е тоа е најбитното.Остани ми поздравена жолта,го вадиш од мене тоа што никој не може или не се нашол некој што може.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ми требаат се помалку и помалку саати да се наспијам. Вчера еден пријател ми рече дека тоа е сигурен знак за потсвесното сознание дека стареам, и ми е страв да не ми избега она малку што ми е останато од животот, па затоа малку спијам. :confused:

Ништо подобро од пријателски збор. Од друга страна, веројатно е во право.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Поголеми се шансите да играш и преживејш руски рулет со полн револвер него ли да начекаш нешто друго освен турски серии ова време .... или грујо кај шо мели нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom