Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
драга, си спржив кулен, си купив леб и си мезев цело утро со слушање на The used и Pink Floyd, одлично беше.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.285
Поени од реакции
58.239
Драга, си спржив сланица со јајца за доручек, си купив леб и се чувствував како Американски претседател.
За десерт чекам да ми стигне пакетот (Ју-Ен-Ар-Ар-Еи) со чоколади од Америка.
Заедно со музиката на Шабан Бајрамовиќ, одлично ми е цело утро.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Секој сам се спустува бе, шо не ви е јасно тука :D Никој не го врза за стол во соба со силно озвучување, со сила.

То е не можи секој да биди ко нас кул...............................................................турен...................................кизнај кај сум турен, денов тмурен и глуп, ај заминав.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ќе гледаш ли вечер Евровизија? Нема да биде толку интересно зошто ние нема да учествуваме во финалето, но сепак бар да видиме кој ќе победи :)

Исто по се сфаќам дека...


На тој што си му важен - ќе те најде...
Тој што сака да те види - ќе најде некоја минута за тоа...
На тој што си му потребен - ќе те побара...
Се друго е - ИЗГОВОР!
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Драга,

овие педерчињата поп металци звучат како да си ги дркаат еден на друг додека пеат.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Од 17 до 20 години,мажите се како флаутистите-го вадат инструментот и веднаш почнуваат да свират ( ова ми удара на секс ).
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Ми текна дека треба да чепнам книга, па ме здрма некоја мотивација, да си ја исчистам собата. :D
И така си избришав прашина, го суредив шкафот и исчистив со усисивач. Плус Зона радио - до даската. Да ти е милина да чистиш. :vozbud:
А бреее, ти се плукнам у тоа тракатанците. Избројав на една полица - значи полица - имаше вкупно 33 предмети (не бројеќи ги тие што ги исфрлив). Вади, вади, не се довадува. :ROFLMAO: Пола работи ги скрив во на сестра ми фиоката. Таман завршив, се вртам - уште 3 рамки сум заборавила. И ги тупнав позади телевизор. :ROFLMAO: Се молам сега за некоја годишнина дечко и' да не и' купи некое мече, зајче, цветче... оти ќе треба на глава да го обесам. Подобро некое чоколадо да и' даде... така барем и јас ќе бидам у ќар. :LOL: До душа првата недела, ќе треба да стои така на некоја полица, ама после ќе ја натерам да го отвори. :D Ко магацин ни е собата. Мачиња, зајчиња, свеќички - сваштарник.
И така... шкафот си го суредив. Тргнав и фиоките... ама што, за месец дена и така ќе ги џапосам сите книги, што сега пред крај да расчистувам фиоки? :D И плус, правосмукалката ми падна врз левата нога, ми ја здроби. Не е битно.
Си направив капучино и сега си уживам. Све ми лепше мирише.
Малце ми е криво што не чепнав книга... ама ко да видов една интересна рецепта на интернет. :свиркам:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Здраво,
Драга,
сушаш
станав од спиење пред саат време, ништо не си спржив, сеа ќе си напраам салата и ракија ќе дерам, ќе слушам Тома Здравковиќ и ќе се спремам за едно машко плачење.
Вечерва е последната текма на Хавиер Занети во дресот на Интер на домашен терен. :place:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Овие недела, две бев отсечен од светот (во смисла на дружби во живо).
Од работа и бркање тендери глава не знам кај ми беше. Вкусот на кафето придружено со неколкуте џагори ми стана мисловна именка.


Yet in the end of this day.... I don`t feel lonely.
Ми фалеше денов.
So says Saladin
 
Член од
10 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
4
Draga, hello ti pisam od daleku edvaj stasaf da se povrzam I pa neso ne e ko so treba.... Tuka nemat kirilica le moz zatoa:d kako so citas ziva sum I veselje na nivou, bitno pak ke se pisime meracista, backi I guski do site moi beloved forumdzii mi falefte skroz! *
 
R

Redhead

Гостин
Драга,
Дојде време за да ја прошетам Лора (кучето) и само што излеговме од зграда одма не пречека една госпоѓа којашто си го шеташе детето и почна да хистериша ... и после детето ќе се плаши од кучиња, епа ќе се плаши кога мајка му се дере без потреба. :mad: Слаба сум со нерви кога се работи за мрчење во врска со кучиња.
Идам сега на роденден, таму ќе се расположам. :)
Поз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom