Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
кој ден ми е денеска, играв одбојка победив, играв кошарка победив, играв табла победив.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Божем ќе идев утре во главиниот ни град да прошетам,кога види пак си ја заебав ногата:facepalm:.Колку треба да си глуп да играш баскет еден ден пред да треба да идеш негде,а притоа знаеш дека си склон на повреди.епа богами треба ептен да си глуп дреми сеа дома,ајт.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.558
Драга, нема поубаво место од дома! Какво и да е - ДОМА СИ Е ДОМА - ... Местото кај шо сум си најспокопен...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
What good is power if you cannot protect the ones you love?

Реченицава ми одѕвонува со денови во глава... колку е само рандом а има огромна поента и значење. Можеш да имаш пари, да имаш посебна моќ во некои области, да си некој и нешто, но животот е ролеркостер и се случува тебе или некој што го сакаш да го исфрли од игра. А не можеш да направиш ништо за да помогнеш иако имаш се што ќе посакаш :(
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Драга
Американско полнелетство.:icon_lol::icon_lol:
Сакам само здравјето да ме служит и тој да е покрај мене.:pipi: Одам сега да го прославам роденденот на најдобар можен начин, колоквиумска е.:гик:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.910
Поени од реакции
41.874
Имам бг и хрватски пасош спремив куфери и откако прочитав дека надвор од пустинава нема поубави сендвичи од Седмица, пици од Енрико и ќебапи од Дестан. Чоколадите во Швицарска скапи, а неубави.
Се предомислив останувам тука, ги палам пасошите и го продолжувам рокот на овој нашиот.
Да живее патриотизмот, на лето на одмор само во мк.
Ајт едвај чекам да се раздени одам да се тетовирам.
На лево рамо знаме со 16 краци, а на десно лав. На вратот Македонија, под срце Никола Груевски.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Оти паак мора во 7 наутро да станувам?Оти мора да одам на училиште, отии да не поспијам како човек, отии, отии?
Не е феер, не е.:place:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Досадно ми е,монотоно ми е више...До лани едвај чекав факс и СК,сеа едвај чекам дома да си дојдам. У понеделник полагам...95% сум сигурен дека ќе паднам ии...онака,лабав сум. Знам дека касно почнав да го учам и дека ако седнев бар маалце порано ќе го научев цел. Има уште 2 дена,ќе се потрудам...У меѓувреме,накурчен сум стотка од други разно разни причини па морам да се олеснам негде

Преку к** од глуп народ шо ме замара за политика
Преку к** од секојдневни муабети
Преку к** да му бидам рамо за плачење на сите
Преку к** од тоа да бидам сингл
Преку к** од народ шо замара на фб со глуп чек-ин
Преку к** од учеше више
Преку к** други милијарда причини шо ме мрзи да ги набројувам бидејќи ми е преку к** од набројувањево..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom